23. august 2011

Kuidas arvutatakse keskmist kalendripäeva?

Puhkusetasu arvutatakse ja makstakse töötaja keskmise kalendripäeva alusel. Kalendripäevade hulka ei arvata rahvuspüha ega riigipühi.

Küsimus: Kui inimene töötab fikseeritud töötasu alusel, kas siis puhkusele minnes arvestatakse puhkusetasu järgnevalt:

1. Eelneva kuue kuu jooksul makstud töötasu jagatud sama ajavahemiku kalendripäevade arvuga ning korrutatud puhkusepäevade arvuga?

2. Või kas nimetatud kuue kuu töötasust arvestatakse maha  ka töötajale makstud puhkusetasu eelneva kuue kuu jooksul puhatud puhkuse eest ning keskmiste kalendripäevatasu arvestamiseks jagatakse nimetatud summa kalendripäevade arvuga, millest on maha arvestatud puhkusel oldud päevade arv?

Vastus: Keskmise töötasu arvutamine puhkusetasu maksmisel on reguleeritud Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2019. a määruses nr 91 Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord ( edaspidi  Määrus).

Määruse § 4 kohaselt arvutatakse ja makstakse puhkusetasu töötaja keskmise kalendripäeva alusel. Kalendripäevade hulka ei arvata rahvuspüha ega riigipühi.

Keskmise kalendripäeva arvutamiseks liidetakse Määruse § 2 lõikes 2 või 3 nimetatud  ajavahemiku töötasud ja jagatakse sama ajavahemiku kalendripäevade arvuga. Kalendripäevade arvu vähendatakse kalendripäevade võrra, millal töötajale ei arvestatud töötasu vastavalt töölepingu seaduse §-is19 märgitule.

Seega arvestatakse maha puhatud puhkusepäevad, samuti ei lähe arvestusse puhkusetasu.

 

Autor: Urve Vilk, Ann Tiitson

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700