Kui palju maksab töötaja rahulolematus?

Saksamaa ettevõtetes läbi viidud uurimus annab töölt puuduvatele töötajatele hinna.

Euroopa ühe tugevama majandusega riigi ettevõtteid uurides ei avanenud just roosiline pilt - tuli välja, et vaid 13% töötajaist teeb oma tööd pühendumusega ning töötajate rahulolematus maksab ainuüksi Saksamaa majandusele enam kui 100 mld eurot.

Korvamatu kahju 121-134 mld eurot tuleneb kehvast produktiivsusest, selgub värskest Gallup Management Journal gallupist. Tööst puudumine toob töötaja kohta kaasa päevas ligi 250 eurose kahju.

Kurioosne on seejuures, et viiendik tööealisest elanikkonnast on hetkel ametita.

Pühendumine pole samas ainult Saksmaa probleem. Näiteks Suurbritannia töötajad kurdavad demotivaatoriteks kättesaamatud ning liiga enesekindlad juhid ja infopuuduse.

Kehv produktiivsus pidurdab lisaks ettevõtetele ka Saksamaa majandust.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara