26. jaanuar 2011

Eestlane kandideerib lühifilmi kategoorias Oscarile

Eesti režisööri Tanel Toomi lühifilm “The Confession” (Pihtimus) valiti Oscari parima lühifilmi kategooria eelvalikus 5 parima hulka.

Tanel Toomile andis õiguse kandideerida Ameerika Filmiakadeemia parima lühifilmi tiitlile varasemalt saadud auhind tudengite arvestuses.

83. Ameerika Filmiakadeemia auhinnale lühifilmide kategoorias kandideeris 76 filmi, millest said lõpliku nominatsiooni 5 filmi. Nende seas oli ka Eesti režisööri Tanel Toomi film “The Confession”, mis valmis lõputööna “National Film- and Television School”-is (NFTS) ning on juba varasemalt pärjatud tudengifilmide Oscariga parima välismaise filmi kategoorias.

 

“The Confession” on lugu vaiksest ja siirast poisist Samist, kes on mures oma esimese pihilkäigu pärast: tema südametunnistus on puhas – järelikult ei saa toimingust ka kergendust loota. Koos sõbra Jacobiga otsustatakse seda viga parandada, kuid esialgne süütu vemp muutub ootamatult tragöödiaks.

Tanel Toom lõpetas NFTS-i magistriprogrammi käesoleval aastal. Tema õpinguid on toetanud Eesti Kultuurkapital, Sihtasutus Archimedes, Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kinoliit.

Oscareid jagatakse 27. veebruaril Los-Angeles’s Academy Samuel Goldwyn Theatre’is. Oscarite gala teleülekannet vahendatakse üle 200 maale.

 

Autor: Urve Vilk, Silvia Kruusmaa

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700