PP: pühendusega kevadele

Järgmisel nädalal toimuval Erkki-Sven Tüüri autorikontserdil kõlab helilooja uusima teose “Ärkamine” maailmaesiettekanne.

Erkki-Sven Tüür on üks armastatumaid Eesti heliloojaid, kes alustas oma muusikuteed rokkansambli juhina.
Nüüdseks on Tüüri loomingus kaheksa sümfooniat, seitse instrumentaalkontserti, mitu vokaalsümfoonilist teost, Teise maailmasõja sündmustel põhinev ooper “Wallenberg” ning palju muid teoseid, mida nii Eestis kui ka välismaal järjest innukamalt esitatakse ja salvestatakse.

Pühendusega teosed. Üks olulisi inspiratsiooniallikaid on heliloojale kodusaar Hiiumaa. Just sellele paigale viitab ka kontserdi avateos “Insula deserta” (“Tühi saar”). See keelpilliorkestriteos tõi Tüürile 1980ndate lõpul läbimurde, sest “Insula deserta” esiettekandele Soomes järgnes arvukalt välistellimusi.
A cappella kooriteos “Rändaja õhtulaul” on loodud 2001. aastal pühendusega Eesti filharmoonia kammerkoorile. Teose aluseks on Ernst Enno tuntud luuletus. “Rada ja jäljed” sündis aga 2005. aastal pühendusega Arvo Pärdile. Helilooja enda sõnul inspireeris teda selle teose loomisel Kreetal kuuldud iidse kreeka kiriku traditsionaalse laulu ülev mõju.

Teos kevadisele taassünnile. Kui enamasti toimuvad Erkki-Sven Tüüri teoste esmaesitused piiri taga, siis seekord on Eesti publikul haruldane võimalus kaasa elada Eesti filharmoonia kammerkoori tellimusel valminud uudisteose “Ärkamine” maailmaesiettekandele, mida esitavad Eesti filharmoonia kammerkoor ja orkester Riga Sinfonietta dirigent Daniel Reussi juhatusel.
Erkki-Sven Tüür on öelnud, et “Ärkamine” tugineb kevadise taassünni müsteeriumi vaatlemisele. Selles ühineb mõneti panteistlik-ürgeestlaslik ja kristlik tunnetus. Kasutatud on ülestõusmispühade ladinakeelseid liturgilisi tuumtekste, samuti poeetide Juhan Liivi, Ernst Enno, Jaan Kaplinski ja Doris Kareva tekste.
Ühtlasi osundab kasutatud keelte valik Eesti kultuuri ja kirjakeele sünniloole kõige laiemas ja üldisemas mõttes. Teos on pühendatud kultuuripealinnale Tallinnale.

 Erki-Sven Tüüri uudisteos "Ärkamine"

10. märtsil kell 19 Estonia kontserdisaalis

11. märtsil kell 19 Vanemuise kontserdimajas

www.concert.ee

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kersti Inno

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara