Autor: Signe Sillasoo • 22. juuli 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja rea sündmusi, mida väisata nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

TEATER

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

22.07 kl 13 “Nukumäng on

imelihtne!”

23.07 kl 13 “Nukumäng on

imelihtne!”

23.07 kl 15 “Pikse pill”

24.07 kl 13 “Nukumäng on

imelihtne!”

24.07 kl 15 “Okasroosike”

26.07 kl 13 “Nukumäng on

imelihtne!”

27.07 kl 13 “Nukumäng on

imelihtne!”

28.07 kl 13 “Nukumäng on

imelihtne!”

Lai 1, Tallinn

Emajõe Suveteater

26.07 kl 20 “Põrgupõhja uus

vanapagan” Tartu Toomkiriku

varemetes

27.07 kl 20 “Põrgupõhja uus

vanapagan” Tartu Toomkiriku

varemetes

28.07 kl 20 “Põrgupõhja uus

vanapagan” Tartu Toomkiriku

varemetes

Jaama 14, Tartu

Endla Teater

22.07 kl 19 “Mees, kes teadis

ussisõnu”

23.07 kl 19 “Ära muretse, kallis!”

24.07 kl 19 “Külmale maale”

27.07 kl 19 “Ballettmeister”

28.07 kl 19 “Eesti mees ja tema poeg”

Keskväljak 1, Pärnu

Hansahoovi teater

26.07 kl 20 “Pulmatrall”

27.07 kl 20 “Pulmatrall”

28.07 kl 20 “Pulmatrall”

28.07 kl 20 “Sinised kilesussid jalas”

Kentuki Lõvi suvelaval Pärnus

Aleksandri 46, Tartu

Kell Kümme

24.07 kl 19 “Ring” Alatskivi lossis

25.07 kl 19 “Ring” Alatskivi lossis

26.07 kl 19 “Ring” Alatskivi lossis

27.07 kl 19 “Ring” Alatskivi lossis

28.07 kl 19 “Ring” Alatskivi lossis

www.kell10.ee

Komöödiateater

22.07 kl 18 “Palun lahkuge lavalt !”

Põlva Intsikurmul

23.07 kl 19 “Palun lahkuge lavalt !”

Pärnu Kalevi staadionil

24.07 kl 19 “Palun lahkuge lavalt !”

Põltsamaa Lossihoovis

25.07 kl 19 “Palun lahkuge lavalt !”

Paide Vallimäel

Tartu

Kukruse polaarmõis

22.07 kl 20 “Vabrikutüdrukud”

23.07 kl 20 “Vabrikutüdrukud”

24.07 kl 20 “Vabrikutüdrukud”

Kukruse küla 20, Kohtla vald, Ida-Virumaa

Monoteater

22.07 kl 20 “Jan Uuspõld: Minu elu meedias” Pärnu Ammende villa hoovis

23.07 kl 20 “Jan Uuspõld: Minu elu meedias” Tartu Metodisti kiriku aias

Vallikraavi tänaval

24.07 kl 20 “Jan Uuspõld: Minu elu meedias” Keila Laululaval

25.07 kl 20 “Isa”

Rapla Tammemäe Laululaval

27.07 kl 20 “Isa”

Kuressaare Linnuse õuel

28.07 kl 20 “Isa”

Kärdla Rannapaargu laval

Tallinn

Nava talu

22.07 kl 18 “Väike kange mulgi

naine” esietendus

23.07 kl 18 “Väike kange mulgi

naine”

24.07 kl 13 “Jäätise kuningriik”

24.07 kl 16 “Väike kange mulgi

naine”

Nava talu, Lilli küla, Karksi vald

Piip ja Tuut Mängumaja

24.07 kl 12 “Südamelähedased

asjad”

27.07 kl 18 “Metsamuinasjutt”

Lasteteater “Sõber” etendus

Toom-Kooli 13, Tallinn

PolygonTeater

22.07 kl 20.30 “Peiarite õhtunäitus” Sangaste vallas Kiisa talus

23.07 kl 20.30 “Peiarite õhtunäitus” Sangaste vallas Kiisa talus

Rävala 8 pk 49, korpus C, Tallinn

R.A.A.A.M

22.07 kl 19.30 “Pärast surma Jendalis” Jäneda Pullitallis

22.07 kl 19.30 “Tühermaa”

Viinistu Kunstimuuseumis

23.07 kl 19.30 “Pärast surma Jendalis” Jäneda Pullitallis

24.07 kl 14 “Tühermaa”

Viinistu Kunstimuuseumis

28.07 kl 19.30 “Tühermaa”

Viinistu Kunstimuuseumis

Süda 8-7a, Tallinn

Saueaugu Teatritalu

22.07 kl 19 “Tasandikkude helinad”

23.07 kl 19 “Tasandikkude helinad” 

Saueaugu talu, Ohtla küla, Martna vald, Läänemaa

Tartu Botaanikaaias

22.07 kl 20 “Tants aurukatla ümber” esietendus

27.07 kl 20 “Tants aurukatla ümber”

28.07 kl 20 “Tants aurukatla ümber”

Lai 38, Tartu

Teater NO99

27.07 kl 19 “Mütter, Väter, Kinder” NO99 Põhuteatris

28.07 kl 19 “Mütter, Väter, Kinder” NO99 Põhuteatris

Sakala 3, Tallinn

Vana Baskini Teater

22.07 kl 20 “Jäägu meie vahele”  

Kärdla Laululaval

23.07 kl 20 “Jäägu meie vahele”  

Aruküla Laululaval

24.07 kl 20 “Jäägu meie vahele”  

Tõstamaa Laululaval

25.07 kl 20 “Jäägu meie vahele”  

Viljandi Kaevumäe Laval

27.07 kl 20 “Jäägu meie vahele”  

Lohusalu sadamas

28.07 kl 20 “Jäägu meie vahele”  

Lohusalu sadamas

Tartu mnt.55/59, Tallinn

Vargamäel

28.07 kl 19 “Vargamäe voonake”

esietendus

Albu vald, Vargamäe

Õisu mõis

22.07 kl 20 “Petmine”

23.07 kl 20 “Petmine” 

Õisu mõis, Viljandimaa

KONTSERT

Ajaloomuuseum, Suurgildi hoone

22.07 kl 19.30 “Nargenfestival 2011” Bach & Hindemith

Pikk 17, Tallinn

Ammende Villa

26.07 kl 20 “Veidi Valjem Kui Vaikus” Tanel Padar & The Sun koos

Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestriga

Mere pst. 7, Pärnu

Jazz Cafe

22.07 kl 21 Anneliis Kits Trio

23.07 kl 21 Susanna Aleksandra Trio

Ringi 11, Pärnu

Haapsalu Kuursaal

28.07 kl 20 “Kuujõgi” 

laulud maailma filmimuusika klassikast

Promenaadi 1, Haapsalu

Haapsalu Piiskopilinnus

22.07 kl 21 Anne Veski

juubelikontsert

24.07 kl 21 Dagö “Plaan D”

Külalised Bonzo ja Tõun

27.07 kl 19 “XVIII Rahvusvaheline Haapsalu Keelpillifestival”

Avakontsert - A. Vivaldi Aastaajad

Posti 34, Haapsalu

Kuressaare Kultuurikeskus

23.07 kl 18 “Saaremaa ooperipäevad 2011” Katkendeid ja parafraase

Talinna tn. 6, Kuressaare, Saaremaa

Kuressaare kõlakoda

23.07 kl 14 “Saaremaa ooperipäevad 2011” Eesti Kaitseväe orkester

Kuressaare, Saaremaa

Kuressaare lossi ooperimaja

22.07 kl 18 “Saaremaa ooperipäevad 2011” Kolm bassi korraga –

Jaakko Ryhänen, Priit Volmer,

Koit Soasepp

22.07 kl 21 “Saaremaa ooperipäevad 2011” Puccini “Boheem”

23.07 kl 20 “Saaremaa ooperipäevad 2011” José Cura

Lossihoov 1, Kuressaare

Kõltsu mõisaaed

23.07 kl 19 Mõisaaia kontsert

Kõltsu, Keila vald, Harjumaa

Laupa mõis

28.07 kl 18 “Eesti mõisad 2011”

Barokkansambel Corelli Consort

Laupa küla, Türi vald, Järvamaa

Pirita Kloostri varemed

26.07 kl 21 Dagö “Plaan D” 

Külalised Bonzo ja Tõun

Merivälja tee 18, Tallinn

Pärnu kontserdimaja

28.07 kl 20 Rahvusvaheline Järvi Suvefestival Pärnu 2011 -

Festivali avakontsert

Aida 4, Pärnu

Pärsama kultuurimaja

22.07 kl 20 “Saaremaa ooperipäevad 2011” Ooper-Kvartett

Pärsama, Leisi Vald

Rakvere Laululava

23.07 kl 21 Anne Veski

juubelikontsert

Rakvere

Saaremaa Sadam

28.07 kl 20 Lindpriid - Parimad laulud

Ninase külas, Küdema lahe ääres, Mustjala, Saaremaa

Saka mõisaaed

24.07 kl 19 Mõisaaia kontsert

Saka mõis, Kohtla vald, Ida-Virumaa

Sarte õu

23.07 kl 18 “Saaremaa ooperipäevad 2011” Eesti Kaitseväe orkester

Lümanda vald, Saaremaa

Tallinna Raekoda

28.07 kl 20 Aldo Meristo Kvartett

Raekoja plats 1, Tallinn

Tallinna Niguliste kirik

28.07 kl 22 “XXV Orelifestival” Praeludium Oreliöö Nigulistes

Niguliste 3, Tallinn

Tartu Jaani kirik

27.07 kl 20 “Ring”

saksofonikvartett SaxEst,

tšellokvartett C-Jam

Jaani 5, Tartu

Tartu Laululava

24.07 kl 19 Europeade 2011

lõppkontsert

28.07 kl 21 Dagö “Plaan D” /

Külalised Bonzo ja Tõun

Laulupeo pst 25, Tartu

Türi Laululava

22.07 kl 21 Dagö “Plaan D” 

Külalised Bonzo ja Tõun

Türi, Järvamaa

Vanamõisa vabaõhukeskus

22.07 kl 19 Suur Suvesimman

Meie Mehega

Vanamõisa küla, Saue vald, Harjumaa

Viljandi Pärimusmuusika Ait

28.07 kl 16 “Viljandi

pärimusmuusika festival”

Tasuja pst 6, Viljandi

KINO

Cinamon

“Pruutneitsid”

kl 13.50, 16.25, 19.00, 21.35

“Härra Popperi pingviinid”

kl 11.35, 13.35, 15.45, 17.45

“Harry Potter ja surma vägised: Osa 2” 3D

kl 12.00 (v.a. N), 15.00 (v.a. N), 18.00 (v.a. N),  21.00 (v.a. E, N); E kl 20.45;

N kl 11.30, 14.05, 16.40, 19.15

“Harry Potter ja surma vägised: Osa 2”

kl 13.00 (v.a. N), 19.15 (v.a. N); N kl 12.45, 21.05

“Vastikud ülemused”

kl 14.30, 17.15, 20.00 (v.a. N) 22.00 (v.a. N);

N kl 20.15, 22.15

“Transformerid: Kuu varjukülg”

kl 15.35 (v.a. N), 20.45 (v.a. E, N);

N kl 15.15, 18.10

“Kõrvalnähud”

kl 21.45

“Kung Fu Panda 2”

eesti keeles: kl 12.15

“Pohmakas 2”

kl 11.45, 18.35 (v.a. N)

“The Trip”

E kl 21.00

“Kapten Ameerika:

Esimene tasuja” 3D

N kl 22.00

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza  

“Kiired ja vihased 5”

R–P kl 14.15, 17.00, 22.10

“Kariibi mere piraadid:

Võõrastel vetel“ 3D

kl 16.55 (v.a. R)

“Pohmakas 2”

kl 22.20

“Kung Fu Panda 2” 3D

eesti keeles: kl 14.20 (v.a. R);

vene keeles: kl 11.40 (v.a. R)

“Super 8”

R–P kl 15.45, 20.20

“Teie kõrgeausus”

R–P kl 11.50, 19.45

“Kõrvalnähud”

kl 22.35

“Transformerid: Kuu varjukülg” 3D

kl 11.25, 15.00, 18.30 (v.a. K), 22.00 (v.a. K)

“Pulkson seob sõlme”

eesti keeles: R–P kl 11.45, 13.45, 18.20

“Vastikud ülemused”

kl 13.00, 15.20, 17.30, 20.00

“Harry Potter ja surma vägised.

Osa 2 “ 3D

kl 11.30, 12.00, 14.45, 15.15, 18.30, 19.00, 20.15 (v.a. R), 21.45, 22.15,

“Härra Popperi pingviinid”

kl 11.35, 13.45, 15.55, 18.15, 20.25

“Pruutneitsid”

kl 12.45, 15.40, 19.05, 22.05

“Armastus, pulmad, abielu”

kl 12.15, 14.35, 17.05, 19.20, 21.35

“Kapten Ameerika - Esimene

tasuja” 3D

N kl 21.45

Metropolitan Opera Summer Season: “Rügemendi tütar” K kl 20.00

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan 

“Transformerid: Kuu varjukülg” 2D

kl 21.00

“Harry Potter ja surma vägised.

Osa 2 “ 3D

kl 11.45, 15.00, 18.15, 21.30

“Härra Popperi pingviinid”

kl 12.00, 14.15, 16.30, 18.45

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri  

“Harry Potter ja surma vägised:

Osa 1” 3D

vene keeles: kl 14.45 (v.a. R, K), 18.00 (v.a. T); L–P kl 11.30;

inglise keeles, eesti- ja venekeelsete

subtiitritega: R, K kl 14.45; T kl 18.00

“Transformerid: Kuu varjukülg” 3D

inglise keeles, eesti- ja venekeelsete

subtiitritega: E kl 21.15;

vene keeles: 21.15 (v.a. E)

“Härra Popperi pingviinid”

vene keeles, eesti- ja venekeelsete

subtiitritega: kl 14.00, 16.15, 18.30, 20.45;

L–P kl 11.45

“Pruutneitsid”

kl 16.00, 18.45, 21.30; L–P kl 13.15

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Kosmos

NB! Kino Kosmos on

esmaspäeviti suletud!

“Harry Potter ja surma vägised.

Osa 2” 2D

kl 14.30, 17.30, 20.30

“Keskkooli lõpupidu”

kl 14.00

“Hanna”

kl 16.15

“Tänavajurist”

kl 18.45, 21.15

Pärnu mnt 45, Tallinn

Kino Mai

NB! Kino Mai on

esmaspäeviti suletud!

“Harry Potter ja surma vägised. Osa 2” kl 16.00, 18.30

“Vesi elevantidele”

kl 21.00

“Punamütsike”

T kl 23.59

Papiniidu 50, Pärnu

Solaris kino

“Kariibi mere piraadid:

Võõrastel vetel”

kl 11.50, 16.20 

“Kung Fu Panda 2” 3D

eesti keeles: R, E–N kl 11.45, 14.40, 16.40;

vene keeles R, E–N kl 11.30; L–P kl 11.20

“Pohmakas 2”

kl 22.15  

“Kõrvalnähud”

kl 19.30, 21.50 

“Transformerid. Kuu varjukülg”

kl 13.20, 19.10, 21.10(v.a. N)

“Vastikud ülemused”

kl 15.10, 17.20, 20.00, 22.10

“Harry Potter ja surma vägised. Osa 2”

R, E–N kl 12.00, 13.15, 14.45, 16.00, 17.30, 18.45, 20.15, 21.30;

L–P kl 11.00, 12.00, 13.40, 14.45, 16.20, 17.30, 19.00, 20.15, 21.40;

vene keeles kl 12.30, 18.30(v.a. N)  

“Pruutneitsid”

kl 13.45, 16.30, 19.15, 22.00

“Härra Popperi pingviinid”

R, E–N kl 11.40, 13.40, 15.45, 17.50;

L–P kl 11.30, 13.30, 15.40, 17.50

“Kapten Ameerika. Esimene tasuja” esilinastused: N kl 19.00, 21.45

Estonia pst 9, Tallinn

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Igavesti naiselik” Johannes Greenbergi ja Ferdi Sannamehe looming, kuni 13.11

Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

“Kohtucase” Karl Nagel & Tiiu Rebane, 25.07–06.08

“Hz” Liisa Kruusmägi, kuni 23.07      

Pikk 18, Tallinn

Eesti Loodusmuuseum

“Looduse Aasta Foto 2011. Parimatest parimad”, kuni 31.08

“Tiiger. Ninasarvik”, kuni 31.08

Püsinäitus: “Eesti loodusest”

Lai 29, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum

“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee

ajaloost

„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”

“Kogu elu teel”

Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel

Püsiekspositsioon “Tee ajalugu!”

Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahvusraamatukogu

Püsinäitused:

Eduard Wiiralti galerii, Eesti riiklike teenetemärkide galerii ja Eesti Rahvusraamatukogu ajalugu tutvustav väljapanek

Tõnismägi 2, Tallinn

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

“Imbi Ploompuu keraamika ja

graafika”, kuni 04.09

“Eesti disain. Valgustid”, kuni 07.08

“Ivar Sakk. Laboratori di carattere”,

kuni 07.08

Lai 17, Tallinn

Haus Galerii

“Kui armastus on, siis tegelikult seda pole” Tuuli Mann, kuni 26.08

Uus tn.17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Sleeping beauty” Erik Mattijssen (NL), 27.07–08.08

“Invocatio” Manfred Kalatski,

kuni 25.07                 

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Eesti ikoonikunst”, kuni 02.10

“Bosch & Bruegel. Ühe maali neli

jälge”, kuni märts 2012

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst.

Madalmaade, saksa, itaalia,

vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja

Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kumu

“Kaksikportree. Flaami sümbolistid James Ensor ja Jules de Bruycker”,

kuni 30.10

“Pavel Filonov ja vene avangard”,

kuni 18.09

“gateways. Kunst ja võrgustunud

kultuur”, kuni 25.09

“Üksi linnas. Ludmilla Siim ja Jüri Palm”, kuni 28.08

“Urmas Ploomipuu valge maja”,

kuni 23.10

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Mikkeli muuseum

“Vene ikoonid. Gunnar Savisaare

kogu”, kuni 14.08

Püsiväljapanek:

Johannes Mikkeli kollektsioon: 16.-20. saj. Lääne-Euroopa, Vene, Hiina kunst

Weizenbergi 28, Tallinn

Niguliste muuseum

Püsiväljapanek:

“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,

“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku

hõbevarad”

Niguliste 3, Tallinn

Nuku muuseum

Püsinäitused:

“Ferdinand Veike ekspositsioon”

“Nukuteatri ajalugu Eestis”

“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”

“Maailma nukkude saal”

“Õuduste kelder”

“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”

“Tähtede Võlv”

“Nukutöökojad”

“Auruteater”

Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

HGDF, kuni 20.08 

Nikolai 27, Pärnu

Raevangla Fotomuuseum

“Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940. aastani”, kuni 31.12

“Hingele ja ihule”, kuni mai 2012

Raekoja 4/6, Tallinn

Tallinna Botaanikaaed

“Liiliate näitus” kuni 24.07

Kloostrimetsa tee 52, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum

Autorinukunäitus “Koosmäng”

Püsiekspositsioon:

“Need vanad armsad mänguasjad”

Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

Paco Ulman, kuni 07.08 

Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimaja

Eesti Akvarellistide Ühendus,

28.07–14.08

Eevart Arrak, 28.07–14.08

Rauno Thomas Moss, 28.07–14.08

Vene Kunstnike Ühendus Eestis,

kuni 24.07

Jevgeni Zolotko ja Ingoflur Juliusson, kuni 24.07

Peeter Allik, kuni 24.07

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Koos kasvamine” Maaja Kalle

waldorf- ja käsitöönukkude näitus

“Meeri Säre meenutades”

“Eesti filminukud”

“Eesti mänguasjategijad”

“Ärtu äss ja ja pada emand”

“Ajalugu mängides”

Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi

meisterdatud mänguasjadest

“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik

“Miriami maailm”

Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

“Kultuur Tartus - tudengi silmade

läbi”, kuni 30.09

Püsiväljapanek:

Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid.

Iidsed originaalid: Egiptuse muumia, mündid, vaasid, savilambid ja

kiilkirjatahvlid

Ülikooli 18, Tartu

Võru Linnagalerii

Aleks Kase, kuni 29.07

Aet Ollisaar, kuni 29.07

Inna Grinchel, kuni 29.07

Liiva 13, Võru

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700