6. detsember 2011

Enne kalendriaasta lõppu puhkuse aegumisest

Vastavalt töölepingu seadusele peab puhkust kasutama jooksva kalendriaasta jooksul, ent puhkusenõuded aeguvad kuni 2013.a. 30.juunini erinevalt.

Küsimus: Olen töötanud ettevõttes alates 2008. aasta märtsist. Puhanud olen vaid esimesel sügisel kaks nädalat. Kas mul on praegu õigus ka enne 2011.aastat väljateenitud puhkusele, mida ma pole kasutanud?

Vastus: Vastavalt töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 68 lõikele 5 peab puhkust kasutama jooksva kalendriaasta jooksul, ent puhkusenõuded aeguvad kuni 2013.a. 30.juunini erinevalt.

Enne 01.juulit 2009.a. välja töötatud ning aegumata põhipuhkuse ja lisapuhkuse nõue aegub 30.juunil 2013.a. (TLS § 137). 01.juuliks 2009.a. olid aegunud puhkusenõuded perioodist 01.jaanuar 2002.a. kuni 30.juuni 2005.a., kuna varasem puhkuste aegumise aeg oli neli aastat.

Küll aga on tänaseks aegunud 2009.aasta teise poolaasta eest väljatöötatud puhkusepäevade nõue, kuna TLS § 68 lõike 6 alusel aegub alates 01.juulist 2009.a. põhipuhkuse nõue ühe aasta jooksul alates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust antakse.

Perioodi 01.jaanuar 2010.a. kuni 31.detsember 2010.a. eest saadavat puhkust saab töötaja kasutada 2011.aasta lõpuni. Praeguse, 2011.aasta põhipuhkuse nõue aegub järgmise, 2012.aasta lõpus.

 

 

Autor: Urve Vilk, Kaia Taal

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700