Kas töötaja tohib üle viia teisele tööle?

Küsimus: Firmas ei ole hetkel tööd pakkuda kõigile kolmele maniküür-pediküürijale. Kõik on tööl töölepinguga. Kas on võimalik neid rakendada (ise nad nõus ei ole) näiteks basseini või hotellitubade (kuuluvad sama firma koosseisu) koristustöödel, kuna koristajaid on vähe tööl.

Vastus: Maniküür-pediküürijate töölerakendamine koristustöödel eeldab muudatuse tegemist kokku lepitud töö sisus ehk tööülesannete kirjelduses, mis on töölepingu üheks kohustuslikuks tingimuseks. Töölepingus muudatuste tegemine eeldab töötaja nõusolekut. Ühepoolselt ei saa tööandja töötajat teisele tööle üle viia.

Küsimusele vastas Äripäeva käsiraamatute foorumis LAWIN Lepik & Luhaäär.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara