Turundaja: välismaal töötades selgus, et ei oska midagi

„Eestis olles tundus mulle, et tean enam-vähem kõike. Eestist välja minnes aga selgus, et ma ei tea peaaegu mitte midagi,“ rääkis turunduskonverentsil Password mänguasjade, sealhulgas Barbide müügiga tegelevas Mattel Toys´is töötav Kristy Villems-Joergensen.

Välismaal töötamine annab Kristy Villems-Joergenseni sõnul avarama maailmavaate ja oskuse kohaneda muutustega. „Sest kui sa oled üksinda Eestist väljas, oled kõikidele tormidele avatud,“ rääkis ta, "nii heas kui halvas.“

"Olen saanud palju sõpru erinevatest kultuuridest, seeläbi olen muutunud paremaks inimeseks. Vast kõige olulisem on aga see, et olen saanud kindla uskumuse iseendasse, olen saanud uskumuse, et kõik on võimalik ja ma võin kõike muuta. See on olnud vast kõige suurem võit minu jaoks,“ rääkis Villems-Joergensen.

Kristy Villems-Joergensen, kes töötas enne Mattelisse siirdumist pikki aastaid turundajana Carlsbergi kontsernis, alguses Eestis Saku Õlletehases ja hiljem Taanis, soovitas rahvusvaheliseks läbilöögiks võimalusel alustadagi rahvusvahelise ettevõtte harukontorist. Kui see võimalus puudub, tasub müüa ennast nagu brändi, kasutada oma oskuste kuvamiseks sotsiaalmeediat ja investeerida vajadusel sellessegi, et tööks välja valitud sobilikku riiki ise kohale sõita.

Rahvusvahelise läbilöögi eelduseks on Villems-Joergenseni hinnangul äriline mõtlemine, kuna klassikalises situatsioonis kuuluvad turundusliidrid ettevõtte juhtkonda, kus on eelduseks see, et sa tead, kuidas äri toimib. Eeliseks on ka positiivne suhtumine, emotsionaalne intelligentsus ning võime kohaneda kohaliku kultuuriga.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara