Söö kiirtoitu. Aga ainult enda valmistatud

Michael Pollani, tuntud Ameerika toiduspetsialisti, sõnul ei ole kiirtoidus midagi taunimisväärset. Aga ainult seni, kuni sööja selle ise valmistab.

Pollani sõnul saab kõik, mida ta on toidu ja tervise kohta välja uurinud, võtta kokku sõnadega - söö toitu, mitte liiga palju, peamiselt taimi. Neist kolm esimest sõna on tema sõnul kõige tähtsamad. "See tähendab, et söö päris toitu - aedvilju, puuvilju, täisteratooteid ja ka liha ning kala. Ja väldi toitude asendajaid," selgitas ta. 

Siin Pollani seitse nippi tervislikumaks toitumiseks.

- ära söö midagigi, mida su vana-vanaema toiduks ei pea. Kui sööd midagi, mis koosneb 15 hääldamatust koostisosast, küsi endalt, mis asju need söögis ajavad.

- ära söö midagi, milles on enam kui viis komponenti või koostisosadega, mida sa ei suuda hääldada

- supermarketi keskosast hoia eemale. Päris toitu kiputakse paigaldama poe välisossa, et see riknedes kiiresti välja saaks vahetatud.

- ära söö midagi, mis ei lähe kunagi mädanema. Tõsi, on erandeid, nagu mesi. Aga reeglina on nii, et asi, mis halvaks ei lähe, ei ole toit.

- valikuga sama tähtis on ka viis, kuidas sööd. Lahku alati lauast kerge näljatundega. Paljudel kultuuridel on reeglid, et söömine lõpetatakse enne kui kõht on täis.

- austa traditsioone. Näiteks pered tavatsesid ühiselt laua ääres, mitte teleri ees, õhtustada. Naudi toitu oluliste inimestega. Mäletad, oli aegu, kus einekordade vahel söömine tundus vale?

- ära osta tanklast süüa. Näiteks Ameerikas tarbitakse viiendik toidust autos, tanklatest on toidupoed-kiirtoiduketid saamas ka Eestis.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara