Signe Sillasoo • 6 jaanuar 2012

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja valiku sündmusi, mida teha nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Ilu ahelad” Käevõrude näitusel on väljas nii muistsed aarded, 20. sajandi kunstnike looming (Adamson-Eric, Mari Rääk jt) kui ka kaasaegsete ehtekunstnike tööd,

kuni 08.04

Püsinäitus: “Adamson-Eric – ühe looja mitmekülgsus”

Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

“Ja vesi võttis võimust ning seda sai maa peal väga palju” Marta Stratskas, kuni 14.01        

Pikk 18, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum

“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee

ajaloost

„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”

“Kogu elu teel”

Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel

Püsiekspositsioon “Tee ajalugu!”

Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahvusraamatukogu

“Eesti etnograafilise käsitöökunsti mustrid”, kuni 29.02

“Mis linn see on...” Tallinn 17.-19.sajandi raamatuillustratsioonidel, kuni 31.03

“Tallinn. Inimeste ja majade lood”

Sarah Jana Portneri fotod, kuni 31.01

Püsinäitused:

Eduard Wiiralti galerii, Eesti riiklike teenetemärkide galerii ja

Eesti Rahvusraamatukogu ajalugu tutvustav väljapanek

Tõnismägi 2, Tallinn

Haus Galerii

Mara ja Mari Roosvalt, kuni 11.01

Uus tn.17, Tallinn

Hobusepea galerii

“meter arche” E. Luik & M-L Kelder,

kuni 16.01                 

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Bosch & Bruegel. Ühe maali neli

jälge”, kuni 04.03 

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst.

Madalmaade, saksa, itaalia,

vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja

Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kondase Keskus

“Ungari kunsti metsikud õied”,

kuni 08.01

“Silmad pärani kinni” Marge Nelk,

kuni 07.01

Peterburi kunstirühmtis “Mitki”, 

kuni 21.01

Püsinäitus: Paul Kondase maalid

Pikk 8, Viljandi

Kumu

“Mina, maalikunstnik Sarunas”,

kuni 29.04

“Vinum et panis. Veini ja leiva motiiv 16.–20. sajandi kunstis”, kuni 11.03

“Teatrimaailm eesti graafikas 1970.–1980. aastatel”, kuni 25.03

“Ene-Liis Semper”, kuni 31.12

“Teisele poole”

Tallinna fotokuu 2011 rahvusvaheline

kuraatorinäitus, kuni 08.01

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Mikkeli muuseum

“Portree kujutavas kunstis”

Eesti erakogude põhjal, kuni 05.02

Püsiväljapanek:

Johannes Mikkeli kollektsioon: 16.-20. saj. Lääne-Euroopa, Vene, Hiina kunst

Weizenbergi 28, Tallinn

Niguliste muuseum

Püsiväljapanek:

“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,

“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku

hõbevarad”

Niguliste 3, Tallinn

Nuku muuseum

Püsinäitused:

“Ferdinand Veike ekspositsioon”

“Nukuteatri ajalugu Eestis”

“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”

“Maailma nukkude saal”

“Õuduste kelder”

“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”

“Tähtede Võlv”

“Nukutöökojad”

“Auruteater”

Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

Bie Erenurm, kuni 07.01 

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii Raekojas

“Pärnu Kunstiklubi 35”, kuni 28.01

Uus 4, Pärnu

Raevangla Fotomuuseum

“Hingele ja ihule”, kuni mai 2012

Raekoja 4/6, Tallinn

Tallinna Kunstihoone

“Hoia end. Ole tubli”

Sophie Calle, kuni 08.01

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum

Muinasjutufilmi “Ütsi, ütsi, õeke!”

nukkude näitus, kuni 29.01

“Maarja küla näitus-müük”, kuni 29.01

Püsiekspositsioon:

“Need vanad armsad mänguasjad”

Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

“Giving Hand” Madis Luik,

kuni 29.01  

Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimaja

“Tartu kunstnike aastalõpu näitus”, alates 22.12

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Nõiaelu, nõiaelu, see on kõige parem…”, kuni 29.01

“Ää-ää-ää”

Beebinukud ja titade mänguasjad Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest

“Meeri Säre meenutades”

“Eesti filminukud”

“Eesti mänguasjategijad”

“Ärtu äss ja ja pada emand”

“Ajalugu mängides”

Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

“Puusse lõigatud pildid. Albrecht Dürer ja saksa puulõikekunst 16.

sajandil, kuni 01.03

Püsiväljapanek:

Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid.

Iidsed originaalid: Egiptuse muumia, mündid, vaasid, savilambid ja

kiilkirjatahvlid

Ülikooli 18, Tartu

Vaal galerii

Raul Rajangu

Tartu mnt 80d, Tallinn

Võru Linnagalerii

“Toit” Eesti kunstnike ühisnäitus,

kuni 20.01

Liiva 13, Võru

TEATER

Eesti Draamateater

10.01 kl 19 “Kõik on täis”

11.01 kl 19 “Leekrüübe”

12.01 kl 19 “Viies kolonn”

12.01 kl 19 “Aabitsa kukk”

Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

06.01 kl 11 “Nukumäng on imelihtne!”

07.01 kl 12 “Nukumäng on imelihtne!”

07.01 kl 15 “Cosette”

08.01 kl 12 “Nukumäng on imelihtne!”

10.01 kl 11 “Cosette”

11.01 kl 11 “Käed ja kindad”

12.01 kl 11 “Tsuhh, tsuhh, tsuhh”

12.01 kl 19 “Ajuloputus”

Lai 1, Tallinn

Endla Teater

11.01 kl 19 “Eesti mees ja tema poeg”

12.01 kl 19 “Eesti mees ja tema poeg”

Keskväljak 1, Pärnu

Estonia

07.01 kl 12 “Pipi Pikksukk”

07.01 kl 19 “Nahkhiir”

08.01 kl 12 “Pähklipureja”

08.01 kl 17 “Pähklipureja”

11.01 kl 19 “Silva”

12.01 kl 19 “Pähklipureja”

Estonia pst 4, Tallinn

Hansahoovi teater

12.01 kl 20 “Teatrikokk”

Aleksandri 46, Tartu

Piip ja Tuut Mängumaja

08.01 kl 11 “Piip ja Tuut piparköögis”

Toom-Kooli 13, Tallinn

Rakvere Teater

11.01 kl 19 “Tuulte pöörises”

Teatris NO99

12.01 kl 19 “Kaasavaratu”

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

09.01 kl 19 “Gizzelle”

09.01 kl 19 “Amy seisukoht”

10.01 kl 19 “Gizzelle”

10.01 kl 19 “Amy seisukoht”

11.01 kl 19 “Amy seisukoht”

11.01 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

12.01 kl 19 “Biloxi blues”

12.01 kl 19 “Aeg ja perekond Conway”

Lai 23, Tallinn

Teater NO99

10.01 kl 19 “Aktsioon”

Sakala 3, Tallinn

Teoteater

05.01 kl 19 “Kõik (s)ängis”

08.01 kl 12 lastehommik etendusega “Tirts ja Tigu”

12.01 kl 19 “Kõik armastavad Roosit”

Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Theatrum

05.01 kl 19 “Misantroop”

Kadrioru lossis

06.01 kl 19 “Misantroop”

Kadrioru lossis

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

10.01 kl 19 “Grace ja Glorie”

11.01 kl 19 “Minu isa 20 aastat hiljem”  Ugala Teatri kohvikus

12.01 kl 19 “Meeste kodu”  

Salme Kultuurikeskuses

12.01 kl 19 “Duetid” Teatris NO99

Vaksali 7, Viljandi

Vanemuine

06.01 kl 19 “Pähklipureja”

07.01 kl 12 “Ninasarvik Otto”

Väikeses majas

07.01 kl 13 “Mary Poppins”

Tallinnas Nokia Kontserdimajas

07.01 kl 19 “Huntluts”

07.01 kl 19 “Rumm ja viin”

Sadamateatris

07.01 kl 19 “Mary Poppins”

Tallinnas Nokia Kontserdimajas

08.01 kl 12 “Kessu ja Tripp”

Teatri Kodus

08.01 kl 13 “Mary Poppins”

Tallinnas Nokia Kontserdimajas

08.01 kl 16 “Härra Amilcar”

08.01 kl 16 “Harmoonia”

Sadamateatris

10.01 kl 19 “Kontsert diktaatorile”  Väikeses majas

10.01 kl 19 “Mary Poppins”

10.01 kl 19 “Kadunud käsi”

Sadamateatris

11.01 kl 19 “Vihmamees”

Väikeses majas

11.01 kl 19 “Helisev muusika”

12.01 kl 19 “Tabamata ime”

Väikeses majas

12.01 kl 19 “Pähklipureja”

Vanemuise 6, Tartu

Viljandi Nukuteater

07.01 kl 12 “Päikesekiir”

08.01 kl 12 “Päikesekiir”

Lossi 31, Viljandi

Von Krahli Teater

06.01 kl 19 “Ihade osakond”

07.01 kl 19 “Ihade osakond”

08.01 kl 19 “Ihade osakond”

Rataskaevu 10, Tallinn

KONTSERT

Café Amigo

07.01 kl 22 Smilers

12.01 kl 22 Boogie Company

Viru väljak 4, Tallinn

Clazz

08.01 kl 21 Anna Kuchinsky Trio

09.01 kl 21 Mikk Tammepõld & Laur Joamets

10.01 kl 22 Denise Fontoura Band (BRA / EST)

12.01 kl 22 Marvi Vallaste, Indrek Varend

Vana turg 2, Tallinn

Estonia 

10.01 kl 19 Kitarrivirtuoos Enver Izmailov (Ukraina)

11.01 kl 19 The London Quartet

Estonia pst. 4, Tallinn

Estonia Talveaed

06.01 kl 18 Antonio Vivaldi “Aastaajad”

Mängib Ooper-Kvartett koosseisus

Henno Soode (viiul), Eivin Toodo (viiul), Kerstin Tomson (vioola), Mati Leibak (tšello). Kaastegevad Ene Nael (klavessiin) ja Jüri Aarma (sonetid)

Estonia pst. 4, Tallinn

Haapsalu toomkirik

06.01 kl 18 Veel kord jõululaule–

kolmekuningapäeva kontsert-

palvus Haapsalu toomkirikus

Posti 34, Haapsalu

Jõhvi Kontserdimaja

08.01 kl 17 Kitarrivirtuoos Enver Izmailov (Ukraina)

12.01 kl 19 The London Quartet

Pargi 40, Jõhvi

Kloostri Ait 

06.01 kl 20 Vaike Hannust (vokaal),

Themuri Sulamanidze (klaver)     

07.01 kl 20 Jaak Lutsoja (akordion)

Vene tänav 14, Tallinn

Lihula kultuurimaja

06.01 kl 19 “Talveigatsus”

Luisa Värk ja Alen Veziko

Tallinna mnt 1a, Lihula

Mustpeade Maja

12.01 kl 19 “Püha Mauritiuse barokkõhtud”

Pikk tn 26, Tallinn

Niguliste kirik

06.01 kl 19 Tallinna Uusaasta Bachi nimeline Muusikafestival

Niguliste 3, Tallinn

Otepää Kultuurikeskus

12.01 kl 19 Kitarrivirtuoos Enver Izmailov (Ukraina)

Virulombi 2, Otepää

Rock Cafe

06.01 kl 21 Smilers, Shanon,

Mihkel Ratt

07.01 kl 21 Leslie da Bass, Malcolm Lincoln, Öökülm

Tartu mnt 80D, Tallinn

Rõuge Rahvamaja

11.01 kl 19 Kitarrivirtuoos Enver Izmailov (Ukraina)

Metsa tn 2, Rõuge alevik, Võrumaa

Tartu Sadamateater

12.01 kl 19 “Uhti-uhti uhkesti”

Big Band Tartu kontsert

Soola 5b, Tartu

Vanemuise kontserdimaja

09.01 kl 19 Kitarrivirtuoos Enver Izmailov (Ukraina) 

Vanemuise 6, Tartu

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus

09.01 kl 19 Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi - Kui vari kaob, siis valgus jääb

Kesk 1, Valga

Vene Kultuurikeskus

06.01 kl 19 Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri pidulik uusaastakontsert

Mere pst. 5, Tallinn

Viljandi Pärimusmuusika Ait

06.01 kl 16 Koolijazz=Jazzikool

Tasuja pst. 6, Viljandi

KINO

Cinamon Tartu

“Lohetätoveeringuga tüdruk”

kl 12.00, 15.00, 18.00, 21.00, 21.30

“Üks vana hea orgia”

R–T kl 20.10, 22.05; K–N kl 20.20, 22.15

“Umbkotid”

K–N kl 15.45, 18.15

“Sherlock Holmes: Varjude mäng”

R,  P–N kl 11.45, 14.15, 17.05, 18.45 (v.a. N), 21.50; L kl 11.45, 14.15, 17.05, 20.00, 22.30

“Muppetid”

kl 13.00, 15.45 (v.a. K, N)

“Saabastega kass” 3D

eesti keeles: kl 12.15, 14.25, 16.25

“Tapatalgud”

kl 18.15 (v.a. K–N)

“Võimatu missioon: variprotokoll”

kl 19.35, 22.10

“Alvin ja koopaoravad 3”

eesti keeles: kl 11.30, 13.25, 17.35

“Vana–aasta õhtu”

R, P–N kl 15.15, 19.25; L kl 15.15, 17.35

“Tumedaim tund” 3D

L, N kl 19.00

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza  

“Rummipäevik”

kl 22.00

“Vana-aasta õhtu”

kl 11.50

“Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk”

kl 21.15

“Saabastega kass”

3D eesti keeles: kl 12.05, 16.55, 17.55;

2D eesti keeles: kl 14.40;

3D vene keeles: kl 11.55, 13.40

“Alvin ja koopaoravad 3”

eesti keeles: kl 11.35, 16.15;

vene keeles: 11.45, 15.50

“Võimatu missioon: Variprotokoll”

kl 14.15, 19.45

“Tapatalgud”

kl 22.15

“Jõulupuud 2”

kl 17.05, 19.30 (v.a. N), 21.55

“Edu Valem”

kl 14.20, 19.10

“Sherlock Holmes: Varjude mäng”

kl 14.05, 17.00, 19.15 (v.a. L, N), 21.40, 22.05; L–P kl 13.00

“Muppetid”

kl 12.05, 14.30, 16.50

“50/50”

kl 12.25, 16.45, 19.00

“Lohetätoveeringuga tüdruk”

kl 11.40, 15.00, 18.20 (v.a. L), 19.50, 21.40 (v.a. L); L–P kl 16.30; L kl 18.30, 20.45, 21.05

“Tumedaim tund” 3D

L, N kl 19.15

“Väike nõid Lilly 2: reis mandolari”

eesti keeles: kl 14.00

“Ivan Tsareevitš ja hall hunt”

kl 12.10, 17.45, 19.35 (v.a. K, N)

“Miss Kicki”

kl 15.55, 21.25 (v.a. N)

“Umbkotid”

K, N kl 19.40

“Pearahakütid”

N kl 21.20

“Üks vana hea orgia”

kl 13.55, 18.30 (v.a. L), 20.05, 22.30; L kl 21.45

“Õiglus”

N kl 19.30

“Millest mehed veel räägivad”

kl 11.25, 13.35, 15.45, 18.00, 20.15 (v.a. N), 22.25

“Jack Ja Jill”

N kl 20.05

“Aastavahetuse gala berliinist”

L kl 19.00

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan 

“Alvin ja koopaoravad 3”

eesti keeles: 14.45, 19.30 (v.a. L)

“Võimatu missioon: variprotokoll”

kl 16.45

“Saabastega kass” 3D

eesti keeles: kl 13.00

“Lohetätoveeringuga tüdruk”

kl 15.15, 21.15

“Sherlock Holmes: varjude mäng”

kl 18.30 (v.a. L)

“Väike nõid Lilli 2: Reis Mandolani”

eesti keeles: kl 12.45

“Nahk, milles ma elan”

kl 21.30

“Aastavahetuse gaala berliinist”

L kl 19.00

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri  

“Saabastega kass” 3D

eesti keeles: E kl 13.45; K kl 16.00;

vene keeles: kl 13.45 (v.a. E), 16.00 (v.a. K)

“Alvin ja koopaoravad 3”

eesti keeles: R–P kl 11.45;

vene keeles: kl 15.30 

“Jõulupuud 2”

kl 14.30, 19.00, 21.15

“Lohetätoveeringuga tüdruk”

kl 21.00

“Sherlock Holmes: Varjude mäng”

inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega: R–P kl 12.45;

vene keeles: kl 18.15 (v.a. L)

“Ivan Tsareevitsh ja hall hunt”

kl 17.00; R–P kl 12.30

“Millest mehed veel räägivad”

kl 17.30, 19.30, 21.30

“Aastavahetuse gaala berliinist”

L kl 19.00

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Kosmos

NB! Kino Kosmos on esmaspäeviti

suletud!

“Alvin ja koopaoravad 3”

eesti keeles: kl 13.45

“Võimatu missioon: variprotokoll”

kl 20.00

“Saabastega kass” 2D

eesti keeles: kl 15.45, 17.45

“Videviku saaga: koidukuma - osa 1”

kl 13.30, 18.30

“Sherlock Holmes: Varjude mäng”

kl 16.00, 21.00

Pärnu mnt. 45, Tallinn

Kino Mai 

NB! Kino Mai on

esmaspäeviti suletud!

“Saabastega kass” 2D

eesti keeles: kl 16.00

“Üks päev”

kl 17.45

“Rummipäevik”

kl 20.00

Papiniidu 50, Pärnu

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Birgit Aljaste
Birgit AljasteSekretar.ee ärijuhtTel: 5373 8733
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700