Kott kokku, maailma matkarajad ootavad

Peagi saabuvad soojad ilmad ajavad matkaradadel nii Eestis kui ka mujal riikides elu kihama. Äripäev annab infot matkaradade kohta, mida algaval suvehooajal külastada tasub.

Valik matkaradu, kus matkata paarist päevast mitme nädalani

Camino de Santiago, Hispaania
Pikkus: 783 km, keskmine raskusaste
Kestus: 4-5 nädalat
Info: www.santiago-compostela.net, www.mundicamino.com, caminodesantiago.me.uk
Camino de Santiago matkarada Lõuna-Hispaanias on maailma üks populaarsemaid matkaradu, mida külastab aastas mitmekümneid tuhandeid inimesi. Täies pikkuses on suutnud matkaraja läbida rohkem kui 100 000 inimest. Rada kulgeb vahelduvalt mägisel ja tasasel maastikul.
Parim aeg matkarajale minna on hiliskevad ja varasügis, täpsemalt mai, juuni, september ja oktoober. Vahepealsed kuud on väga kuumad. Raja ääres on arvukalt majutuskohti: hosteleid, hotelle ja külaliste­maju.

Routeburni matkarada, Uus-Meremaa
Pikkus: 40 km, keskmine raskusaste
Kestus: 2-3 päeva
Info: www.routeburn.co.nz, www.doc.govt.nz
Matkarajal rändab ligi 10 000 rändurit aastas. Registreerimine oktoobri lõpust aprilli lõpuni kestvale hooajale algab juulis, kohad detsembrisse-veebruarisse jäävaks kõrghoojaks saavad otsa ülikiiresti.
Päevane limiit, mille määrab ära ööbimiskohtade arv rajaäärsetes hut’ides, on umbes 50 inimest. Neis leiab peale madratsi ka gaasipliitidega söögiruumi. Lisaks lastakse matkarajale kümmekonna väikse telgi jagu matkajaid.

Colorado matkarada, USA 
Pikkus: 28 rada, erineva pikkusega
Kestus: paarist tunnist kuue nädalani
Info: www.coloradotrail.org 
Colorado matkarada koosneb 28 teerajast, mis kokku katavad rohkem kui 770 km. Kõigi radade läbimiseks kulub 4-6 nädalat. Parim aeg piirkonna külastamiseks on juunist septembrini. Majutust pakuvad raja ääres olevad hotellid ja hostelid.

Kungsleden ehk kuninglik matkarada, Rootsi
Pikkus: 400 km
Kestus: paarist päevast paari nädalani
Info: www.svenskaturistforeningen.se
Rootsi mägipiirkonnas on arvukalt matkaradu. Kuninglik matkarada, mis kulgeb Abisko ja Hemavani vahel, on nendes seas kõige kuulsam. See võtab külastajaid vastu juba 1900ndate algusest. Raja ääres on olemas onnid, kus saab tasu eest ööbida. Onnid on väga lihtsa sisustusega, pakkudes ööbimise kõrval ka söögitegemisvõimalusi.

Mount Everest Base Camp Trek, Nepal
Kestus: 2 nädalat
Info: www.mtsobek.com, www.adventure.co.nz
Matkama saab minna ka maailma kõrgeima mäetipu Mount Everesti jalamile ja selle ääres asuvatele aladele. Matka käigus on võimalik tutvuda iidsete mägikülade ja budistide kloostritega. Majutus toimub rajaäärsetes ööbimiskohtades.

Loe veebist
www.alpineascents.com Info ekspeditsioonide, kursuste ja matkade kohta üle maailma
www.mountainguides.com Info giidide juhendamisel tehtud matkade ja ekspeditsioonide kohta üle maailma
www.mtsobek.com
Valik matkamisvõimalusi üle maailma
www.nps.gov/index.htm Info Ameerika rahvusparkide ja sealsete matkamisvõimaluste kohta
www.adventure.co.nz
Info ekspeditsioonide, kursuste ja matkade kohta üle maailma

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara