31. august 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kas osalise tööajaga töötajale peab õppepuhkuse ajal maksma?

Tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest.

Küsimus: Kas tööandja peab hüvitama 10 päeva õppepuhkusel viibivale töötajale

töötasu puudutud päevade eest, kui töötaja töötab osalise tööajaga, näiteks 2,5

tundi päevas?

Vastus: Täiskasvanute koolituse seadus (edaspidi TäkS) rakendub töötajatele erisusteta kokkulepitud tööajast.

Selgitan, et TäkS § 8 lõige 2 sätestab, et koolitusel osalemiseks antakse töötajale koolitusasutuse teatise alusel õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul. TäkS § 8 lõige 3 sätestab, et tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest. TäkS § 8 lõike 4 kohaselt antakse tasemekoolituse lõpetamiseks täiendavalt õppepuhkust 15 kalendripäeva, mille eest makstakse töötajale töölepingu seaduse § 29 lõike 5 alusel kehtestatud töötasu alammäär.

 

Autor: Urve Vilk, Kaia Taal

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700