Millised on säästmise nipid tööl?

Bioneer.ee jagab lugejatega nippe, kuidas vähendada kontori keskkonnamõju.

Kui veidike mõelda, siis tõepoolest on kontorikulusid võimalik imelihtsate muutustega märgatavalt vähendada. Kõige mõistlikum viis selleks on kasutada kõiki töö juures vajaminevaid asju ökonoomselt ja nii kaua kui saab või mõistlik on.

Kasuta alati koopiapaberi mõlemat poolt. Kui juhtub, et paberi ühele poole on midagi juba trükitud, siis märkmete tegemiseks sobib paberi kasutamata pool. Sellist põhimõtet järgides jätkub ühte koopiapaberipakki, kus tavaliselt on 500 lehte paberit, vähemalt topelt ajaks.

Prindi ainult siis, kui on vaja, niisama igaks juhuks midagi printida pole otstarbekas. Kui paberist rääkida, siis ka post-it märkmepabereid saab kasutada mõlemalt poolt. Lisaks kontoris vajaminevale paberile, mida on võimalik kokku hoida, tulevad ka prügiveoarved väiksemad! Võit on lausa kahekordne.

Kui printeri tahmakassett tühjaks saab, siis ära viska seda minema, vaid lase  see uuesti täita. Nii säästad loodust prügist ja saad uue tahmakaseti poole odavamalt.

Iga kord kontorist lahkud kustuta tuled ja tööpäeva lõpus lülita ka arvuti välja. Kui jätad arvuti pidevalt terveks ööpäevaks tööle, kasutaks see aastas üle 350kWh elektrienergiat. Mõelda vaid, kui ettevõttes on 100 arvutit ja neid peale tööpäeva lõppu välja ei lülitata, makstakse selle tegemata jäetud liigutuse eest aastas umbes 30 000 krooni rohkem ning väga palju süsihappegaasi paiskuks ka õhku.

Kui kasutad sülearvuti akulaadijat, siis peale laadimist võta see vooluvõrgust välja.  Elektrit tasuta küll säästunippe kasutades ei saa, aga kui oskad elektrienergiat tarbivaid seadmeid ökonoomselt kasutada, siis tarbid ja maksad automaatselt vähem. Lihtne ja loogiline!

Kui kontoris neid põhimõtteid kasutada, siis vähendame keskkonna saastumist, säästame materjale ja elektrienergiat töökohtadel. Selliste väikeste muutustega saame muuta oma mõttemaailma ja ka käitumist.

Et töö juures oleks rohkem inimesi motiveeritud säästlikumalt käituma, tasub kutsuda kokku koosolek, kus igaüks saab välja pakkuda lahenduse, kuidas säästa loodust ja hoida ka raha kokku.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Gea Toomemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara