12. august 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja rea sündmusi, mida väisata nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

KONTSERT

Aartika puhkemaja

12.08 kl 20 Fernando Noronha &

The Black Souli kontsert

13.08 kl 15 Tarva Jaht 2011 / The Tuberkuloited

Kulina küla, Vinni vald, Lääne-Virumaa

Ammende Villa

12.08 kl 20 Fernando Noronha & The Black Soul

Mere pst. 7, Pärnu

Jazz Cafe

12.08 kl 21 Ventsel-Unt-Kawasaki

13.08 kl 21 Miliama Quintet

Ringi 11, Pärnu

Haapsalu Kuursaal

12.08 kl 20 “Haapsalu suvemuusika” “Lõunamaa laulude lõõm“

Hortus Musicus

13.08 kl 20 “Haapsalu suvemuusika”

Eesti Filharmoonia Kammerkoori

meeskvartett

18.08 kl 20 “Lendab aeg”

Lindpriide kontserttuur

Promenaadi 1, Haapsalu

Haapsalu toomkirik

12.08 kl 23.30 “Haapsalu suvemuusika” “Öine serenaad”

Maano Männi (viiul), Terje Raidmets (viiul),

Toomas Nestor (vioola),

Aare Tammesalu (tšello),

Eda Peäske (harf)

16.08 kl 19 Kollane Allveelaev G

Posti 34, Haapsalu

Hansa Hoov

12.08 kl 21 Hansa Hoovi suvekontsert - laval Chalice

13.08 kl 21 Juubelikontsert Krieger 50

15.08 kl 21 Bonzo - End otsides

Aleksandri 46, Tartu

Kadrioru Lossi Lilleaed

16.08 kl 20 “Suvegurmee”

Mari Kalkun, Maarja, Rein Rannap

17.08 kl 20 “Suvegurmee”

Orelipoiss, Outloudz

18.08 kl 20 “Suvegurmee”

Traffic, Liisi Koikson

Weizenbergi 37, Tallinn

Kloostri Ait 

12.08 kl 21 Sergei Pedersen

(vokaal, klaver)

13.08 kl 21 Sergei Pedersen

(vokaal, klaver)

Vene tänav 14, Tallinn

KÄSMU

12.08 kl 17 Viru Folk

Vihula vald, Lääne-Virumaa

Laitse Graniitvilla

18.08 kl 20 Bonzo - End otsides

Laitse, Kernu vald

Lohusalu sadam

12.08 kl 20 Bonzo - End otsides

18.08 kl 21 Tanel Padar & The Sun

Lohusalu küla, Keila vald, Harjumaa

Meresuu Spa & Hotel

16.08 kl 20 Kadri Voorand trio

Aia 48a, Narva-Jõesuu

Nikolai kirik

12.08 kl 19 Laulud klaasmere ääres - Tõnis Mägi

Mere 12, Paldiski, Harjumaa

Nisu-Rukkijahu veski

12.08 kl 18 “Love Peace Chant”

kirtanilaulja David Newman

14.08 kl 16 “Love Peace Chant”

kirtanilaulja David Newman

Rotermanni 6, Tallinn

NO99 Põhuteater

12.08  kl 22 Jazzklubi:

Raivo Tafenau bänd

Rannamäe tee 11, Tallinn

Nõmme Kultuurikeskus

16.08 kl 20 “Lendab aeg”

Lindpriide kontserttuur

Turu plats 2, Tallinn

Pirita klooster

13.08–21.08 kl 20 “Birgitta Festival”

Merivälja tee 18, Tallinn

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse ümbrus

12.08 kl 16 “Uue Ajastu Festival 2011: Rahu Sagedus”

13.08 kl 12 “Uue Ajastu Festival 2011: Rahu Sagedus”

Kesk 15, Põlva

Pädaste Mõis

13.08 kl 18.30 Mihkel Poll Pädaste Mõisas / kontsert ja õhtusöök

Pädaste, Muhu vald

Pärnu kontserdimaja

12.08 kl 20 Kadri Voorand trio

Aida 4, Pärnu

Tallinna Raekoda

18.08 kl 20 “Cabaret”

Heli Veskus (sopran, RO Estonia),

Annaliisa Pillak (metsosopran),

Jaanika Rand-Sirp (klaver)

Raekoja plats 1, Tallinn

Tartu Jaani kirik

16.08 kl 21 Kontserdisari

“Tornimuusika” Triinu Taul

17.08 kl 20 “Grüünesse!”

Vanamuusikaansambel Rondellus   

Jaani 5, Tartu

Tartu Laululava

18.08 kl 19 “Alo Mattiisen 50”

Alo Mattiseni loomingu ja isamaaliste laulude õhtu.

Esinejad: Ivo Linna, Riho Sibul,

Maarja-Liis Ilus, Lenna Kuurmaa,

Henri Laks, Raul Vaigla, Andrus Lillepea, Antti Kammiste, Ain Varts

Laulupeo pst 25, Tartu

Tõrva

Gümnaasiumi park

13.08 kl 20 Tõrva Loits 2011 -

Ehe Eesti muusika

Puiestee 1, Tõrva, Valgamaa

Tõrva kirik-kammersaal

12.08 kl 19 “Muusikal!”

Gerli Padar ja Rene Soom,

klaveril Siim Selis

Valga mnt 42, Tõrva

Von Krahli Teater

12.08 kl 21 Mooncake (Venemaa) ja Kosmofon ühiskontsert

Rataskaevu 10, Tallinn

TEATER

Eesti Draamateater

12.08 kl 19 “Tuhkatriinumäng”

Saueaugu Teatritalus

12.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu”  Laitse Graniitvillas

14.08 kl 19 “Marquis d´Artiste”  

Saku mõisas

14.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu”  Laitse Graniitvillas

14.08 kl 19 “Tuhkatriinumäng”

Saueaugu Teatritalus

17.08 kl 19 “Panso” Sadamateatris

17.08 kl 19 “Augustikuu”  

Vanemuise suures majas

17.08 kl 19 “Marquis d´Artiste”  

Saku mõisas

18.08 kl 19 “Panso” Sadamateatris

18.08 kl 19 “Augustikuu”  Vanemuise suures majas

Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

12.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”

13.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”

13.08 kl 15 “Moor ja vaar. Krokodill ja neli väikest tegelast”

14.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”

14.08 kl 15 “Okasroosike”

16.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”

17.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”

18.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”

Lai 1, Tallinn

Emajõe Suveteater

14.08 kl 20 “Suveteater laulab”

Tartu Toomkiriku varemetes

17.08 kl 18 “Toomkiriku müürivaim Volk ja keelatud vili”

Tartu Toomkiriku varemetes

18.08 kl 18 “Toomkiriku müürivaim Volk ja keelatud vili”

Tartu Toomkiriku varemetes

Jaama 14, Tartu

Endla Teater

12.08 kl 17 “Gorjuhhino küla ajalugu”

Puškini Teatrikeskuse (Peterburi)

etendus Teatrifestivalil Monomaffia

12.08 kl 20 “Ibseni naised”

Visjoner Teater (Oslo) etendus

Teatrifestivalil Monomaffia

12.08 kl 22 “Kuues maitse” R.A.A.A.M. etendus Teatrifestivalil Monomaffia

13.08 kl 14 “Hamlet - A Stand Up”

Boulevardteatern (Stockholm) etendus Teatrifestivalil Monomaffia

13.08 kl 17 “Nisa” VAT Teatri etendus Teatrifestivalil Monomaffia

13.08 kl 19 “Aabitsa kukk”

Eesti Draamateatri etendus

Teatrifestivalil Monomaffia

Keskväljak 1, Pärnu

Hansahoovi teater

14.08 kl 20 “Sinised kilesussid jalas”

Pärnus Kentuki Lõvi suvelaval

15.08 kl 20 “Pulmatrall”

Räpina Tuletõrje väljakul

16.08 kl 20 “Pulmatrall”

17.08 kl 20 “Pulmatrall”

18.08 kl 20 “Pulmatrall”

Aleksandri 46, Tartu

Hüüru mõisas

14.08 kl 19 “Head ööd, ema”

17.08 kl 19 “Head ööd, ema”

18.08 kl 19 “Head ööd, ema”

Saue vald, Harjumaa

Kanuti Gildi SAAL

15.08 kl 20 “This Is Not A Love Story” Augusti TantsuFestival 2011:

Gunilla Heilborn (Stockholm)

17.08 kl 20 “Samuel Beckettile”

Augusti TantsuFestival 2011:

Taavet Jansen & Peeter Rästas

18.08 kl 20 “The Croquis Reloaded”

Augusti TantsuFestival 2011:

Cuqui Jerez (Madriid)

Pikk 20, Tallinn

Kuressaare Linnateater

17.08 kl 19 “Morten lollide laeval”

KUMU auditooriumis

18.08 kl 19 “Morten lollide laeval”

KUMU auditooriumis

Tallinna 20, Saaremaa

Pärimusteater LOOMINE

12.08 kl 18 “Adamson: kujud ja killud” Amandus Adamsoni

ateljeemuuseumi aias

17.08 kl 18 “Adamson: kujud ja killud” Amandus Adamsoni

ateljeemuuseumi aias

18.08 kl 18 “Adamson: kujud ja killud” Amandus Adamsoni

ateljeemuuseumi aias

Vene 6, Tallinn

R.A.A.A.M

12.08 kl 19.30 “Pärast surma Jendalis” Jäneda Pullitallis

12.08 kl 19.30 “Tühermaa”

Viinistu Kunstimuuseumis

13.08 kl 19.30 “Pärast surma Jendalis” Jäneda Pullitallis

13.08 kl 19.30 “Tühermaa”

Viinistu Kunstimuuseumis

14.08 kl 15 “Tühermaa”

Viinistu Kunstimuuseumis

Süda 8-7a, Tallinn

Saueaugu Teatritalu

12.08 kl 19 “Tuhkatriinumäng” 

14.08 kl 19 “Tuhkatriinumäng”   

Saueaugu talu, Ohtla küla, Martna vald, Läänemaa

Tallinna Linnateater

12.08 kl 18 “Scapini kelmused”

13.08 kl 18 “Scapini kelmused”

15.08 kl 18 “Scapini kelmused”

16.08 kl 18 “Scapini kelmused”

17.08 kl 18 “Karin. Indrek.

Tõde ja õigus. 4.”

18.08 kl 18 “Karin. Indrek.

Tõde ja õigus. 4.”

Lai 23, Tallinn

Theatrum

12.08 kl 20 “Tuulesaared”

Tahkuna tuletorni all

13.08 kl 20 “Tuulesaared”

Tahkuna tuletorni all

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

12.08 kl 19 “Läbi klaasi”

Meleski klaasivabrikus

13.08 kl 19 “Läbi klaasi”

Meleski klaasivabrikus

18.08 kl 19 “Läbi klaasi”

Meleski klaasivabrikus

Vaksali 7, Viljandi

Uhtjärve Nõiariik

12.08 kl 18 “Väike nõid”

13.08 kl 14 “Väike nõid”

13.08 kl 18 “Väike nõid”

14.08 kl 12 “Väike nõid”

14.08 kl 16 “Väike nõid”

Urvaste, Võrumaa

Vargamäel

12.08 kl 19 “Vargamäe voonake”

13.08 kl 19 “Vargamäe voonake”

14.08 kl 19 “Vargamäe voonake”

18.08 kl 19 “Vargamäe voonake”

Albu vald, Vargamäe

Von Krahli Teater

17.08 kl 19 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Katla auk (Põhja pst 27A)

Rataskaevu 10, Tallinn

Võru Linnateater

17.08 kl 20 “Samuel Beckettile”

Kanuti Gildi SAALis

18.08 kl 19 “Samuel Beckettile”

Fr.R.Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi sisehoovis

Liiva 13, Võru

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Igavesti naiselik” Johannes Greenbergi ja Ferdi Sannamehe looming, kuni 13.11

Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

“Teerada kivis” Uno Roosvalt,

kuni 19.08      

Pikk 18, Tallinn

Eesti Loodusmuuseum

“Looduse Aasta Foto 2011. Parimatest parimad”, kuni 31.08

“Tiiger. Ninasarvik”, kuni 31.08

Püsinäitus: “Eesti loodusest”

Lai 29, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum

“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee

ajaloost

„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”

“Kogu elu teel”

Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel

Püsiekspositsioon “Tee ajalugu!”

Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahvusraamatukogu

Püsinäitused:

Eduard Wiiralti galerii, Eesti riiklike teenetemärkide galerii ja Eesti Rahvusraamatukogu ajalugu tutvustav väljapanek

Tõnismägi 2, Tallinn

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

“Imbi Ploompuu keraamika ja

graafika”, kuni 04.09

“Islandi kaasaegne disain”, 17.08–04.09

Lai 17, Tallinn

Haus Galerii

“Kui armastus on, siis tegelikult seda pole” Tuuli Mann, kuni 26.08

Uus tn.17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Teerada kivis” Uno Roosvalt,

kuni 22.08                

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Eesti ikoonikunst”, kuni 02.10

“Bosch & Bruegel. Ühe maali neli

jälge”, kuni märts 2012

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst.

Madalmaade, saksa, itaalia,

vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja

Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kumu

“Kaksikportree. Flaami sümbolistid James Ensor ja Jules de Bruycker”,

kuni 30.10

“Pavel Filonov ja vene avangard”,

kuni 18.09

“gateways. Kunst ja võrgustunud

kultuur”, kuni 25.09

“Üksi linnas. Ludmilla Siim ja Jüri Palm”, kuni 28.08

“Urmas Ploomipuu valge maja”,

kuni 23.10

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Mikkeli muuseum

“Vene ikoonid. Gunnar Savisaare

kogu”, kuni 14.08

Püsiväljapanek:

Johannes Mikkeli kollektsioon: 16.-20. saj. Lääne-Euroopa, Vene, Hiina kunst

Weizenbergi 28, Tallinn

Munkadetagune tornigalerii

“Punane Piir” Raul Meel, kuni 09.09

Müürivahe 58, Tallinn

Niguliste muuseum

Püsiväljapanek:

“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,

“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku

hõbevarad”

Niguliste 3, Tallinn

NUKU muuseum

Püsinäitused:

“Ferdinand Veike ekspositsioon”

“Nukuteatri ajalugu Eestis”

“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”

“Maailma nukkude saal”

“Õuduste kelder”

“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”

“Tähtede Võlv”

“Nukutöökojad”

“Auruteater”

Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

HGDF, kuni 20.08 

Nikolai 27, Pärnu

PÄRNU LINNAGALERII RAEKOJAS

Lola Liivat, 17.08–10.09

“Tagasi koju ...”, kuni 13.08

Uus 4, Pärnu

Raevangla Fotomuuseum

“Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940. aastani”, kuni 31.12

“Hingele ja ihule”, kuni mai 2012

Raekoja 4/6, Tallinn

Tallinna Kunstihoone

“Abstraktne” Eesti Kunstnike

Liidu aastanäitus, kuni 14.08

“Murdosa” Alice Kask, kuni 28.08

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum

Autorinukunäitus “Koosmäng”

Püsiekspositsioon:

“Need vanad armsad mänguasjad”

Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

“Light Trapped In Matter”

Rachel De Joode, kuni 28.08  

Harju 13, Tallinn

TARTU KUNSTIMAJA

Eesti Akvarellistide Ühendus,

kuni 14.08

Eevart Arrak, kuni 14.08

Meiu Münt, kuni 14.08

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Mustrikeeles mängud ja mänguasjad”

“Koos kasvamine” Maaja Kalle waldorf- ja käsitöönukkude näitus “Meeri Säre meenutades”

“Eesti filminukud”

“Eesti mänguasjategijad”

“Ärtu äss ja ja pada emand”

“Ajalugu mängides”

Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjadest

“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik

“Miriami maailm”

Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

“Kultuur Tartus - tudengi silmade

läbi”, kuni 30.09

Püsiväljapanek:

Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid.

Iidsed originaalid: Egiptuse muumia, mündid, vaasid, savilambid ja

kiilkirjatahvlid

Ülikooli 18, Tartu

Võru Linnagalerii

Tallinna Illustratsioonide trienaal,

kuni 26.08

Liiva 13, Võru

 

Autor: Signe Sillasoo, Urve Vilk

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700