TEATER
Cabaret Rhizome
06.10 kl 19 “Üksi”
Kaarli pst 9, Tallinn
Eesti Draamateater
30.09 kl 19 “Rahauputus”
30.09 kl 19 “Kõik on täis”
01.10 kl 19 “Aabitsa kukk”
01.10 kl 19 “Panso”
01.10 kl 19 “Hiilgav!”
02.10 kl 19 “Tuhkatriinumäng”
02.10 kl 19 “Viies kolonn”
04.10 kl 19 “Võlanõudjad (Veneetsia kaupmees)”
04.10 kl 19 “Punane”
05.10 kl 19 “Panso”
05.10 kl 19 “Augustikuu”
05.10 kl 19 “Marquis d´Artiste”
06.10 kl 19 “Kõik on täis” Võru Kandles
06.10 kl 19 “Pulmad”
06.10 kl 19 “Vombat”
Pärnu mnt 5, Tallinn
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
30.09 kl 11 “Kalle Blomkvist ja
Rasmus”
01.10 kl 12 “Kodud”
01.10 kl 12 “Kalle Blomkvist ja
Rasmus”
02.10 kl 12 “Kalle Blomkvist ja
Rasmus”
02.10 kl 15 “Rapuntsel” esietendus
04.10 kl 11 “Kalle Blomkvist ja
Rasmus”
05.10 kl 11 “Kalle Blomkvist ja
Rasmus”
06.10 kl 11 “Käed ja kindad”
06.10 kl 11 “Rapuntsel”
Lai 1, Tallinn
Endla Teater
30.09 kl 19 “Mees, kes teadis
ussisõnu”
30.09 kl 19 “Lõpp”
01.10 kl 19 “Külmale maale”
01.10 kl 19 “Põletus”
03.10 kl 19 “Eesti mees ja tema poeg” Eesti Draamateatris
06.10 kl 19 “Palju õnne argipäevaks!”
06.10 kl 19 “Esimesed suudlused”
Keskväljak 1, Pärnu
Estonia
30.09 kl 19 “Silva”
01.10 kl 19 “Balletiõhtu”
02.10 kl 19 “Rahvusvahelise
Muusikapäeva Ooperigala”
05.10 kl 19 “Manon”
06.10 kl 19 “Carmen”
Estonia pst 4, Tallinn
Hansahoovi teater
02.10 kl 19 “Sinised kilesussid jalas”
Elva Huviala- ja Kultuurikeskuses
“Sinilind”
05.10 kl 20 “Sinised kilesussid jalas”
Aleksandri 46, Tartu
Kanuti Gildi Saal
06.10 kl 19.30 “Pidusöök”
installatsioon-etendus. Taavi Eelmaa,
Veronika Vallimäe, Einike Leppik
Pikk 20, Tallinn
Monoteater
04.10 kl 19 “Minu hind?”
Vene Kultuurikeskuses
Piip ja Tuut Mängumaja
02.10 kl 11 “Südamelähedased asjad”
06.10 kl 10 “Sipsik” Kirjandushommik
Toom-Kooli 13, Tallinn
Rakvere Teater
30.09 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt”
30.09 kl 19 “Tuulte pöörises”
01.10 kl 19 “Eksperiment õhupumbaga”
01.10 kl 19 “Leenane´i kaunitar”
03.10 kl 12 “Väike Mukk”
Eesti Draamateatris
03.10 kl 19 “Täismäng”
Eesti Draamateatris
04.10 kl 12 “Muumitroll ja Sabatäht”
05.10 kl 19 “Nullpunkt”
Jõgeva Kultuurikeskuses
05.10 kl 19 “Unenäokohvik”
Pangamajas
06.10 kl 19 “Nullpunkt”
06.10 kl 19 “Saja-aastane maja”
Kreutzwaldi 2a, Rakvere
Tallinna Linnateater
30.09 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”
01.10 kl 19 “Keskööpäike”
01.10 kl 19 “Koletis kuu peal”
03.10 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”
03.10 kl 19 “Keskööpäike”
03.10 kl 19 “Koletis kuu peal”
04.10 kl 19 “Nii see on (kui teile nii näib)”
04.10 kl 19 “Koletis kuu peal”
05.10 kl 19 “Nii see on (kui teile nii näib)”
05.10 kl 19 “Koletis kuu peal”
06.10 kl 19 “Vincent”
Lai 23, Tallinn
Tartu Uus Teater
02.10 kl 19 “Peeter Volkonski
viimane suudlus” Genialistide Klubis
04.10 kl 19 “Rein Pakk otsib naist!” Rakvere Teatris
05.10 kl 19 “Peeter Volkonski
viimane suudlus” Rakvere Teatris
Magasini 5, Tartu
Teater NO99
30.09 kl 19 “Three Kingdoms”
01.10 kl 19 “Three Kingdoms”
03.10 kl 19 “Three Kingdoms”
04.10 kl 19 “Three Kingdoms”
06.10 kl 19 “Three Kingdoms”
Sakala 3, Tallinn
Teoteater
02.10 kl 19 “Mängi minuga”
Vana-Kalamaja 9a, Tallinn
Ugala Teater
30.09 kl 19 “Minu isa 20 aastat
hiljem” Ugala Teatri kohvikus
01.10 kl 19 “Amadeus”
03.10 kl 19 “Meeste kodu”
05.10 kl 19 “Minu isa 20 aastat
hiljem” Ugala Teatri kohvikus
Vaksali 7, Viljandi
Vanemuine
30.09 kl 19 “Lõbus lesk” esietendus
30.09 kl 19 “Rumm ja viin”
Sadamateatris
01.10 kl 12 “Väikese onu saaga”
Teatri Kodus
01.10 kl 19 “Puhastus” Väikeses majas
01.10 kl 19 “Kaos”
02.10 kl 12 “Väikese onu saaga”
Teatri Kodus
02.10 kl 16 “Casanova” Väikeses majas
02.10 kl 16 “Härra Amilcar”
04.10 kl 15 “Appi! Ooper!? 1. tund”
04.10 kl 19 “Rumm ja viin”
Sadamateatris
05.10 kl 19 “Lõbus lesk”
05.10 kl 19 “Rumm ja viin”
Sadamateatris
06.10 kl 11 “Väikese onu saaga”
Teatri Kodus
06.10 kl 19 “Helisev muusika”
Vanemuise 6, Tartu
VAT Teater
30.09 kl 19 “The Black Rider”
Kultuurikatla katelde ruumis
Tõnismägi 2, Tallinn
Viljandi Nukuteater
02.10 kl 16 “Nif, Nuf, Nafi lugu”
04.10 kl 11 “Nif, Nuf, Nafi lugu”
06.10 kl 11 “Nif, Nuf, Nafi lugu”
Lossi 31, Viljandi
Von Krahli Teater
04.10 kl 18 “12karamazovit”
05.10 kl 18 “12karamazovit”
06.10 kl 18 “12karamazovit”
Rataskaevu 10, Tallinn
KONTSERT
Abja kultuurimaja
06.10 kl 18 ELiitkontserdid. LISZT 200. Ralf Taal
Pärnu mnt 28, Abja-Paluoja, Viljandimaa
Antsla Kultuuri-ja spordikeskus
04.10 kl 19 Maian Kärmas (laul),
Andre Maaker (kitarr),
Ain Agan (kitarr)
Kooli tee 19, Antsla, Võrumaa
Eliisabeti kirik
30.09 kl 19 “Illuminatsioonid”
sopran Kai Kallastu, Pärnu Ooperi orkester ja dirigent Andrus Kallastu
Nikolai 22, Pärnu
Endla Jazzklubi
30.09 kl 21.30 Jazzliit: Henri Peipman Sometime Edition
01.10 kl 21.30 Jazzliit: Laura Junson Band
Keskväljak 1, Pärnu
Estonia kontserdisaal
01.10 kl 18.30 “Rahvusvaheline
muusikapäev”
Tallinna Kammerorkester,
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor,
dirigent Tõnu Kaljuste
04.10 kl 19 “Eesti Muusika Kullafond I” Vardo Rumessen ja Peterburi kvartett
06.10 kl 19 Forbidden City Chamber Orchestra (Hiina)
Estonia pst. 4, Tallinn
Estonia Talveaed
04.10 kl 19 “Mustlaslaager”
Claudia Ševtšenko (laul, tants), Jaan Sööt (kitarr, laul), Toomas Lunge (klahvpillid, laul), Indrek Kalda (viiul, mandoliin)
Estonia pst. 4, Tallinn
Jõhvi kontserdimaja
30.09 kl 19 “Ajatud trubaduurid”
Tõnis Mägi Ja Andres Mustonen,
Hortus Musicus
05.10 kl 19 “Eesti Muusika Kullafond I” Vardo Rumessen ja Peterburi kvartett
Pargi 40, Jõhvi
Kanuti Gildi Saal
30.09 kl 19.30 “Forbidden to Sing” Raoul Kurvitz, sooloplaadi esitluskontsert
Pikk 20, Tallinn
Kloostri Ait
30.09 kl 20 Jaak Lutsoja (akordion)
01.10 kl 20 Mari Ronimois (vokaal, tamburiin), Pent Järve (kitarr),
Raul Ojamaa (kitarr)
Vene tänav 14, Tallinn
Luua Metsanduskool
05.10 kl 19 Weekend Guitar Trio
Luua, Palamuse vald, Jõgeva maakond
Teater NO99
30.09 kl 22 Jazzklubi “Global Village”
Brian Melvin, Kaarel Liiv, Raun Jurikas
Sakala 3, Tallinn
Nokia Kontserdimaja
30.09 kl 20 Ansambli YÖ
30 aastapäeva kontsert
Estonia pst. 9, Tallinn
Nõmme Kultuurikeskus
01.10 kl 18 Mari Kalkun Trio
Turu plats 2, Tallinn
Paide raekoda
06.10 kl 16 “Raimond Valgre -
Legend” Tõnu Raadik (laulud, swingiv viiul), Henn Rebane (virtuoosne akordion)
Keskväljak 14, Paide
Paide Spordihall
01.10 kl 19 “Luule on hääleta laul”
Paide linna Juubelikontsert. Koit Toome, Ivo Linna, Gerli Padar ja Lauri Lugu, üheskoos Antti Kammiste ansambliga.
Sirje Graubergi Laulukooli lapsed
Aiavilja 1, Paide
Pärnu Kontserdimaja
01.10 kl 19 “Ajatud trubaduurid”
Tõnis Mägi Ja Andres Mustonen,
Hortus Musicus
Aida 4, Pärnu
Rock Cafe
30.09 kl 21 Von Hertzen Brothers (FIN) / Airship (UK) / Vaiko Eplik / Dramamama / Princes
01.10 kl 21 Singer Vinger / Mihkel Ratt / Taavi Peterson & Üdi
03.10 kl 19 Grandmaster Flash (USA)
05.10 kl 20 FM Belfast (ISL)
Tartu mnt 80D, Tallinn
Rõuge rahvamaja
01.10 kl 16 “Hümn Armastusele”
Silvi Vrait, Raivo Tafenau (akordion), Jürmo Eespere (klahvpillid), Liina Amon (trummid)
Metsa 2, Rõuge
Tallinna Jaani kirik
01.10 kl 15 “Illuminatsioonid”
sopran Kai Kallastu, Pärnu Ooperi orkester ja dirigent Andrus Kallastu
Vabaduse väljak 1, Tallinn
Vanemuise kontserdimaja
02.10 kl 19 “Ajatud trubaduurid”
Tõnis Mägi Ja Andres Mustonen,
Hortus Musicus
Vanemuise 6, Tartu
Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus
05.10 kl 17 “Las jääda ükski mets.
Andres Valkonen 60” Triinu Taul ja Tuuli Taul, Tõnis Mägi ja Ivo Linna, Raivo Tafenau ansambel, Andres Valkonen (klaver), Kontserti juhib Olavi Pihlamägi
Kesk 1, Valga
Vastseliina rahvamaja
02.10 kl 16 “Hümn Armastusele”
Silvi Vrait, Raivo Tafenau (akordion), Jürmo Eespere (klahvpillid), Liina Amon (trummid)
Võidu 38, Vastseliina, Võrumaa
KINO
Cinamon
“Röövitu”
R–N kl 14.05, 16.15, 18.30
“Nakkus”
R, E–N kl 13.15, 15.30, 17.45, 20.00;
L–P kl 15.30, 17.45, 20.00, 22.05
“Mis su number on?”
R–N kl 12.30, 14.45, 17.15 (v.a. L,P), 19.25, 21.35
“Punamütsike kurjuse vastu” 3D
eesti keeles: R, E–N kl 12.15; L–P kl 12.00
“Seksisemud”
R–N kl 15.00, 19.45 (v.a. N), 22.00; L–P kl 11.45
“Õuduste öö” 3D
R–N kl 16.30, 19.00
“Uinuv kaunitar”
R, E–N kl 22.05; L–P kl 21.45
“Südaöö Pariisis”
R, E–N kl 21.45; L–P kl 20.45
“Lotte ja kuukivi saladus”
eesti keeles:
R, E–N kl 12.45, 17.30; L–P kl 11.30, 17.15
“Kehad vahetusse”
R, E–K kl 20.45; L–P kl 17.30; N kl 19.45
“Smurfid” 3D
eesti keeles: R–N kl 14.15
“Autod 2”
eesti keeles:
R, E–N kl 12.00; L–P kl 13.15
“Tõeline teras”
N kl 20.45
Turu 2, Tartu
Coca-Cola Plaza
“Autod 2” 3D
eesti keeles: L–P kl 16.50
“Smurfid” 3D
eesti keeles: kl 14.25 (v.a. E);
vene keeles: kl 11.30 (v.a. N)
“Lotte ja kuukivi saladus”
eesti keeles: kl 11.35, 15.40; L–P kl 17.45
“Kauboid ja tulnukad”
kl 16.45 (v.a. R, N), 21.35 (v.a. R, N)
“Larry Crowne”
kl 15.50
“Lõpp-punkt 5”
kl 16.50 (v.a. L, N, P), 19.50 (v.a. N), 22.20
“30 minutiga või rutem”
kl 13.50, 18.05, 22.15
“Võitleja”
kl 14.00, 19.05
“Õuduste öö” 3D
kl 14.10 (v.a. N), 17.10 (v.a. L–P), 21.50 (v.a. N), 22.25 (v.a. N)
“Seksisemud”
kl 11.45, 14.15, 16.40, 19.15, 21.45
“Mis su number on?”
kl 12.00, 14.30, 17.00, 19.25, 21.55
“Südaöö Pariisis”
kl 11.40, 20.05
“Hodorkovski”
kl 19.20 (v.a. R, N)
“Ma ei tea, kuidas ta seda teeb”
kl 11.50, 16.55, 22.00
“Röövitu”
kl 11.55, 14.20 (v.a. R), 17.05, 19.35, 22.05
“Nakkus”
kl 12.20, 14.50, 17.20, 19.45, 22.10
“Tõeline teras”
N kl 15.30, 18.30, 21.10
“Eliitkillerid”
N kl 21.20
“Punamütsike kurjuse vastu” 3D
eesti keeles:
kl 12.05, 14.55, 17.35, 19.30 (v.a. N);
vene keeles: kl 12.30, 13.35, 19.55
“Riskipiir”
N kl 19.15
National Theatre Live:
“One Man, Two Guvnors” E Kl 14.00
National Theatre Live:
“Köök” N kl 21.00
Hobujaama 5, Tallinn
Ekraan
“Hodorkovski”
kl 17.15
“Õuduste öö” 3D
kl 14.15, 21.30 (v.a. N)
“Mis su number on?”
kl 12.15, 14.45, 19.30, 22.00
“Punamütsike kurjuse vastu” 3D
eesti keeles: kl 12.00, 17.00, 19.15 (v.a. N)
London National Theatre Live:
“Köök” N kl 21.00
Riia 14, Tartu
Forum Cinemas Astri
“Ahvide planeedi sünd”
vene keeles, eestikeelsete subtiitritega:
kl 17.00, 21.30; L–P kl 12.15
“Lõpp-punkt 5” 3D
vene keeles: kl 21.15
“Vastikud ülemused”
kl 14.30, 19.15 (v.a. N)
“Õuduste öö” 3D
inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega: E kl 16.30;
vene keeles: kl 16.30 (v.a. E)
“Colombiana”
kl 15.30, 18.00, 20.30; L–P kl 13.00
“Punamütsike kurjuse vastu” 3D
eesti keeles:
P kl 12.00; R, K kl 14.15; T kl 19.00;
vene keeles:
14.15 (v.a. R, K), 19.00 (v.a. T); L kl 12.00
London National Theatre Live:
“Köök” N kl 21.00
Tallinna mnt 41, Narva
Kino Kosmos
NB! Kino Kosmos on
esmaspäeviti suletud!
“Lotte ja kuukivi saladus”
eesti keeles: 16.45
“Ahvide planeedi sünd”
kl 18.30
“Õuduste öö” 2D
kl 14.30, 20.45
“Loomaaednik”
kl 16.30
“Kehad vahetusse”
kl 18.45
“Rumal, pöörane armastus”
kl 14.00, 21.00
Pärnu mnt 45, Tallinn
Kino Kannel
“Smurfid”
R, E kl 17.00, 19.00; P kl 15.00, 17.00
“Rumal pöörane armastus”
R, E kl 21.00; P kl 19.00
Liiva 13, Võru
Kino Mai
NB! Kino Mai on
esmaspäeviti suletud!
“Halb õpetaja”
kl 19.00
“Kehad vahetusse”
kl 21.00
Papiniidu 50, Pärnu
NÄITUS
Adamson-Ericu muuseum
“Igavesti naiselik” Johannes Greenbergi ja Ferdi Sannamehe looming, kuni 13.11
Lühike jalg 3, Tallinn
Draakoni Galerii
“Ma olen nii” Epp Kubu & Maria Aua, 03.10–15.10
“Seks ja söök” Eveli Varik, kuni 01.10
Pikk 18, Tallinn
Eesti Arhitektuurimuuseum
“Mängud tulega” Tarmo Luisu
valgustinäitus, kuni 23.10
“Värske Eesti Plakat 2011”, kuni 06.11
Ahtri 2, Tallinn
Eesti Maanteemuuseum
“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee
ajaloost
„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”
“Kogu elu teel”
Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel
Püsiekspositsioon “Tee ajalugu!”
Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond
Eesti Rahvusraamatukogu
“Sergei Dovlatov: autorilt”, kuni 30.11
“Näitus: Eesti vinüül”, kuni 30.09
“Väiketekstiilide näitus SÕNA”,
kuni 19.10
“Fuji mägi maailmale” Jaapani maal, akvarell, kuni 13.10
“KAART & kaart – ajareis Tallinnas”, kuni 30.11
“Loetud päevad” Peeter Langovitsi
fotod, kuni 30.09
“Pfyn / Šveitsi kultuuripealinn 2011/12”, kuni 30.09
Püsinäitused:
Eduard Wiiralti galerii, Eesti riiklike teenetemärkide galerii ja
Eesti Rahvusraamatukogu ajalugu tutvustav väljapanek
Tõnismägi 2, Tallinn
Haus Galerii
Jaak Visnap, kuni 07.10
Uus tn.17, Tallinn
Hobusepea galerii
Iti Kasser, 05.10–17.10
“Subjektiivne perspektiiv”
Maido Juss & Kati Ilves, kuni 03.10
Hobusepea 2, Tallinn
Kadrioru kunstimuuseum
“Eesti ikoonikunst”, kuni 02.10
Püsiväljapanek:
16.–20. saj maalikunst.
Madalmaade, saksa, itaalia,
vene meistrid
18.–20. saj Lääne-Euroopa ja
Vene tarbekunst ning skulptuur
Weizenbergi 37, Tallinn
Kumu
“Tadeusz Kantor. Poola avangardist ja teatriuuendaja”, kuni 18.12
“Kaksikportree. Flaami sümbolistid James Ensor ja Jules de Bruycker”,
kuni 30.10
“Urmas Ploomipuu valge maja”,
kuni 23.10
Püsiväljapanek:
Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.
Eesti kunst Teise maailmasõja
lõpust taasiseseisvumiseni.
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
Mikkeli muuseum
“Portree kujutavas kunstis”
Eesti erakogude põhjal, kuni 05.02
Püsiväljapanek:
Johannes Mikkeli kollektsioon: 16.-20. saj. Lääne-Euroopa, Vene, Hiina kunst
Weizenbergi 28, Tallinn
Niguliste muuseum
Püsiväljapanek:
“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,
“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku
hõbevarad”
Niguliste 3, Tallinn
Nuku muuseum
Püsinäitused:
“Ferdinand Veike ekspositsioon”
“Nukuteatri ajalugu Eestis”
“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”
“Maailma nukkude saal”
“Õuduste kelder”
“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”
“Tähtede Võlv”
“Nukutöökojad”
“Auruteater”
Lai 1, Tallinn
Pärnu Kunstnike Maja
Tanja Antoshina (RU), kuni 15.10
Nikolai 27, Pärnu
Pärnu Linnagalerii raekojas
ASLAK grupp (FIN), kuni 08.10
Uus 4, Pärnu
Raevangla Fotomuuseum
“Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940. aastani”, kuni 31.12
“Hingele ja ihule”, kuni mai 2012
Raekoja 4/6, Tallinn
Tallinna Botaanikaaed
“Põnevaid vilju kogu maailmast”, 01.10–09.10
Kloostrimetsa tee 52, Tallinn
Tallinna Kunstihoone
“Kontinuum_Kunst kui taju. Ruum kui protsess” kuraator: Maria Arusoo,
kuni 02.10
Vabaduse väljak 6, Tallinn
Tallinna Lastemuuseum
“Replay” Kätlin Luht, kuni 20.11
Püsiekspositsioon:
“Need vanad armsad mänguasjad”
Kotzebue 16, Tallinn
Tallinna Linnagalerii
Mare Tralla & Coolturistes (Leedu),
kuni 23.10
Harju 13, Tallinn
Tartu Kunstimaja
“Art ist kuku nu ut”, kuni 16.10
Vanemuise 26, Tartu
Tartu Mänguasjamuuseum
“Mustrikeeles mängud ja
mänguasjad”, kuni 02.10
“Meeri Säre meenutades”
“Eesti filminukud”
“Eesti mänguasjategijad”
“Ärtu äss ja ja pada emand”
“Ajalugu mängides”
Lutsu 8, Tartu
Tartu Ülikooli kunstimuuseum
“Kultuur Tartus - tudengi silmade
läbi”, kuni 30.09
Püsiväljapanek:
Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid.
Iidsed originaalid: Egiptuse muumia, mündid, vaasid, savilambid ja
kiilkirjatahvlid
Ülikooli 18, Tartu
Vaal galerii
“X kilo kulda” Marje Taska, kuni 30.09
Tartu mnt 80d, Tallinn
Võru Linnagalerii
Jaan Luik, Hannes Varblane,
Laila Talunik, Riho Sibul, Õnne Luha ühisnäitus, kuni 21.10
Marika Alver, Branka Jovanovic,
kuni 21.10
Ove Kalde, kuni 21.10
Liiva 13, Võru