22. juuni 2011
Jaga lugu:

Alalealise töökoht ja alkohol 

Küsimus: Kas 17-aastane alaealine võib töötada kiirsöögikohas kus müüakse muu hulgas lahjat ja kanget alkoholi? Öisel ajal müüakse alkoholi lahtiselt.

Vastus: vastavalt alkoholiseaduse § 47 lõikele 5 ei tohi alaealist rakendada töödel, mis on seotud alkoholi käitlemisega, välja arvatud ladustamisel või edasitoimetamisel kaubanduslikul eesmärgil, kui on tagatud, et alaealine puutub selle käigus kokku üksnes avamata pakendis alkoholiga.

Edasitoimetamine kaubanduslikul eesmärgil tähendab seda, et alaealine võiks näiteks kellelegi toimetada paki, milles sisaldub avamata alkoholipudel.

Seega, alla 18-aastane isik ei tohi teha tööd, mis on seotud alkoholi käitlemisega, sh jaemüügiga või klientide teenindamisega, kui muuhulgas võib esineda alkohoolsete jookide serveerimine.

Kuna küsija on maininud ka öist aega, siis täpsustan, et töölepingu seaduse § 49 lõike 1 kohaselt ei tohi alaealine üldreeglina teha tööd ajavahemikus 20.00 kuni 6.00. Ka juba 17-aastaseks saanud noor ei tohi töötada nimetatud ajal.

 

  

 

Autor: Urve Vilk, Sirje Aava

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee