Kinokülastuste arv tegi mullu 18 aasta rekordi 

Eestis oli eelmisel aastal 2,1 miljonit kinokülastust, mis on viimase 18 aasta rekord, teatas statistikaamet.

Viimati oli kinokülastuste arv suurem 1992. aastal, kui tehti 3,4 miljonit kinokülastust. Võrreldes 2009. aastaga oli mullu ligi 400 000 külastust rohkem.

Kinokülastuste arvu suurenemise üks põhjus on kinopileti hinna langemine viimastel aastatel, mille on põhjustanud uute kinode lisandumine ja konkurentsi elavnemine kinoturul.

Eelmisel aastal maksis kinopilet keskmiselt 3,6 eurot, mis on viimase üheksa aasta odavaim hind. 2009. aastaga võrreldes odavnes kinopilet 17%.

2010. aastal jooksis Eesti kinodes kokku 294 filmi, mis on vähem kui 2009. aastal, kui filmilevis oli 313 filmi, aga sellest hoolimata varasemate aastatega võrreldes kõrge näitaja. Aasta jooksul imporditi Eesti filmilevisse 174 filmi, mis on ligi poolsada filmi rohkem kui viimasel kümnendil keskmiselt.

Võrreldes 2009. aastaga imporditi 20 filmi enam. Üle poole Eesti kinodes näidatud filmidest olid endiselt pärit Ameerika Ühendriikidest. Filmilevis on suurenemas Euroopast pärit filmide arv, Mullu oli neid 95. Eesti filmide hulk on kinodes alates 2008. aastast järjest vähenenud, 2010. aastal sai kinos vaadata 14 Eesti filmi.
 
Mullu valmis Eestis kokku 14 täispikka filmi, millest 4 olid mängufilmid ja 10 dokumentaalfilmid. Lühifilme valmis kokku 115, neist 19 olid lühimängufilmid, 31 lühidokumentaalfilmid ja 5 lühianimafilmid. Lisaks neile valmis veel promo-, õppe ja muid lühifilme.


 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara