PP: elu karmide hammasrataste vahel purunenud lapsepõlv

Thomas Vintenbergi draama “Submarino” portreteerib muidu põlastuse alla jäävat ühiskonnakihti, elu hammasrataste vahele jäänuid, inimlikust küljest.

Nick (Jakob Cedergren) ja tema noorem vend (Peter Plauborg) on kasvanud üles viletsuses. Nende lapsepõlveaegseid koduseid olusid iseloomustasid alkohol, vägivald, üksindus ja tragöödia.
Pärast kodutülide ja õnnetuste keskel sirgumist jääb nooruses läbielatu vendasid jälitama. Nick haarab pidevat pudeli järele, nooremast kasvab heroiinisõltlane. Nad on mõlemad proovinud elada normaalset elu, aga minevikust välja kasvavate probleemide eest ei ole pääsu.

Nick on lahus oma tüdruksõbrast ja peletab muremõtteid eemale jõusaalis treenides ja õlut juues. Tema noorem vend on leskmehena jäetud üksi nii narkootikumide kui ka oma pojaga.
Kuni ema matusteni ei tea vennad teineteise käekäigust eriti midagi, sest nad ei ole pikka aega kontaktis olnud. Pärast kohtumist loovutab Nick ootamatult tulnud päranduse vennale. Lühiajaliselt see küll toetab üksikisa ettevõtmisi, aga pakub ka algkapitali uute probleemide tekkeks.

Vaatamata süngele teemavalikule ei saa Nicki ja tema venda vaadata põlastava pilguga. Film on äärmiselt südamlik, tegelaste motiivid ja emotsioonid siirad.
Melodramaatilisest armastusest ja kitšist narkosõltuvuse kujutamisest on asi kaugel. Filmi saadab karge põhjamaine kliima ja üksikud Kopenhaageni äärelinna tänavad. Ka näitlemise kallal ei saa nuriseda, tegelaskujude tüpaažid sobivad kui rusikas silmaauku. Nähtud inimesed on nii väliselt kui ka sisemaailma poolest keerulised, aga neile on lihtne kaasa elada.
Filmi pealkiri viitab allveelaevale või piinamismeetodile, kus inimese pead hoitakse vee all. Uppumisest pääsemiseks peab pead veest välja punnitama, võitlema, et hingata.

“Submarino”
8/10
Alates 10. märtsist kinos
Sõprus
Režissöör: Thomas Vinterberg
Osades: Gustav Fischer Kjaerulff, Sebastian Bull Sarning, Peter Plauborg , Mads Broe Andersen, Patricia Schumann
Pikkus: 105 min

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Madis Luik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara