Õiglasest kaubandusest teenib enim kaupmees

Fairtrade'i teavituse koordinaatori Jaanus Välja sõnul mõjutab Eestis õiglase kaubanduse süsteemis kaupade kõrget hinda peamiselt jaekaubanduse marginaal.

Välja sõnul saab õiglase kaubanduse süsteemis kõige suurema kasu jaekaubandus. "See kõrge hind, mida ette heidetakse, on ikkagi suuresti mõjutatud jaekaubanduse marginaalist, mis sinna pannakse," märkis ta saates Terevisioon.

Õiglase kaubanduse süsteemis olevad tooted kannavad spetsiaalset märki, mille on välja töötanud rahvusvaheline organisatsioon Fairtrade. Organisatsioon on koostanud standardid tuhandetele toodetele ning nende toodete tootmine, kogu tarneahel on saanud vastavad sertifikaadid.

"Märgi mõte on see, et nende standarditega lõi Fairtrade tootjatele nõudmised, et nad peavad järgima ILO nõudeid töökooraldusel, keskkonnanõuded neile on karmimad, kui sageli tavatoodete puhul arengumaades neid võib-olla üldse ei järgita. Ka hind on oluline - sel ajal kui maailmaturul olid kokkuostuhinnad väga madalad ja paljud pidid müüma oma tooteid alla omahinna, st nad ei saanud isegi tootmiskulusid tagasi, siis õiglase kaubanduse süsteemis garanteeriti hind, mis oli kokkulepitud, mis ületas turuhinda," rääkis Välja.

Täna algab Õiglase kaubanduse nädal, mille eesmärk on tutvustada õiglast kaubandust, kui võimalust teha eetilisi ostuvalikuid.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara