„Kui inimene on enesekindel, muutub ta lahkemaks. Kui inimene on juba väga enesekindel, siis ta võib ära anda igasuguseid asju, ilma et ta arvestaks, mis ta täpselt vastu saab. Seetõttu ongi lähedus iseendaga väga oluline aspekt,“ rääkis Pork.
Inimestevahelistes suhetes on Porgi sõnul suurimaks probleemiks võimetus teistega arvestada. On oluline suuta olla suhetes piisavalt iseseisvad ja mitte rippuda partneril rohkem kaelas, kui teine suudab lähedust pakkuda. "Kannatusi elus on tunduvalt vähem, kui suudetakse leida tasakaal iseseisvuse ja läheduse vahel," rääkis Pork. "Kui ollakse iseseisev, nii et suudetakse teha lähedussuhte sees kokkuleppeid teise inimesega, võimaldab vabadus olla lähedussuhtes kõrgema rahulolu astmega."
Porgi sõnul võib muidu normaalne inimene käituda lähedussuhtes pööraselt, seetõttu ongi need suhted meie jaoks väga olulised ning me oleme nendes nii haavatavad. Nii tööellu tungivate pereprobleemide kui ka pereellu sisse sõitvate tööprobleemide tekkimine sõltub tegelikult hoopiski sellest, kas inimesel on oskus arendada eelkõige negatiivset või positiivset maailmapilti. "Inimestel, kelle maailmapilt on positiivne, on ka vähem konflikte ja tööga rahulolu kõrgem. Need, kes arendavad isiklikke toimetulekuoskusi, on palju paremas olukorras."
Porgi sõnul on meie sisemaailm kordades suurem kui välismaailm. "Varjukülgede teadmine on tähtis, sest muidu juhib vari meid ja me ei saa olla oma elu perenaised. Võime pühenduda oma igapäevastele tegevustele on kõrgem oskus kui teadmised ja oskused."