Pereisa keskeakriis mitteimalas kastmes

Romantiline komöödia küsib, mis siis, kui kõik pole nii, nagu alguses paistab. Ja samas küsib ta, mis siis, kui on.

Keskikka jõudnud Cali (Steve Carell) ilus elu töö, pere ja abikaasaga (Julianne Moore) puruneb, kui viimane oma truudusetusest teatab. Pärast keskkooli abieluranda purjetamise tõttu paljudest rõõmudest – flirtivad naised, mehised joogid ja stiilne riietus – ilma jäänud Cal tunneb pettunu, katkise ning ennast haletsevana, et tal on õigus seda kõike kogeda.

Ent ta ei oska, sest enesehaletsus jäämurdjana ja kontaktide loomisel ei paista töötavat. Talle tuleb appi üliedukas naistemees Jacob (Ryan Gosling), kes tutvustab vaatajale kogu alfaisase repertuaari kuuluvat tööriistakasti – pealiskaudseid, ent töötavaid vahendeid nagu sõnad, riided ja dringid. Cal õpib neid vähehaaval kasutama. Baarid ning tühine ja vaid üht eesmärki (suunaga voodi) täitev jutt saavad ta igaõhtuseks repertuaariks. Esialgu rohmakast külgelööjast saab peagi osav sell.

Siiski selgub, et Cal ei ole naistemurdja, vaid lihtsalt rutiiniga harjunud pereisa, kes tema kõrval olevaid olulisi inimesi iseenesestmõistetavana võtab ja vähese tähelepanuga kostitab.

Mõistagi ilmneb see pärast piinlikke seiklusi, pähe õpitud tühiseid flirtimismustreid ning kokkupõrkeid endise naise ja lastega. Samuti selgub, et naistemees on tegelikult ikkagi vaid inimene, kel liha-luu taga peidus süda ja tunded.

Ühelt poolt ei paku linateos midagi peale kulunud moraali, et esmapilgul õigeks peetav ei pruugi olla see, mida arvad olevat. Samuti oleme paljudest filmidest saanud teada, et elus õige ära tundmiseks tuleb vahel ka valet proovida.

Teisalt ei ole film tuntud moraalide kordamisest hoolimata tüütu, vaid jääb meelde terve ja optimistliku alatooniga – alati ei suju ning asju kukub puruks ka kõige tugevamal ja alfaisasemal, kuid mossitamine ja enesehaletsus ei aita.
Hästi kirjutatud ja mängitud lugu ei tee sellest omas žanris imalat, vaid alguses veidi kehvalt käima saava, kuid siis üha paremaks muutuva ja üllatusi pakkuvate käikudega teose. Steve Carell särab taas ja kõik on lõpuks õnnelikud.

“Rumal pöörane armastus”
9/10

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara