Autor: Signe Sillasoo • 21. jaanuar 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja rea sündmusi, mida teha nädalavahetusel ja järgneval nädalal.

TEATER

Cabaret Rhizome

21.01 kl 19 “Avatar”

22.01 kl 20 “Avatar”

Kaarli pst 9, Tallinn

Eesti Draamateater

21.01 kl 19 “Mängud tagahoovis ehk Because”

22.01 kl 19 “Kirsiaed”

22.01 kl 19 “Kõik on täis”

22.01 kl 19 “Krappi viimane lint.

Sammumisi”

23.01 kl 12 “Piparkoogimehike”

23.01 kl 19 “Augustikuu”

23.01 kl 19 “Kas ma olen nüüd elus”

25.01 kl 19 “Vombat”

25.01 kl 19 “Vihmatants”

26.01 kl 19 “Vassiljev ja Bubõr ta

tegid siia...”

26.01 kl 19 “Kõik on täis”

26.01 kl 19 “Aabitsa kukk”

27.01 kl 19 “Hiilgav!”

27.01 kl 19 “Müügimehe surm”

Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

21.01 kl 11 “Metsakülad”

22.01 kl 12 “Metsakülad”

22.01 kl 12 “Jussikese seitse sõpra”

23.01 kl 12 “Klaabu”

23.01 kl 12 “Hanel oli auto”

25.01 kl 11 “Klaabu”

26.01 kl 11 “Hanel oli auto”

27.01 kl 11 “Ise, ise ka!”

Lai 1, Tallinn

Endla Teater

21.01 kl 19 “Madame Bovary”

22.01 kl 19 “Ära muretse, kallis!”

22.01 kl 19 “Esimesed suudlused”

25.01 kl 19 “Ballettmeister”

Teatris NO99

27.01 kl 19 “Ballettmeister”

Keskväljak 1, Pärnu

Estonia

21.01 kl 19 “Madama Butterfly”

22.01 kl 19 “Jevgeni Onegin”

23.01 kl 17 “Jevgeni Onegin”

26.01 kl 19 “Silva”

27.01 kl 19 “Boheem”

Estonia pst 4, Tallinn

Kanuti Gildi SAAL

21.01 kl 19.30 “Järgmisel õhtul...”

ühe etenduse kriitika lavalises vormis

Laur Kaunissaare

Pikk 20, Tallinn

NO99

21.01 kl 19 “Võtame uuesti!”

Sakala 3, Tallinn

Rakvere Teater

21.01 kl 19 “Meie, mehed “

21.01 kl 19 “39 astet”  

Rae kultuurikeskuses

22.01 kl 19 “Elu ja kuidas sellega

toime tulla”

22.01 kl 19 “Oscar ja Roosamamma: Kirjad Jumalale”

22.01 kl 19 “Toatüdrukud”

Pangamajas

24.01 kl 12 “Pipi Pikksukk”

Keila kultuurikeskuses

24.01 kl 19 “Täismäng”

Keila kultuurikeskuses

25.01 kl 12 “Kaval-Ants ja

Vanapagan”

25.01 kl 19 “Mina, naine”

26.01 kl 13 “Kaval-Ants ja

Vanapagan” Põlva kultuurikeskuses

26.01 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt” Põlva kultuurikeskuses

27.01 kl 19 “Kunstveri ja -pisarad”

Sadamateatris

27.01 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt”

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

21.01 kl 19 “Meie, kangelased”

21.01 kl 19 “Hecuba pärast”

22.01 kl 19 “Meie, kangelased”

22.01 kl 19 “Hecuba pärast”

24.01 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

24.01 kl 19 “Ma armastasin sakslast”

25.01 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

25.01 kl 19 “Ma armastasin sakslast”

26.01 kl 19 “Nii see on

(kui teile nii näib)”

26.01 kl 19 “Kivid sinu taskutes”

27.01 kl 19 “Nii see on

(kui teile nii näib)”

27.01 kl 19 “Kivid sinu taskutes”

Lai 23, Tallinn

Tartu Uus Teater

22.01 kl 19 “Peeter Volkonski viimane suudlus” Ammende Villas

24.01 kl 19 “Ird, K.” Genialistide Klubis

26.01 kl 19 “Ird, K.” Genialistide Klubis

Magasini 5, Tartu

Teoteater

23.01 kl 12 “Siilipoeg avastab

maailma”

Vana-Kalamaja 9a,Tallinn

Theatrum

24.01 kl 18 “Kokteiliõhtu”

26.01 kl 18 “Kokteiliõhtu”

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

21.01 kl 19 “Maakad”

22.01 kl 19 “Piloot”

24.01 kl 18 “Raadioteater Ugalas! Kuuldemäng Laviin”

24.01 kl 19 “Grace ja Glorie”

Rakvere Teatrimaja suures saalis

26.01 kl 19 “Majandustõus ehk Kohe käib pauk”

27.01 kl 19 “Kolm meest paadis”

Vaksali 7, Viljandi

Vana Baskini Teater

21.01 kl 19 “Valedetektor”

Haljala Rahvamajas

22.01 kl 19 “Äärmiselt piinlik”  Kuimetsa Rahvamajas

23.01 kl 19 “Valedetektor”

Tapa Kultuurikojas

24.01 kl 19 “Valedetektor”

Oisu Rahvamajas

25.01 kl 19 “Minu sõbratar Maksuamet” Jõgeva Kultuurikeskuses

26.01 kl 19 “Äärmiselt Piinlik”

Salme Kultuurikeskuses

27.01 kl 19 “Äärmiselt piinlik”  Karksi valla Kultuurikeskuses

Tartu mnt.55/59, Tallinn

Vanemuine

21.01 kl 19 “Kaos”

21.01 kl 19 “Paanika” Sadamateatris

21.01 kl 19 “Memory 2011”

Jõhvi Kontserdimajas

22.01 kl 19 “Don Juan”

teatri väikeses majas

22.01 kl 19 “Gorgo kingitus”

22.01 kl 19 “Memory 2011”

Estonia Kontserdisaalis

23.01 kl 12 “Ninasarvik Otto”

teatri väikeses majas

23.01 kl 19 “Elling” Sadamateatris

24.01 kl 19 “Kaos” Eesti Draamateatris

24.01 kl 19 “Paanika” Teatris NO99

25.01 kl 19 “Huntluts”

26.01 kl 19 “Puhastus”

teatri väikeses majas

26.01 kl 19 “Evita”

27.01 kl 12 “Mowgli”

27.01 kl 16 “Maetud laps”

Sadamateatris

Vanemuise 6, Tartu

VAT Teater

26.01 kl 18 “Robinson & Crusoe”

27.01 kl 18 “Robinson & Crusoe”

Tõnismägi 2, Tallinn

Von Krahli Teater

21.01 kl 19 “Aasta hiljem :

King Kong ja teised pisiasjad”

22.01 kl 19 “Aasta hiljem :

King Kong ja teised pisiasjad”

26.01 kl 19 “Aasta hiljem :

King Kong ja teised pisiasjad”

27.01 kl 19 “Aasta hiljem :

King Kong ja teised pisiasjad”

Rataskaevu 10, Tallinn

Võru Linnateater

21.01 kl 19 “Popi ja Huhuu“

22.01 kl 19 “Popi ja Huhuu“

27.01 kl 19 “Popi ja Huhuu“

Liiva 13, Võru

KONTSERT

Athena keskus

21.01 kl 19 Jäääär 20

27.01 kl 19 Jazzliit: Deeper Sound - kontsert Mart Sorgi mälestuseks

Narva mnt 2, Tartu

Estonia kontserdisaal

21.01 kl 19 Esa Tapani & Olari Elts

26.01 kl 15 Eesti Filharmoonia

Kammerkoori Meeskvartett   

Estonia pst 4, Tallinn

Estonia Talveaed

25.01 kl 19 “Edith ja Marlene”

Erkki Otsman ( laul ),

Andranik Kechek ( klaver ),

Jaak Lutsoja ( akordion ),

Tanel Liiberg ( kontrabass )

Estonia pst 4, Tallinn

Kadrioru loss

23.01 kl 18 “Georg Philipp Telemann - Essercizii Musici”

Reet Sukk (barokkflööt),

Taavi-Mats Utt (barokkoboe, plokkflööt),

Arvo Haasma (viola da gamba),

Reinut Tepp (klavessiin),

Egmont Välja (barokktšello),

Toomas Trass (orel)

27.01 kl 19 ELIITkontserdid /

Olga Voronova, Mati Mikalai

Weizenbergi 37, Tallinn

Kalevi Spordihall

25.01 kl 19 Hurts (UK)

Juhkentali 12, Tallinn

Kloostri Ait

21.01 kl 20 “F1 ehk flamenkojazz”

Iljo Toming (kitarr),

Indrek Kruusimaa (kitarr),

Mihkel Mälgand (basskitarr)

Vene 14, Tallinn

klubi plink plonk

21.01 kl 22 “Grammofun vol. 3”

Live: Chalice

Vallikraavi 4, Tartu

Loo keskkool

25.01 kl 19 Rein Rannap

Saha tee 7, Loo alevik

Mustpeade Maja

22.01 kl 19 “Talendid kodus.

Kaija Lukas”

Pikk tn. 26, Tallinn

Niguliste kirik

22.01 kl 19 Tavener - Ikon of Light

Niguliste 3, Tallinn

NO99

21.01 kl 22 Jazzklubi:

Andres Mustonen Jazz Quartet

Sakala 3, Tallinn

Okupatsioonide muuseum

25.01 kl 19 Jäääär 20

Toompea 8, Tallinn

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

22.01 kl 21 “UnderGround Blues” Eastwood, Kolumbus Kris,

Andres Roots 

Kesk 15, Põlva 

Rock Cafe

21.01 kl 21 Vennaskond,

Telly Addicts, Paha Polly

22.01 kl 21 Koit Toome, Ott Lepland

Tartu mnt. 80d, Tallinn

Rock & Roll Heaven

21.01 kl 21 J.M.K.E. 25.aasta juubel

Tiigi 76A, Tartu

Saku Mõis

21.01 kl 19 Koit Toome

Juubelitammede tee 4, Saku

Tartu Ülikooli Aula

21.01 kl 18 Tavener - Ikon of Light

26.01 kl 19 Kadri-Ann Sumera

Ülikooli 18, Tartu

Teatri Puhvet

24.01 kl 19 Avandi, Sukk,

Teplenkov, Uuspõld, Selis, Krivel

Teatri väljak 3, Tallinn

Vene Kultuurikeskus

21.01 kl 18 Stranitsõ žizni,

pianist G.Smirnov

Mere pst 5, Tallinn

Vene Teater

24.01 kl 19 Jäääär 20

Vabaduse väljak 5,Tallinn

ViljandiPärimusmuusika Ait

21.01 kl 19 “Pärimusmuusika talvegala Viljandis”

Meelika Hainsoo, Cätlin Jaago,

Tuule Kann, Ando Kiviberg,

Karoliina Kreintaal, Tarmo Noormaa, Maarja Nuut, Sandra Sillamaa,

Juhan Suits, Tõnu Tubli, Lauri Õunapuu ning ansamblid RO:TORO ja Gjangsta

27.01 kl 19 Rein Rannap  

Tasuja pst 6, Viljandi

Väravatorn

22.01 kl 16 Hortus Musicus

Lühike Jalg 9, Tallinn

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Ernst Jõesaar (1905–1985)”,

kuni 20.03

Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

“Rääkivad pead” Lilli-Krõõt Repnau, kuni 29.01   

Pikk 18, Tallinn

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

“Käpikud ja sõrmikud”

Näitus esitleb ETDM-i tekstiilikogusse kuuluvaid käpikuid ning sõrmikuid.

Lisaks leiab eksponeerimist Ene Parsi monumentaalne „Mulgi sõrmik“ (1982),

27.01–20.03

Lai 17, Tallinn

Haus Galerii

“Liblikas ja tuisk” Ivika Luisk,

kuni 28.01

Uus tn.17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Urbans - unio mystica” Mall Nukke,

kuni 31.01                 

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Šedöövri sünd. Kadrioru kunstimuuseum 10”, kuni 23.04

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst.

Madalmaade, saksa, itaalia,

vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja

Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kodulinna Maja

“13 x Valter” 13 Edgar Valteri

toredat pilti, kuni 31.01

Gümnaasiumi 3, Tallinn

Kondase Keskus

“Iseõppinud kunstniku

Antonina Kivimaa maalinäitus”,

kuni 27.02

“Meelemaastikke sõrmede

kaudu”, kuni 30.01 

Püsiekspositsioon:

“Paul Kondase maalid”

Pikk 8, Viljandi

Kumu

“Armastuse, mitte raha pärast”

Tallinna XV Graafikatriennaal, kuni 08.05

“Isiklik ja avalik ruum 1970. aastate eesti graafikas”, kuni 26.06

“Mapping. Ljubljana Graafikabiennaali hitid. Tallinna XV Graafikatriennaal”, kuni 17.04

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Mikkeli muuseum

“Simson ja Deliila. Itaalia maali lugu”, kuni 30.04

Püsiväljapanek:

Johannes Mikkeli kollektsioon: 16.-20. saj. Lääne-Euroopa, Vene, Hiina kunst

Weizenbergi 28, Tallinn

Niguliste muuseum

“Raami pildid.

Villem Raam fotograafina”,

kuni 29.05

Püsiväljapanek:

“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,

“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku

hõbevarad”

Niguliste 3, Tallinn

NUKU muuseum

“Rein Aguri puuskulptuuride näitus”, kuni 01.02

Püsinäitused:

“Ferdinand Veike ekspositsioon”,

“Nukuteatri ajalugu Eestis”,

“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”,

“Maailma nukkude saal”,

“Õuduste kelder”, “Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”, “Tähtede Võlv”, “Nukutöökojad”, “Auruteater”

Lai 1, Tallinn

Pirita Vaba Aja Keskus

“Puškiniana” fotonäitus, 24.01–24.02

“Franki Tiibet” Jasper Zoova, kuni 21.01

Merivälja tee 3, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

“In Graafika”, kuni 29.01 

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu

Linnagalerii Raekojas

“In Graafika”, kuni 29.01

Uus tn 4, Pärnu

Tallinna Linnagalerii

“Raha” Money,Money,Money:

Tanel Rannala ja Mart Raun, kuni 13.02 

Harju 13, Tallinn

Tartu Mänguasjamuuseum

“Eesti filminukud”

“Eesti mänguasjategijad”

“Ärtu äss ja ja pada emand”

“Ajalugu mängides”

Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi

meisterdatud mänguasjadest

“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik

“Miriami maailm”

Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

“Teekond valgustumisse”

Kaljo Põllu graafika, kuni 28.02

Ülikooli 18, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

“Kihnu Ljõnnud” Mark Soosaar,

fotod, kuni 28.02

“Kihnu pulm” Mati Kose,

fotod, kuni 28.02

“Omadega mäel” Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus, kuni 31.01

Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal galerii

“Välgatus” Nelly Drell, kuni 29.01

Tartu mnt 80d, Tallinn

Võru Linnagalerii

“Elu keerises” Tatjana Kutsjuba digigraafika näitus, kuni 04.02

“Elutants e. värvirikkaid tervitusi Lõuna-Eestist halli Kultuuripealinna”

Andrus Kasemaa juubelinäitus, kuni 04.02

“Tähelepanek ja tõlgendus”

Inari Krohn’i graafikanäitus, kuni 04.02

Liiva 13, Võru

KINO

Cinamon Tartu 

“Meie senine elu”

kl 12.00, 16.30, 18.45, 21.00

“Varietee”

kl 12.15, 14.40, 17.05, 19.30

“Rapuntsel”

eesti keeles: kl 11.45, 13.45, 15.45, 17.45, 19.45

“Armastus ja teised uimastid”

kl 19.20, 21.35 (v.a. N); N kl 12.30

“Roheline vapsik”

kl 13.15, 22.00

“Polli päevikud”

kl 20.30

“Turist”

kl 16.00, 18.15, 21.45

“Üks mu sõber”

kl 12.45 (v.a. N), 15.00, 17.15 (v.a. L,P)

“Kohtumine väikeste Fockeritega”

kl 14.15

“127 tundi”

L–P kl 17.15; N kl 21.35

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza 

“Turist”

kl 14.25, 19.40 (v.a. P), 22.05 (v.a. T)

“Tron: Pärand” 3D

kl 15.20, 20.50

“Üks mu sõber”

kl 11.30 (v.a. L–P), 13.40, 17.55

“Politseiauto Pelle”

eesti keeles: L–P kl 11.30

“Megameel” 3D

eesti keeles: L–P kl 12.15

“Narnia kroonikad:

Koiduränduri teekond “ 3D

kl 12.30

“Jõulupuud”

kl 17.05

“Kohtumine väikeste Fockeritega”

kl 16.55, 21.20 (v.a. T, N)

“Roheline vapsik” 3D

14.50, 20.30, 22.05, 22.15 (v.a. L)

“Kusagil”

kl 22.25

“Armastus ja teised uimastid”

kl 11.35, 14.15, 19.20 (v.a. P), 21.55 (v.a. E)

“Rapuntsel” 3D

eesti keeles: kl 11.45, 12.05, 12.15 (v.a. L–P), 14.20, 16.45, 17.00 (v.a. P), 17.50, 19.05 (v.a. R), 19.45 (v.a. E, N);

L—P kl 14.45; R–P kl 17.15;

vene keeles:

kl 12.00, 14.40, 17.15, 18.20

“Meie senine elu”

kl 11.40, 14.15, 16.50, 19.25, 22.00

“Koletised”

kl 15.50, 20.05 (v.a. P), 22.10

“Kuninga kõne”

kl 11.50, 14.35, 17.10, 19.50

“Varietee”

kl 11.55, 14.30, 19.10, 21.45

Bolshoi Teatri ballett:

“Tantsukool / Giselle”

P kl 18.00

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan

“Politseiauto Pelle”

eesti keeles: kl 13.00

“Kõrbelill”

kl 19.15 (v.a. N)

“Pidurdamatu”

kl 14.45

“Roheline vapsik” 3D

kl 16.45, 22.15

“Kasiino Jack”

kl 17.00 (v.a. N), 22.00

“Rapuntsel” 3D

eesti keeles: kl 11.45, 14.15, 19.45

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri         

“Megameel”

vene keeles, eestikeelsete subtiitritega!: L–P kl 12.30

“Turist”

vene keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega: kl 14.30, 16.45,

19.00 (v.a. P), 21.15;

inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega: P kl 19.00

“Tron: Pärand”

vene keeles, eestikeelsete subtiitritega: kl 21.00

“Narnia kroonikad:

Koiduränduri teekond “ 3D

vene keeles, eestikeelsete subtiitritega: kl 14.15

“Jõulupuud”

kl 17.00, 19.15, 21.30; L–P kl 12.00

“Rapuntsel” 3D

vene keeles, eestikeelsete subtiitritega: kl 14.00, 16.15, 18.30; L–P kl 11.45

Tallinna mnt 41, Narva

Kino kosmos

NB! Kino Kosmos on

esmaspäeviti suletud

“Megameel”

eesti keeles: kl 14.15

“Järgmised kolm päeva”

kl 16.00 (v.a. R)

“Elusalt maetud”

kl 14.00 (v.a. R)

“Söö, palveta, armasta”

kl 18.30

“Tappev vaheaeg”

kl 16.30, 21.15

“Eilne öö”

kl 20.45

“Sa kohtad pikka tumedapäist tundmatut”

kl 18.45 (v.a. R)

Pärnu mnt 45, Tallinn

Solaris kino

“Roheline vapsik”

R–P kl 14.00, 19.45;

E–K kl 12.45, 19.20; N kl 14.15

“Armastus ja teised uimastid”

R–P kl 18.45, 21.15; E–K kl 19.00, 21.30;

N kl 12.45, 21.30

“Kusagil”

R–P kl 22.10; E–N kl 12.20, 21.50(v.a. N)

“Turist”

R–P kl 11.50, 16.30, 20.00, 22.15;

E–K kl 12.00, 16.50, 20.30;

N kl 16.50, 20.45

“Tron. Pärand”

R–P kl 18.50, 21.20;

E–K kl 14.15, 20.45; N kl 21.45 

“Pähklipureja” 3D

Vene keeles: R–P kl 12.30

“Kasiino Jack”

R–P kl 22.30; E–N kl 12.05

“Megameel”

eesti keeles: R–P kl 12.00 

“Kuninga kõne”

R–Pkl 12.15, 14.45, 17.15, 20.10;

E–N kl 14.30, 17.00, 19.30, 22.00

“Varietee”

v.a. N: kl 14.10, 16.40, 19.10, 21.45;

N kl 12.00, 14.30, 17.00, 19.20

“Meie senine elu”

R–P kl 11.45, 16.30, 19.00, 21.30;

E–N kl 12.15, 14.40, 19.20 (v.a. N);

N kl 19.00, 21.40, 21.50

“Rapuntsel”

eesti keeles:

R–P kl 11.00, 13.15, 14.20, 15.30, 17.45; E–N kl 11.30, 13.45, 16.00, 17.10, 18.15;

vene keeles:

R–P kl 11.15, 13.30, 14.40, 15.45, 18.00;

E–N kl 11.45, 14.00, 16.15, 17.15, 18.30

“Kohtumine väikeste Fockeritega”

R–P kl 16.45; E–N kl 15.10

“Kirjad inglile”

esilinastus: N kl 19.30

“Mehaanik”

esilinastus: N kl 20.30

“Kõige parem film” 3D

esilinastus: N kl 19.30

Estonia pst 9, Tallinn

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700