Autorid: Urve Vilk, Urve Vilk, Ehitusuudiste kuukirja toimetaja • 30. aprill 2012

Töölähetusse saatmise reeglid

Töölepingu seaduse kohaselt võib töötajat, kes kasvatab alla kolmeaastast last, töölähetusse saata üksnes tema nõusolekul.

Küsimus: Peres kasvab alla kolme aastane laps, kellega viibib lapsehoolduspuhkusel lapse ema. Kas tööandja saab saata mind komandeeringusse põhjendusega, et lapse ema on lapsega kodune ja laps ei jää minu kodust eemaloleku tõttu hoolitsuseta või on selleks vajalik ikkagi minu nõusolek?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Urve Stroom:

Töölepingu seaduse § 21 lg 3 kohaselt võib töötajat, kes kasvatab alla kolmeaastast töölähetusse saata üksnes tema nõusolekul. Nimetatud säte ei sea töötajalt nõusoleku küsimise kohustust sõltuvusse ühestki asjaolust, sealhulgas ka sellest kas üks lapse vanematest on lapsehoolduspuhkusel või mitte. Seega on alla 3-aastase lapse isa võimalik töölähetusse saata üksnes tema nõusolekul.

Töölähetusse ei tohi ilma nõusolekuta saata ka rasedat ja puudega last kasvatavat töötajat. Samuti on töötaja nõusolek vajalik kui töölähetus peaks kestma kauem kui 30 järjestikust kalendripäeva.

 

 

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700