Olle Horm: juhil peab olema kaasasündinud võime ennast maksma panna

Maag Lihatööstuse juhi Olle Hormi sõnul peab olema juhiks soovijal otsusvõime ja võimekus ennast maksma panna, kirjutab ajakiri Juhtimine.

Maag Lihatööstuse juhi Olle Hormi sõnul on juhiks saamiseks vaja teisi omadusi kui juhiks jäämiseks.  "Et juhiks saada, peab olema ambitsioonikas, töökas ja püüdlik, et juhiks jääda, on vaja muid omadusi. Heal juhil peab olema hea kirjalik ja suuline väljendusoskus, tugev analüüsivõime, hea empaatiavõime, karisma ning piisav iseseisvalt tegutsemise ja otsustamise võime. Hormi sõnul on igal juhil erinev komplekt oskusi ja ka nende saamistee on igal juhil erinev.

Hormi hinnangul on enamus juhitöös vaja minevaid oskusi arendatavad, sest iga inimene õpib ja areneb kogu elu. "Kõik me muutume aastatega ja kõik  juhiks vajalikud omadused ei pea olema kaasasündinud. Kaasasündinud võiks olla ostusvõime ja võimekus ennast maksma panna, seda juurde õppida ei saa, see peaks olemas olema," leiab ta.

Hormi karjääris oli pöördepunktiks 1996. aastal toimunud vestlus ülemusega, kes  autoriteetse professionaalina andis kindlust, et mees teeb õiget asja ning saab hakkama ja on oma tegemistesse usku kaotamata õigel teel. "Kuna ma pole ärijuhtimist õppinud, olen hoopis elektroonik-insener, olengi õppinud peamiselt teistelt inimestelt," rääkis Horm.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara