Sven Suurraid: hea juht on nõudlik

ASi Express Post juhatuse liikme Sven Suurraiu hinnangul on hea juht nõudlik, sest kui juht teeb mööndusi eesmärkide või nende suunas liikumise kiiruse osas, tekib töötajatel kiusatus mitte pingutada, kuna inimene on oma olemuselt laisk, kirjutab Juhtimine.

ASi Express Post juhatuse liikme Sven Suurraiu sõnul teab hea juht millises suunas ta liikuda tahab ning kuhu jõuda soovib. "Esiteks oskab ta seada kindlaid eesmärke. Teiseks suudab ta need eesmärgid oma meeskonnale selgeks teha. Ja kolmandaks on ta piisavalt järjekindel, et tagada nende eesmärkide täitumine."

Inimesena on hea juht selline, kes suudab alluvaid innustada ja neid särasilmsena hoida, usub Suurraid. "Palju räägitakse, et juht peab suutma inimesi kaasata, aga tegelikult ei tee juht ise midagi ära, nii et ta saabki ainult suunata ja juhtida," lausub Suurraid. "Aga hea juht on ka nõudlik," usub Suurraid. "Nii enda kui teiste suhtes. Kui alluvad tunnevad, et juht teeb mööndusi eesmärkide või nende suunas liikumise kiiruse osas, tekib kiusatus mitte pingutada, kuna inimene on oma olemuselt laisk."

Nii peavad mõned juhi ametiks vajalikud iseloomujooned nagu järjekindlus, soov areneda ja püüelda eesmärkide suunas, olema kaasasündinud. Ehk siis inimesele on kaasa antud see, kas ta on sündinud meeskonnamängijaks või liidriks ehk kas eestvedamine ja tahtmine rohkem saavutada on talle kaasa antud või mitte.  Ülejäänud tuleb õppimise ja töö käigus, usub Suurraid, kelle sõnul kogemusega tekib oskus, kuidas asju ellu viia ja eesmärke inimesteni viia.

"Olen aastatega muutunud tolerantsemaks ja hakanud teistega rohkem arvestama, aga soov saavutada eesmärke pole kuhugi kadunud," lausub Suurraid. "Kui kokku sobituvad sünnijärgsed omadused ning kogemusega õpitu, ongi inimene väga hea juht," usub ta.           

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara