Signe Sillasoo • 2 september 2011
Jaga lugu:

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja rea sündmusi, mida väisata nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

TEATER

Eesti Draamateater

03.09 kl 19 “Loeme Dovlatovit”

05.09 kl 19 “Loeme Dovlatovit”

06.09 kl 21 “Kas ma olen nüüd elus?” Tartu Sadamateatris, Draama 2011

07.09 kl 18 “Kas ma olen nüüd elus?” Tartu Sadamateatris, Draama 2011

08.09 kl 18 “Õitseng”

Tartu Sadamateatris, Draama 2011

Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

03.09 kl 12 “Metsakülad”

04.09 kl 12 “Ise, ise ka!”

04.09 kl 12 “Jussikese seitse sõpra”

06.09 kl 11 “Ise, ise ka!”

07.09 kl 11 “Prügihunt ja Superjänes”

08.09 kl 11 “Kodud”

Lai 1, Tallinn

Hüüru mõisas

03.09 kl 19 “Head ööd, ema”

04.09 kl 19 “Head ööd, ema”

05.09 kl 19 “Head ööd, ema”

Saue vald, Harjumaa

Piip ja Tuut Mängumaja

07.09 kl 18 “Piip ja Tuut Marsil”

Toom-Kooli 13, Tallinn

R.A.A.A.M

07.09 kl 20 “Antigone” Teater

Vanemuise väikeses majas, Draama 2011

08.09 kl 19 “Antigone” Teater

Vanemuise väikeses majas, Draama 2011

Süda 8-7a, Tallinn

Rakvere Teater

02.09 kl 12 “Muumitroll ja Sabatäht”  esietendus

05.09 kl 12 “Muumitroll ja Sabatäht”

05.09 kl 19 “Leenane´i kaunitar”

06.09 kl 19 “Kunstveri ja -pisarad” TÜ võimlas

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

02.09 kl 18 “Karin. Indrek.

Tõde ja õigus. 4.”

03.09 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

05.09 kl 19 “Vincent”

05.09 kl 20 “Biloxi blues”

Vanemuise suures majas

06.09 kl 19 “Vincent”

06.09 kl 19 “Biloxi blues”

Vanemuise suures majas

07.09 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

08.09 kl 21 “Keskööpäike”

Vanemuise suures majas, Draama 2011

Lai 23, Tallinn

Teater NO99

02.09 kl 19 “Kitchen (You’ve Never Had It So Good”

Gob Squad Põhuteatris

03.09 kl 19 “Kitchen (You’ve Never Had It So Good”

Gob Squad Põhuteatris

07.09 kl 19 “Testament” SheShePop

Põhuteatris

08.09 kl 19 “Testament” SheShePop

Põhuteatris

Sakala 3, Tallinn

Teoteater

04.09 kl 12 “Siilipoeg avastab

maailma”

06.09 kl 19 “Kõik (s)ängis”

Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Ugala Teater

05.09 kl 19 “Meeste kodu” 

Salme Kultuurikeskuses

Vaksali 7, Viljandi

Vanemuine

05.09 kl 19 “Puhastus” Viljandi Ugalas

06.09 kl 19 “Puhastus” Võru Kandles

07.09 kl 19 “Puhastus”

Paide Kultuurikeskuses

Vanemuise 6, Tartu

Tartu

Genialistide Klubi

05.09 kl 18 “Valdner”, „Kui kiiresti need õnnetused“ ja “The Reader” Draama 2011: Tantsueri

06.09 kl 18 “Peeter Volkonski

viimane suudlus” Tartu Uus Teater,

Draama 2011

07.09 kl 18 “Kohe näha, et vanad

sõbrad” Zuga ühendatud tantsijad,

Draama 2011

08.09 kl 21 “Kohe näha, et vanad

sõbrad” Zuga ühendatud tantsijad,

Draama 2011

Magasini 5, Tartu

VAT Teater

08.09 kl 19 “The Black Rider”

Kultuurikatla katelde ruum

Tõnismägi 2, Tallinn

Vene Noorsooteater

03.09 kl 12 “Prikljutšenija Buratino” Tallinna Botaanikaaias

03.09 kl 15 “Arabella, dotš pirata”

Kalasadamas, Tallinnas

04.09 kl 12 “Djuimovotška”

04.09 kl 15 “Arabella, dotš pirata”

Kalasadamas, Tallinnas

08.09 kl 18 “Tserbstskaja Printsessa ili Junost Jekaterinõ II” Kadrioru lossis

Kalevipoja 10, Tallinn

Von Krahli Teater

02.09 kl 19 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Katla auk (Põhja pst 27A)

04.09 kl 19 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Katla auk (Põhja pst 27A)

05.09 kl 19 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Katla auk (Põhja pst 27A)

06.09 kl 21 “Ihade osakond”

TÜ Kirik, Draama 2011

07.09 kl 22 “Ihade osakond”

TÜ Kirik, Draama 2011

Rataskaevu 10, Tallinn

KONTSERT

Art Café

03.09 kl 18 Weekend Guitar Trio ja Kadri Hunt

Lai 13, Rakvere

Butterfly Lounge

03.09 kl 22 Femininity Superiore:

Marvi Vallaste & Julia Anstal

Vana - Viru 13 / Aia 4

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

03.09 kl 17 Doktorikontsert:

Maarit Saarmäe

06.09 kl 18 Doktorikontsert:

Oksana Sinkova

08.09 kl 18 Magistrikontsert:

Airike Kolk

Rävala pst.16, Tallinn

Estonia kontserdisaal

02.09 kl 19 Hooaja Avakontsert.

Don Quijote

04.09 kl 19 “Pärdi päevad:

Baltic Voyage & Pärt” Baltic Youth Philharmonic, dirigent Kristjan Järvi

08.09 kl 19 “Plektrum festival 2011” Kujundid ja helid / Bareljeef 

Estonia pst. 4, Tallinn

Kloostri Ait 

03.09 kl 21 Peep Ojaveski (kitarr), Tiit Born (kitarr) ja Aivo Tammus (bass)  

Vene tänav 14, Tallinn

NO99 Põhuteater

04.09 kl 19 “Jakob, oh Jakob”

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor

Skoone bastion, Rannamäe tee 11, Tallinn

Paide Kultuurikeskus

08.09 kl 19 “Eesti metsa lugu”

Guido Kangur, Hendrik Relve ja

ansambel UMA

Pärnu 18, Paide

Pirita kloostri kabel

04.09 kl 11.30 “Rannarahva laulud”

Ansambel Heinavanker

Merivälja tee 18, Tallinn

Püha Vaimu kirik

05.09 kl 18 Muusikatund Püha

Vaimu Kirikus

Pühavaimu 2, Tallinn

Rakvere Kirikupark

04.09 kl 17 VaiMus esitleb: Margo

Kõlari kellamängu esmaesitlus

Pikk 19, Rakvere

Rakvere Kolmainu kirik

04.09 kl 18 VaiMus esitleb:

Koorikontsert

Pikk 19, Rakvere

Rock Cafe

02.09 kl 21 Eesti Punk 76 - J.M.K.E., Psühhoterror ja Ajutine Valitsus

03.09 kl 21 HU? ja Toe Tag

07.09 kl 19 SunSay (ex-5’NIZZA) + support

08.09 kl 19 Wooden Shjips (USA)

Tartu mnt 80D, Tallinn

Rotermanni kvartal

08.09 kl 19 “Kesklinnas resideeruv helilooja: Erkki-Sven Tüür”

Erkki-Sven Tüür, Hortus Musicus

Rotermanni 8, Tallinn

Rootsi Mihkli kirik

04.09 kl 14 “Rannarahva laulud”

Ansambel Heinavanker

Rüütli tn. 7/9, Tallinn

Tallinna Piiskoplik Toomkirik

08.09 kl 18 Maarjalaulude festivali avakontsert

Toom-Kooli 6, Tallinn

Tartu Ülikooli Aula

02.09 kl 19 “Schuberti portree”

Tanel Joamets

Ülikooli 18, Tartu

Türi Kultuurimaja

08.09 kl 18 “ELIITkontserdid:

Kontsert-kohtumine klavessiiniga” Marju Riisikamp (klavessiin)

Hariduse tn 1, Türi

Uue Maailma plats

03.09 kl 18 Uue Maailma tänavafestival: “Aed tuleb tänavale” Suur

Euroopa vabatahtliku tegevuse

aasta kontsert: Talis ja Kosmosepealinn, Kurjam, Malcolm Lincoln, Lenna

Koidu 68B, Tallinn

Uue Maailma Seltsimaja ees

03.09 kl 16 Uue Maailma tänavafestival: “Aed tuleb tänavale”

Abraham’s Cafe (Tallinn), Jane from Jermaine (Porvoo), All Day Long (Riia), Elephants from Neptune (Võsu), Groundhog Day (Ahja)

04.09 kl 14 Uue Maailma tänavafestival: “Aed tuleb tänavale”

Mzwakhe and Zwai (Lõuna Aafrika

Vabariik), Prägnantne Brigaad (Tartu),

Kruuv, Tjorven (Tallinn), Goran Gora (Riia),

Moskva Odessa (Uus Maailm),

Põhjala (Tallinn)

Koidu 82, Tallinn

Vilde maja

02.09 kl 18 “18. Tartu

Lõõtspillifestival”

Vallikraavi 4, Tartu

Von Krahli Baar

02.09 kl 21 “Rada7.ee 12. sünnipäev”

4-got-10, Forgotten Sunrise,

Leslie Da Bass (DJ), Mimicry, Monstercöuq, Painkiller ja Shirubi Ikazuchi

Rataskaevu 10/12, Tallinn

KINO

Cinamon

“Südaöö Pariisis”

R, E, K kl 13.15, 15.15, 17.30, 20.15, 22.15;

L–P kl 12.45, 14.45, 16.45, 18.45, 21.15;

N kl 13.15, 15.15, 17.30, 20.00, 22.00

“Kauboid ja tulnukad”

R, E, K kl 13.00 (va E), 14.15 (ainult E), 16.35, 19.15, 21.45; L–P kl 13.00, 16.35, 19.15, 21.45;

N kl 13.00, 16.35, 19.15, 21.45

“Loomaaednik”

R, E, K kl 12.30, 14.35, 16.45, 18.50;

L–P kl 11.45, 14.00, 16.00, 18.05;

N kl 12.30, 14.35, 16.45, 18.50

“Lotte ja kuukivi saladus”

eesti keeles: R, E, K kl 12.00, 13.50, 15.30, 17.15; L–P kl 11.30, 13.30, 15.30, 17.15;

N kl 12.00, 13.50, 15.30, 17.15

“Kehad vahetusse”

R, E, K kl 19.45, 22.00; L–P kl 20.10, 22.15;

N kl 19.30, 21.35

“Smurfid” 3D

eesti keeles: R, E, K kl 15.45, 18.00;

L–P kl 15.45, 18.00 (va P); N kl 15.45

“Rumal pöörane armastus”

R, E, K kl 19.00, 21.30; L–P kl 19.30, 22.00; N kl 18.00

“Halb õpetaja”

R, E, K kl 13.00 (ainult E), 21.00 (va E);

L–P kl 20.45; 

“Autod 2”

eesti keeles: R, E, K kl 12.05, 14.15 (va E);

L–P kl 12.05, 14.15; N kl 12.05, 14.15

“Lõpp-punkt 5” 3D

esilinastus: N kl 21.15

Ooperipärlid kinoekraanil: “Tosca”

P kl 18.00

“Nõel remiks”

E kl 21.00 

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza  

“Kapten Ameerika - Esimene

tasuja” 3D

E–N kl 20.00; R–P kl 21.00

“Ahvide planeedi sünd”

kl 11.55, 22.10

“Autod 2” 3D

eesti keeles: kl 12.00; R–P kl 15.00, 20.00;

vene keeles: kl 15.10

“Halb õpetaja”

kl 14.30, 21.20

“Melanhoolia”

kl 21.40

“Smurfid” 3D

eesti keeles: kl 14.40, 17.50; R–P kl 12.20

vene keeles: 12.30, 17.20, 20.30;

“Rumal pöörane armastus”

kl 14.20, 16.55, 19.35; 

“Barbar Conan” 3D

kl 21.45; R–P kl 18.10

“Lotte ja kuukivi saladus”

eesti keeles:

kl 11.45, 12.45, 13.45, 15.45, 17.45, 19.45

“Kehad vahetusse”

kl 11.50, 16.40, 19.05, 21.35

“Kauboid ja tulnukad”

kl 11.35, 14.10, 16.50, 19.30, 22.10

“Uinuv kaunitar”

kl 17.05, 19.20

“Südaöö Pariisis”

kl 13.00, 15.15, 17.25, 19.40, 21.55

“Loomaaednik”

kl 11.40, 14.00, 16.30, 18.55 (v.a. N)

“Larry Crowne”

N kl 19.00

“Lõpp-punkt 5”

N kl 22.00

“Colombiana”

N kl 19.30

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan 

“Autod 2” 2D

eesti keeles: kl 12.00

“Smurfid” 3D

eesti keeles: 11.30 (v.a. K)

“Lotte ja kuukivi saladus”

eesti keeles: kl 13.45 (v.a. K), 15.45, 17.45

“Kauboid ja tulnukad”

kl 14.15, 16.45, 19.45, 22.15

“Kehad vahetusse”

kl 19.15, 21.45

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri  

“Härra Popperi pingviinid”

vene keeles, eesti- ja venekeelsete

subtiitritega: kl 14.00; L–P kl 11.30

“Autod 2” 3D

vene keeles: L–P kl 12.00

“Ahvide planeedi sünd”

vene keeles, eestikeelsete subtiitritega:

kl 16.00, 18.30, 21.00

“Smurfid” 3D

eesti keeles: E kl 14.30, R, K kl 19.00;

vene keeles: kl 14.30 (v.a. E), 19.00 (v.a. R, K)

“Barbar Conan” 3D

kl 21.30

“Lotte ja kuukivi saladus”

eesti keeles, venekeelsete subtiitritega:

kl 17.15

“Kauboid ja tulnukad”

kl 14.15, 16.45, 19.15, 21.45, L–P kl 11.45

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Kosmos

NB! Kino Kosmos on

esmaspäeviti suletud!

“Smurfid” 2D

inglise keeles, eesti ja venekeelsete

subtiitritega: kl 16.15

“Härra Popperi pingviinid”

kl 14.15

“Barbar Conan” 2D

kl 18.30, 21.00

“Lotte ja kuukivi saladus”

eesti keeles: 14.00, 16.00, 18.00

“Pruutineitsid”

kl 20.00

Pärnu mnt 45, Tallinn

Kino Mai 

NB! Kino Mai on

esmaspäeviti suletud!

“Lotte ja Kuukivi saladus”

kl 17.30, 19.15; L–P kl 15.45

“Arthur”

kl 21.00

Papiniidu 50, Pärnu

Solaris kino

“Vastikud ülemused”

R, E–K kl 19.40, 21.50;

L–P kl 19.20, 21.30; N kl 22.15

“Harry Potter ja surma vägised. Osa 2”

3D R–K kl 18.30; N kl 14.10 

“Autod 2” 3D

eesti keeles: R, E–K kl 13.00, 15.00, 17.20; L–P kl 11.15, 12.30, 15.00, 17.00;

N kl 13.00, 15.00, 17.00

“Ahvide planeedi sünd”

kl 21.00

“Rumal pöörane armastus”

R, E–K kl 16.00, 19.15, 21.45;

L–P kl 16.00, 18.30, 21.10;

N kl 16.45, 19.15, 21.45

“Halb õpetaja”

kl 20.00

“Smurfid” 3D

eesti keeles: R, E–N kl 12.45, 15.30, 17.50;

L–P kl 11.10, 12.45, 15.30, 17.45;

vene keeles: R, E–N kl 13.15, 15.15;

L–P kl 13.20, 14.50

“Barbar Conan” 3D 

R, E–N kl 22.05; L–P kl 22.00

“Lotte ja kuukivi saladus”

R, E–K kl 12.10, 14.00, 15.50, 17.40, 19.30;

L–P kl 11.00, 12.00, 13.50, 15.45, 17.40, 19.30;

N kl 12.10, 14.00, 15.50, 17.40, 19.10

“Kehad vahetusse”

R, E–K kl 13.40, 17.30, 19.50, 22.10;

L–P kl 13.40, 17.20, 19.45, 22.10;

N kl 17.15, 19.50, 22.10 

“Kauboid ja tulnukad”

R, E–K kl 12.00, 14.30, 17.00, 19.30, 22.00;

L–P kl 11.45, 14.15, 16.45, 19.15, 22.00;

N kl 13.30, 16.10, 18.50, 21.50

“Loomaaednik”

R, E–K kl 12.30, 14.45, 17.00, 21.20;

L–P kl 11.30, 13.45, 16.10, 21.20;

N kl 12.30, 14.45, 17.00

“Larry Crowne”

esilinastus: N kl 19.30

“Lõpp-punkt 5”

esilinastus: N kl 21.30

“Colombiana”

esilinastus: N kl 19.40

Estonia pst 9, Tallinn

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Igavesti naiselik” Johannes Greenbergi ja Ferdi Sannamehe looming, kuni 13.11

Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

Fideelia-Signe Roots, 05.09–17.09

August Sai, kuni 03.09      

Pikk 18, Tallinn

Eesti Arhitektuurimuuseum

“Linnaskulptuur” Mare Mikoff, kuni 11.09

Ahtri 2, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum

“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee

ajaloost

„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”

“Kogu elu teel”

Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel

Püsiekspositsioon “Tee ajalugu!”

Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahvusraamatukogu

“Pfyn / Šveitsi kultuuripealinn 2011/12”, kuni 30.09

Püsinäitused:

Eduard Wiiralti galerii, Eesti riiklike teenetemärkide galerii ja Eesti Rahvusraamatukogu ajalugu tutvustav väljapanek

Tõnismägi 2, Tallinn

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

“Imbi Ploompuu keraamika ja

graafika”, kuni 04.09

“Islandi kaasaegne disain”, kuni04.09

Lai 17, Tallinn

Haus Galerii

Jaak Visnap, kuni 07.10

Uus tn.17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Scene” Mart Vainre, 07.09–19.09

“Sylt ilma ulrikeseta” Liina Siib,

kuni 05.09                

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Eesti ikoonikunst”, kuni 02.10

“Bosch & Bruegel. Ühe maali neli

jälge”, kuni märts 2012

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst.

Madalmaade, saksa, itaalia,

vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja

Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kumu

“Kaksikportree. Flaami sümbolistid James Ensor ja Jules de Bruycker”,

kuni 30.10

“Pavel Filonov ja vene avangard”,

kuni 18.09

“gateways. Kunst ja võrgustunud

kultuur”, kuni 25.09

“Urmas Ploomipuu valge maja”,

kuni 23.10

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Mikkeli muuseum

“Vene ikoonid. Gunnar Savisaare

kogu”, kuni 04.09

Püsiväljapanek:

Johannes Mikkeli kollektsioon: 16.-20. saj. Lääne-Euroopa, Vene, Hiina kunst

Weizenbergi 28, Tallinn

Munkadetagune tornigalerii

“Punane Piir” Raul Meel, kuni 09.09

Müürivahe 58, Tallinn

Niguliste muuseum

“Rist läbi kunsti”, kuni 07.09

Püsiväljapanek:

“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,

“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku

hõbevarad”

Niguliste 3, Tallinn

Nuku muuseum

Püsinäitused:

“Ferdinand Veike ekspositsioon”

“Nukuteatri ajalugu Eestis”

“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”

“Maailma nukkude saal”

“Õuduste kelder”

“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”

“Tähtede Võlv”

“Nukutöökojad”

“Auruteater”

Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

Pusa, kuni 17.09 

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii Raekojas

Lola Liivat, kuni 10.09

Uus 4, Pärnu

Raevangla Fotomuuseum

“Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940. aastani”, kuni 31.12

“Hingele ja ihule”, kuni mai 2012

Raekoja 4/6, Tallinn

Tallinna Botaanikaaed

Daaliate näitus, 09.09–11.09

Kloostrimetsa tee 52, Tallinn

Tallinna Kunstihoone

“Kontinuum_Kunst kui taju. Ruum kui protsess” kuraator: Maria Arusoo,

kuni 02.10

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum

Autorinukunäitus “Koosmäng”

Püsiekspositsioon:

“Need vanad armsad mänguasjad”

Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

Eesti-Portugali ehtekunstnike kontseptuaalne näitus Piirilinn (töörühm: Harry Liivrand, Tanel Veenre,

Kadri Mälk, Taso Mähar, Villu Plink), mõlemas galeriis, kuni 25.09  

Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimaja

Maalikunstnike Liit, kuni 11.09

Ehitamata Tartu makettides ja

fotodel, kuni 11.09

Taavi Talve ja Denes Farkas, kuni 11.09

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Mustrikeeles mängud ja

mänguasjad”, kuni 02.10

“Meeri Säre meenutades”

“Eesti filminukud”

“Eesti mänguasjategijad”

“Ärtu äss ja ja pada emand”

“Ajalugu mängides”

Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

“Kultuur Tartus - tudengi silmade

läbi”, kuni 30.09

Püsiväljapanek:

Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid.

Iidsed originaalid: Egiptuse muumia, mündid, vaasid, savilambid ja

kiilkirjatahvlid

Ülikooli 18, Tartu

Tartu Ülikooli Botaanikaaed

“Orhideed & co”, kuni 15.09

Lai 38, Tartu

Võru Linnagalerii

Kunstiprojekt, kuni 23.09

Liiva 13, Võru

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Birgit Aljaste
Birgit AljasteSekretar.ee ärijuhtTel: 5373 8733birgit.aljaste@aripaev.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee