Signe Sillasoo • 16 september 2011

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja rea sündmusi, mida väisata nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

TEATER

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

17.09 kl 12 “Kartlik jõehobu ja poiss, kes muutus tordiks”

17.09 kl 13.30 “Pöial-Liisi”

18.09 kl 12 “Kartlik jõehobu ja poiss, kes muutus tordiks”

18.09 kl 13.30 “Okasroosike”

21.09 kl 11 “Kartlik jõehobu ja poiss, kes muutus tordiks”

Lai 1, Tallinn

Endla Teater

16.09 kl 19 “Imetegija”

16.09 kl 19 “Eesti mees ja tema poeg”

17.09 kl 19 “Palju õnne argipäevaks!”

17.09 kl 19 “Esimesed suudlused”

21.09 kl 12 “Röövlitütar Ronja”

21.09 kl 19 “Ballettmeister”

22.09 kl 19 “Teatrikomöödia”

22.09 kl 19 “Eesti mees ja tema poeg”

Aruküla Kultuurimajas

Keskväljak 1, Pärnu

Estonia

16.09 kl 18 “Armastus kolme

apelsini vastu”

17.09 kl 12 “Kolm musketäri”

17.09 kl 19 “Tiit Kuusik 100” Ooperigala

18.09 kl 18 “Tosca”

21.09 kl 18 “Silva”

Estonia pst 4, Tallinn

Hansahoovi teater

16.09 kl 19 “Sinised kilesussid jalas” Rae Kultuurikeskuses

Aleksandri 46, Tartu

Kanuti Gildi Saal

16.09 kl 19.30 “Vertikaalstart”

Kanuti Gildi SAALi hooaja avaüritus

22.09 kl 19.30 “Talk To Me”

Mart Kangro

Pikk 20, Tallinn

Piip ja Tuut Mängumaja

18.09 kl 11 “Piip ja Tuut Köögis”

21.09 kl 18 “Piip ja Tuut Köögis”

22.09 kl 10 “Vana aja koolilood”

Kirjandushommik, Tiia Toomet 

Toom-Kooli 13, Tallinn

Rakvere Teater

16.09 kl 19 “Saja-aastane maja”

16.09 kl 19 “Leenane´i kaunitar”

Keila Kultuurikeskuses

17.09 kl 19 “Toatüdrukud”

Pangamajas

17.09 kl 19 “Oscar ja Roosamamma: kirjad Jumalale”

19.09 kl 12 “Väike Mukk”

Vanemuise väikeses majas 

19.09 kl 19 “Leenane´i kaunitar”

Vanemuise väikeses majas

21.09 kl 12 “Muumitroll ja Sabatäht”

Türi Kultuurimajas

21.09 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt” Türi Kultuurimajas

22.09 kl 19 “Kunstveri ja -pisarad”

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

16.09 kl 19 “Härra Biedermann ja

tulesüütajad”

16.09 kl 19 “Üsna maailma lõpus”

16.09 kl 19 “Jumala Narride Vennaskond”

17.09 kl 19 “Üsna maailma lõpus”

17.09 kl 19 “Jumala Narride Vennaskond”

17.09 kl 19 “Härra Biedermann ja

tulesüütajad”

19.09 kl 19 “Kivid sinu taskutes”

19.09 kl 19 “Nii see on (kui teile nii näib)”

20.09 kl 19 “Nii see on (kui teile nii näib)”

20.09 kl 19 “Kivid sinu taskutes”

21.09 kl 19 “Biloxi blues”

21.09 kl 19 “Koletis kuu peal”

22.09 kl 19 “Biloxi blues”

22.09 kl 19 “Koletis kuu peal”

Lai 23, Tallinn

Teater NO99

17.09 kl 19 “Three Kingdoms”

19.09 kl 19 “Katuselt” Kasar/Uusberg

Põhuteatris

19.09 kl 19 “Three Kingdoms”

20.09 kl 19 “Katuselt” Kasar/Uusberg

Põhuteatris

20.09 kl 19 “Three Kingdoms”

21.09 kl 19 “Three Kingdoms”

22.09 kl 19 “Katuselt” Kasar/Uusberg

Põhuteatris

Sakala 3, Tallinn

Teoteater

18.09 kl 12 “Siilipoeg avastab

maailma”

22.09 kl 19 “Mängi minuga”

Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Theatrum

16.09 kl 19 “Üks suvepäev”

esietendus Tahkunas (Hiiumaal)

17.09 kl 19 “Üks suvepäev” Tahkunas

22.09 kl 19 “Üks suvepäev” Tahkunas

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

16.09 kl 19 “Väike raha” esietendus

17.09 kl 19 “Väike raha”

22.09 kl 19 “Väike raha”

Vaksali 7, Viljandi

Vanemuine

16.09 kl 11 “Väikese onu saaga”

esietendus Teatri Kodus

16.09 kl 19 “Rumm ja viin”

Sadamateatris

17.09 kl 19 “Casanova” Väikeses majas

18.09 kl 16 “Helisev muusika”

Vanemuise 6, Tartu

VAT Teater

19.09 kl 19 “The Black Rider”

Kultuurikatla katelde ruumis

20.09 kl 19 “The Black Rider”

Kultuurikatla katelde ruumis

Tõnismägi 2, Tallinn

Vene Teater

16.09 kl 12 “Aarete saar”

Sünkroontõlge eesti keelde

Vabaduse väljak , Tallinn

Viljandi Nukuteater

18.09 kl 12 “Hiir, mutt ja langev täht”

Lossi 31, Viljandi

KONTSERT

Estonia kontserdisaal

16.09 kl 19 “Meistriklass” ERSO

20.09 kl 19 ELiitkontserdid:

Kadri-Ann Sumera ja Hanna Heinmaa

21.09 kl 19 “Maailm samme täis”

Eesti 1960–70ndate laulud. Els Himma, Vello Orumets, Heidy Tamme,

Koit Toome, Hedvig Hanson,

Boris Lehtlaan. Saadab orkester Siim Aimla juhatusel 

Estonia pst. 4, Tallinn

Geneva keskus

17.09 kl 19 Jazzliit: John Stowell & Lembit Saarsalu Trio

Võidu pst 2, Narva

Haapsalu kuursaal

17.09 kl 20 Tšellokvartett C-Jam

Promenaadi 1, Haapsalu

Jõhvi kontserdimaja

21.09 kl 19 Siiri Sisaski sünnipäeva- ja autorikontsert

Pargi 40, Jõhvi

Kaarli kirik

20.09 kl 17.30 Muusikaõhtu:

Kristiina Hoidre (orel)

21.09 kl 20 XVIII Rahvusvaheline

Õigeusu Vaimuliku Muusika

Festival Credo

Toompea 10, Tallinn

Kloostri Ait 

16.09 kl 21 Iljo Toming (kitarr)

Vene tänav 14, Tallinn

NO99 Jazzklubi

16.09 kl 22 Jazzklubi:

Ikonen-Yaralyan-Ounaskari

Sakala 3, Tallinn

Pädaste Mõis

16.09 kl 18.30 Maksim Štšura

Pädaste, Muhu vald, Saaremaa

Pärnu Kontserdimaja

16.09 kl 19 Hooaja avakontsert:

Anti Marguste 80

Aida 4, Pärnu

Rock Cafe

16.09 kl 21 Kolumbus Kris / Apelsin

17.09 kl 21 Jay-Jay Johanson (SWE)

22.09 kl 19 Jäääär

Tartu mnt 80D, Tallinn

Tallinna Raekoda

17.09 kl 16 Artimus Ensemble

klaveritrio

20.09 kl 18 M. Filipczak, L. Eensalu,

A. Lend, M. Messiter

21.09 kl 18 Artimus Ensemble

Keelpillitrio

22.09 kl 18 Concerto di Belcanto

Raekoja plats 1, Tallinn

Tallinna

Rootsi-Mihkli kirik

17.09 kl 18 A. Kolstad, K. Kriit,

H. Ticciati, L-D. Mägila

Rüütli 9, Tallinn

Vanemuise kontserdimaja

16.09 kl 19 ELiitkontserdid:

Kadri-Ann Sumera ja Hanna Heinmaa

22.09 kl 19 “Maailm samme täis”

Eesti 1960–70ndate laulud. Els Himma, Vello Orumets, Heidy Tamme,

Koit Toome, Hedvig Hanson,

Boris Lehtlaan. Saadab orkester Siim Aimla juhatusel

Vanemuise 6, Tartu

Vene Kultuurikeskus

18.09 kl 17 Eesti Kitarrilegendid &

Tallinna Kammerorkester

22.09 kl 19 “Tallinn Jazz Weekend” Django Bates’ Spring Is Here (Shall We Dance?) feat. Josefine Lindstrand

Mere pst. 5, Tallinn

Vilde lokaal

21.09 kl 20 1001 ööd -

Helin-Mari Arder

Vallikraavi 4, Tartu

Viljandi Jaani kirik

17.09 kl 18.30 Paolo Angeli (Itaalia)

Pikk 6, Viljandi

Viljandi Pärimusmuusika Ait

16.09 kl 20 “Viljandi kitarrifestival” John Stowell & Lembit Saarsalu Trio

16.09 kl 22 “Viljandi kitarrifestival”

Drum Prana & Weekend Guitar Trio

17.09 kl 21 “Viljandi kitarrifestival”

Eesti Kitarrilegendid & Tallinna Kammerorkester

21.09 kl 19 Django Bates - Spring is here, feat. Josefine Lindstrand

Tasuja pst. 6, Viljandi

Von Krahli Baar

16.09 kl 22 “Kapis neli jäätist”:

Zetod ja Orelipoiss

23.09 kl 21 “Tallinn Jazz Weekend”

24.09 kl 21 “Tallinn Jazz Weekend”

Rataskaevu 10/12, Tallinn

Võru kultuurimaja Kannel

17.09 kl 19 Muuilmamuusika Võrus: Jason Carter (UK) harf-kitarr ja

live-elektroonika

Liiva 13, Võru

KINO

Cinamon 

“3”

R–L kl 19.30; P–N kl 20.45

“Lõpp-punkt 5” 3D

R kl 15.15, 20.00, 22.30;

L kl 18.15, 20.30, 22.45; P kl 16.00, 21.45;

E–N kl 15.00, 19.30, 21.45 (v.a. N)

“Südaöö Pariisis”

R kl 13.30, 15.45, 19.15, 21.15;

L kl 11.45, 13.45, 15.45, 19.15, 21.15;

P–N kl 13.15, 15.15, 19.15, 21.15

“Kauboid ja tulnukad”

R kl 17.05, 22.00; L kl 17.05; P kl 15.00, 18.15; E–N kl 16.00, 18.25 (v.a. N)

“Loomaaednik”

R–L kl 12.30, 14.45; P–E kl 16.45

“Lotte ja kuukivi saladus”

eesti keeles:

R, E–N kl 12.00, 13.45, 15.30, 17.30;

L kl 11.30, 13.30 (v.a. P), 15.30, 17.30; P kl 13.45

“Kehad vahetusse”

R–L kl 16.35, 18.45, 21.00, 23.05 (v.a. R);

P–N kl 17.45, 20.00, 22.05

“Smurfid” 3D

eesti keeles: R kl 13.00; L kl 16.00;

P kl 13.30; E–N kl 12.45

“Rumal pöörane armastus”

R kl 18.00, 20.20; L kl 17.45, 20.05;

P–N kl 19.00, 21.30 

“Halb õpetaja”

R kl 17.15; L kl 13.00

“Autod 2”

eesti keeles: R kl 12.15, 14.25;

L–P kl 12.00, 14.15; E–N kl 12.15, 14.30

Õõvaöö:

“Luba mind sisse”

R kl 22.45; L kl 22.00  

“Karje 4”

R kl 23.05; L kl 22.30 

“Elusalt maetud”

R–L kl 23.15 

Ooperipärlid kinoekraanil: “Rigoletto”

P kl 18.00 

“Seksisemud”

N kl 18.30

“Õuduste öö” 3D

N kl 21.45 

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza  

“Kapten Ameerika - Esimene

tasuja” 3D

kl 21.30 (v.a. T, N)

“Autod 2” 3D

eesti keeles: kl 11.40, 16.10 (v.a. N);

vene keeles: kl 11.50

“Halb õpetaja”

kl 16.45; N kl 18.55, 21.15

“Smurfid” 3D

eesti keeles: kl 11.45; R–P kl 14.30, 18.50;

vene keeles: kl 14.20, 19.35

“Rumal pöörane armastus”

kl 14.05, 21.50 

“Barbar Conan” 3D

R–P kl 22.15

“Lotte ja kuukivi saladus”

eesti keeles: kl 14.10, 16.55; R–P kl 11.30, 15.50, 17.50; L–P kl 13.30; E–N kl 12.20;

E–K kl 18.35

“Kehad vahetusse”

kl 12.15, 22.10

“Kauboid ja tulnukad”

kl 11.30, 16.40, 19.15

“Südaöö Pariisis”

kl 13.00 (v.a. P), 17.30, 19.40, 21.55; P kl 15.10

“Loomaaednik”

kl 15.10 (v.a. P); P kl 12.50

“Larry Crowne”

kl 12.10, 14.25, 18.55 (v.a. N), 21.15 (v.a. N)

“Lõpp-punkt 5”

kl 17.00, 18.45 (v.a. K, N), 19.00, 21.40;

R–P kl 13.30, 19.50, 22.30; E–N kl 14.30;

L–P kl 16.00

“Colombiana”

kl 14.40, 17.10, 19.45

“30 minutiga või rutem”

kl 13.15, 15.30, 17.45, 20.00, 22.05

“Võitleja”

kl 12.00, 15.00, 18.00 (v.a. N), 21.15 (v.a. T, N); N kl 18.00; T, N kl 21.15

“Pearl Jam Twenty”

T kl 21.00

“Õuduste öö” 3D

N kl 21.00

“Seksisemud”

N kl 18.30

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan 

“Lotte ja kuukivi saladus”

eesti keeles: kl 11.30, 15.45, 17.45

“Kauboid ja tulnukad”

kl 12.00, 17.00

“Kehad vahetusse”

kl 14.30, 21.30 (v.a. T)

“Lõpp-punkt 5” 3D

kl 13.30, 19.45 (v.a. T), 22.15 (v.a. T)

“Kobras”

kl 19.30

“Pearl Jam Twenty”

inglise keeles, ilma tõlketa: T kl 21.00

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri  

“Autod 2” 3D

vene keeles: L–P kl 11.45

“Ahvide planeedi sünd”

vene keeles, eestikeelsete subtiitritega:

kl 14.00, 18.45

“Smurfid” 3D

eesti keeles: P, N kl 14.15;

vene keeles: kl 14.15 (v.a. P, N)

“Kauboid ja tulnukad”

kl 16.15, 21.00; L–P kl 11.30

“Lõpp-punkt 5” 3D

inglise keeles, eesti- ja venekeelsete

subtiitritega: R kl 16.45; N kl 19.15;

vene keeles: 16.45 (v.a. R), 19.15 (v.a. T, N),

21.30 (v.a. T)

“Pearl Jam Twenty”

inglise keeles, ilma tõlketa: kl 21.00

“Vastikud ülemused”

kl 15.00, 17.30, 20.15; L–P kl 12.30

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Kosmos

NB! Kino Kosmos on

esmaspäeviti suletud!

“Smurfid” 2D

inglise keeles, eesti ja venekeelsete

subtiitritega: kl 14.15

“Lotte ja kuukivi saladus”

eesti keeles: 14.00, 16.00

“Lõpp-punkt 5” 2D

kl 18.00, 20.00

“Uinuv kaunitar”

kl 18.45

“Ahvide planeedi sünd”

kl 16.30, 21.00

Pärnu mnt 45, Tallinn

Kino Kannel

“Vastikud ülemused”

R, K kl 19.00

Liiva 13, Võru

Kino Mai 

NB! Kino Mai on

esmaspäeviti suletud!

“Kung Fu Panda 2”

eesti keeles: kl 16.15

“Melanhoolia”

kl 18.15

Väike Väärtfilmide Festival

“Elulood ekraanil”:

“Coco Chanel & Igor Stravinksy”

R kl 21.00

“Control”

L kl 21.00

“Edith Piaf - elusse armunud”

P kl 21.00

“Nowhere Boy”

T kl 21.00

“’Seraphine”

K kl 21.00

“Serge Gainsbourg-huligaani armastus” N kl 21.00

Papiniidu 50, Pärnu

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Igavesti naiselik” Johannes Greenbergi ja Ferdi Sannamehe looming, kuni 13.11

Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

“Seks ja söök” Eveli Varik, 19.09–01.10

“Mõmmi ja ingel igavesti koos” Fideelia-Signe Roots, kuni 17.09      

Pikk 18, Tallinn

Eesti Arhitektuurimuuseum

“Mängud tulega” Tarmo Luisu

valgustinäitus, kuni 23.10

“Loov linn kõigile” Prantsuse disaini

näitus, kuni 25.09

“Critical Territories / Kriitilised Territooriumid” AA Arhitektuurikooli

maastiku-urbanismi magistriprogrammi kursusetööd aastatest 2004 – 2011,

kuni 18.09

Ahtri 2, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum

“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee

ajaloost

„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”

“Kogu elu teel”

Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel

Püsiekspositsioon “Tee ajalugu!”

Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahvusraamatukogu

“Kaks on parem kui üks”

Turu skulptorite rühmitus Jöötti ry ja Eesti Kujurite Ühendus, kuni 24.09

“Kaart & kaart – ajareis Tallinnas”, kuni 30.11

“Loetud päevad” Peeter Langovitsi

fotod, kuni 26.09

“Pfyn / Šveitsi kultuuripealinn 2011/12”, kuni 30.09

Püsinäitused:

Eduard Wiiralti galerii, Eesti riiklike teenetemärkide galerii ja Eesti Rahvusraamatukogu ajalugu tutvustav väljapanek

Tõnismägi 2, Tallinn

Haus Galerii

Jaak Visnap, kuni 07.10

Uus tn.17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Scene” Mart Vainre, kuni 19.09                

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Eesti ikoonikunst”, kuni 02.10

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst.

Madalmaade, saksa, itaalia,

vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja

Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kumu

“Tadeusz Kantor. Poola avangardist ja teatriuuendaja”, kuni 18.12

“Kaksikportree. Flaami sümbolistid James Ensor ja Jules de Bruycker”,

kuni 30.10

“Pavel Filonov ja vene avangard”,

kuni 18.09

“gateways. Kunst ja võrgustunud

kultuur”, kuni 25.09

“Urmas Ploomipuu valge maja”,

kuni 23.10

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Mikkeli muuseum

Püsiväljapanek:

Johannes Mikkeli kollektsioon: 16.-20. saj. Lääne-Euroopa, Vene, Hiina kunst

Weizenbergi 28, Tallinn

Niguliste muuseum

Püsiväljapanek:

“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,

“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku

hõbevarad”

Niguliste 3, Tallinn

Nuku muuseum

Püsinäitused:

“Ferdinand Veike ekspositsioon”

“Nukuteatri ajalugu Eestis”

“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”

“Maailma nukkude saal”

“Õuduste kelder”

“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”

“Tähtede Võlv”

“Nukutöökojad”

“Auruteater”

Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

Tanja Antoshina (RU), 21.09–15.10

Pusa, kuni 17.09 

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii Raekojas

ASLAK grupp (FIN), kuni 08.10

Uus 4, Pärnu

Raevangla Fotomuuseum

“Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940. aastani”, kuni 31.12

“Hingele ja ihule”, kuni mai 2012

Raekoja 4/6, Tallinn

Tallinna Kunstihoone

“Kontinuum_Kunst kui taju. Ruum kui protsess” kuraator: Maria Arusoo,

kuni 02.10

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum

Autorinukunäitus “Koosmäng”

Püsiekspositsioon:

“Need vanad armsad mänguasjad”

Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

Eesti-Portugali ehtekunstnike kontseptuaalne näitus Piirilinn (töörühm: Harry Liivrand, Tanel Veenre,

Kadri Mälk, Taso Mähar, Villu Plink), mõlemas galeriis, kuni 25.09  

Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimaja

“Art ist kuku nu ut”, kuni 16.10

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Mustrikeeles mängud ja

mänguasjad”, kuni 02.10

“Meeri Säre meenutades”

“Eesti filminukud”

“Eesti mänguasjategijad”

“Ärtu äss ja ja pada emand”

“Ajalugu mängides”

Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

“Kultuur Tartus - tudengi silmade

läbi”, kuni 30.09

Püsiväljapanek:

Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid.

Iidsed originaalid: Egiptuse muumia, mündid, vaasid, savilambid ja

kiilkirjatahvlid

Ülikooli 18, Tartu

Vaal galerii

“X kilo kulda” Marje Taska, kuni 30.09

Tartu mnt 80d, Tallinn

Võru Linnagalerii

Kunstiprojekt, kuni 23.09

Liiva 13, Võru 

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Birgit Aljaste
Birgit AljasteSekretar.ee ärijuhtTel: 5373 8733
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700