Õpilasfirmade laadal teenisid kroonid kõige rohkem eurosid

Laupäeval Tallinnas Junior Achievement Eesti (JA Eesti) poolt korraldatud läbi aegade suurimal Eesti õpilasfirmade laadal oli kohal üle 90 firma  koos 350 noore ettevõtjaga.

Eesti õpilasfirmadele pakkusid konkurentsi Moldova ja Rootsi õpilasfirmad, kes said Eestist rahvusvahelise äritegemise kogemuse.

Kõige suurema käibe - 155 eurot tegi laadal Tallinna Teeninduskooli õpilasfirma EEK - Eesti Ehe Kroon, kelle valmistatud Eesti kroonimüntidest ehted võitsid paljude südamed.
 
Laada külastajate hinnangul võitis rahva lemmiku tiitli õpilasfirma PerZ Tallinna Reaalkoolist, kes valmistavad euromündikotte.
 
Õpilasfirmasid hindas laada ajal väärikas žürii, kes valis tugevamad firmad kokku seitsmes kategoorias.

Žürii auhinnad pälvisid järgmised firmad:
 
Parim idee - Pärnu Ühisgümnaasiumi ja Pärnu Ülejõe Gümnaasiumi ühisfirma E-ained, kes on välja töötanud E-ainete voldikud ja Interneti-lehekülje, millel nad nõustavad inimesi E-ainete kohta. Nende juhendaja on Mari Suurväli.
 
Parim toote kvaliteet - Saku Gümnaasiumi õpilasfirma Puidupoisid, kes teevad puidust pliiatsialuseid. Õpilasfirmat juhedab Talvi Järv.
 
Parim müügitegevus - õpilasfirma Soldino Petelki, Narva Soldino Gümnaasiumist. Nende tooteks oli kenad kaunistatud pudelid ja anumad ja lisaks suutsid nad neid ka suurepäraselt müüa. Juhendaja Jelena Vassiljeva
 
Parim boksikujundus - õpilasfirma TurvaS, Tallinna Liivalaia Gümnaasiumist, kes toodab lauamängu, mis õpetab noortele turvalise seksi põhimõtteid, juhendaja Olev Pihlakas
 
Parim sümboolika - õpilasfirma Vajalik, Värska Gümnaasiumist, kelle tooteks on Seto tähtpäevadega kalender ja kilepõlled. Nende juhendajaks on Helena Kudre.
 
Parim minifirma (põhikooli õpilaste firma) - õf MikiPaper, Mikitamäe Koolist, tooteks paberijääkidest ketaskauss. Juhendaja Liina Palu.
 
Parima rahvusvahelise potentsiaaliga firma tiitel läks Rootsi õpilasfirmale Berry Bag, kes pakuvad maasikaks kokkukäivaid kotte.

Tuleviku ettevõtjaid tervitanud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts rõhutas, kui oluline on ettevõtlike inimeste ja tuleviku ettevõtjate kasvatamine Eesti riigi jaoks. Ta innustas noori edasi pürgima ja mitte alla andma, kui esimesed katsetused ei anna oodatud tulemusi, sest edu saavutamine nõuab suurt pühendumist.
 
Swedbanki Eesti ettevõte panganduse juht Robert Kitt rõõmustas, et noorte huvi ettevõtluse vastu kasvab: "Swedbank toetab JA Eesti õpilasfirmade programmi, sest tänased noored on need, kes kujundavad tulevikus nii ettevõtluse kui ka Eesti näo."


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara