12. august 2011
Jaga lugu:

Töölepingu rikkumine võib vabastada tööandja etteteatamise kohustusest

Kui töötaja on toime pannud raske rikkumise, võib tööandja töölepingu viivitamiselt üles öelda. Otsust tuleb siiski põhjendada, selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Küsimus: Töölepingu lõpetamise alus: Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt töötajast tuleneval põhjusel, § 88 punkt 6 ja 7.

Kui palju peab (ja kas peab) tööandja töölepingu lõpetamisest ette teatama olukorras, kus töötaja on korda saatnud raske rikkumise? Töötaja on töötanud ettevõttes viis kuni kümme aastat.

Kas tööandja peab maksma töötajale kompensatsiooni etteteatamistähtaja mitte järgimise ja töölepingu lõpetamise eest?

Vastus: Üldiselt peab 5- kuni 10-aastase tööstaažiga töötajatele töölepingu erakorralisest ülesütlemisest ette teatama vähemalt 60 kalendripäeva. TLS § 88 lg 1 alusel lepingu ülesütlemisel võib etteteatamistähtaja jätta järgimata, kui kõiki ajsaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist kokkulepitud tähtaja või etteteatamistähtaja lõppemiseni.

Kui tegemist on raske rikkumisega, siis võib olla etteteatamistähtaja järgimata jätmine põhjendatud. Ülesütlemisavalduses on soovitav ka põhjendada, miks tööandja peab vajalikuks tööleping viivitamatult üles öelda. Sellisel juhul pole vajalik maksta ka kompensatsiooni etteteatamistähtaja mittejärgimise eest. TLS § 88 lg 1 alusel töölepingu lõpetamine ei eelda töölepingu lõpetmise hüvitise maksmist.

 

Autor: Lemmi Kann, Urve Vilk

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee