3. august 2012
Jaga lugu:

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja valiku sündmusi, mida teha nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Dora Gordine”

Skulptor, kunstnik, disainer, kuni 05.08

Püsinäitus: “Adamson-Eric – ühe looja mitmekülgsus”

Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

“Tallinna joonistustriennaal”,

06.08–18.08

“Abstraktne realism” Valeri Vinogradov, kuni 04.08        

Pikk 18, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum

“Laadawärk”

“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee

ajaloost

„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”

“Kogu elu teel”

Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel

Püsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”

Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja

“Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.-2000. aastatel”, kuni 31.12

“Eesti filmi rajaleidjad soome-ugri ja põhjarahvastejuures”, kuni 31.12

Püsinäitus:

“EESTI. Maa, rahvas, kultuur”

J. Kuperjanovi 9, Tartu

Eesti Rahvusraamatukogu

Püsinäitused:

Eduard Wiiralti galerii, Eesti riiklike teenetemärkide galerii ja

Eesti Rahvusraamatukogu ajalugu tutvustav väljapanek

Tõnismägi 2, Tallinn

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

“Ääremärkused” Miniraamatud,

kuni 23.09

“Me metamorfne tulevik. Disain, tehniline esteetika ja eksperimentaalne arhitekuur Nõukogude Liidus 1960-1980”, kuni 02.09

“Moderniseerimine. Balti kunst, arhitektuur ja disain 1960.-1970. aastatel”, kuni 04.11

Püsiekspositsioon:  “Ajamustrid 3”

Lai 17, Tallinn

Haus Galerii

“Ma elan Polaarjoonel”

Lapimaa Kunstnike Liit, kuni 07.09

Uus 17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Tasane maal” Andres Koort, kuni 13.08                  

Hobusepea 2, Tallinn

Kumu

“Pimeduskiirus ja teised lood”,

kuni 30.09

“Tõnis Vint ja tema esteetiline universum”, kuni 09.09

“Romantiku pilguga. Hollandi ja Belgia 19. sajandi maalikunst Rademakersi kogust”, kuni 26.08

“Avastamata šedöövrid” Vene kunst Baltimaade kogudest, kuni 12.08

“Jüri Kaarma. Must hobune ja teised joonistused”, kuni 21.10

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Niguliste muuseum

Püsiväljapanek:

“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,

“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku

hõbevarad”

Niguliste 3, Tallinn

NUKU muuseum

“Teatri Taptoe nukkude näitus”,

kuni 05.09

Püsinäitused:

“Ferdinand Veike ekspositsioon”

“Nukuteatri ajalugu Eestis”

“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”

“Maailma nukkude saal”

“Õuduste kelder”

“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”

“Tähtede Võlv”

“Nukutöökojad”

“Auruteater”

Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

“In Graafika”, kuni 08.08   

Nikolai 27, Pärnu

PÄRNU LINNAGALERII RAEKOJAS

“In Graafika”, kuni 08.08      

Uus 4, Pärnu

Tallinna Kunstihoone

“Vaikne revolutsioon” kuraator Anu Juurak, kuni 09.09

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum

“Katkilõigatud meteoriit, kus elavad karud…” Merje Rääbise ja Piret Siguse ühisnäitus, kuni 30.09

Püsiekspositsioon:

“Need vanad armsad mänguasjad”

Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

Eva Sepping, 09.08–02.09

Sandra Jõgeva, kuni 05.08  

Harju 13, Tallinn

Tampere Maja

Mari Hokkanen, fotod, kuni 26.08

Jaani 4, Tartu

Tartu Kunstimuuseum

“Luxe, Calme et Volupté. Suplejate motiiv eesti kunstis 1920-1945”,

kuni 26.08

Raekoja plats 18, Tartu

TARTU KUNSTIMAJA

Raivo Kelomees, kuni 26.08

Maris Tuuling, kuni 26.08

Saskia Kasemaa, kuni 26.08

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Tuntud inimeste mänguasjad”,

kuni 23.09

“Ää-ää-ää”

Beebinukud ja titade mänguasjad Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest

“Meeri Säre meenutades”

“Eesti filminukud”

“Eesti mänguasjategijad”

“Ärtu äss ja ja pada emand”

“Ajalugu mängides”

Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli Kunstimuuseum

“Re(aal)produktsioon”, kuni 30.09

Ülikooli 18, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

XIX Rahvusvaheline aktinäitus “MEES ja NAINE”, kuni 02.09

Esplanaadi 10, Pärnu

Võru Linnagalerii

“Leonhard Lapin´i juubelinäitus”,

kuni 30.08

Aivar Rumvolt ´i isiknäitus, kuni 30.08

Liiva 13, Võru

TEATER

Eesti Draamateater

08.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas

09.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas

Pärnu mnt 5, Tallinn

Emajõe Suveteater

03.08 kl 19 “Undiin”

Tartu Toomkiriku varemetes

03.08 kl 20 “Viimane Dracula”  Athena keskuses

04.08 kl 19 “Undiin”

Tartu Toomkiriku varemetes

05.08 kl 19 “Undiin”

Tartu Toomkiriku varemetes 

05.08 kl 20 “Viimane Dracula”  Athena keskuses

07.08 kl 20 “Pühajärve sõda ja rahu”  Poslovitsa rannas

08.08 kl 20 “Pühajärve sõda ja rahu”  Poslovitsa rannas

09.08 kl 20 “Pühajärve sõda ja rahu”  Poslovitsa rannas

Jaama 14, Tartu

Haapsalu Piiskopilinnuses

03.08 kl 22.30 “Mängime Valget Daami”

04.08 kl 22.30 “Mängime Valget Daami”

05.08 kl 22.30 “Mängime Valget Daami”

Posti 34, Haapsalu, Läänemaa

Hansahoovi teater

03.08 kl 20 “Teatrikokk”

Aleksandri 46, Tartu

Hüüru mõisas

03.08 kl 19 “Head ööd ema”

04.08 kl 19 “Head ööd ema”

05.08 kl 19 “Head ööd ema”

06.08 kl 19 “Head ööd ema”

08.08 kl 19 “Head ööd ema”

09.08 kl 19 “Head ööd ema”

Jõe tn 2, Saue vald, Harjumaa

Kalevipoja suveteater 2012

03.08 kl 19 “Viru Tango”

04.08 kl 19 “Viru Tango”

05.08 kl 19 “Viru Tango”

Kääpa küla, Saare vald, Jõgevamaa

Kell Kümme

03.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisas

04.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisas

05.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisas

09.08 kl 19 “Mesallianss” Varbuse Hobupostijaamas/Eesti Maanteemuuseumis

www.kell10.ee

Kukruse polaarmõis

03.08 kl 20 “Vabrikutüdrukud”

04.08 kl 15 “Vabrikutüdrukud”

04.08 kl 20 “Vabrikutüdrukud”

05.08 kl 20 “Vabrikutüdrukud”

08.08 kl 20 “Vabrikutüdrukud”

09.08 kl 20 “Vabrikutüdrukud”

Kukruse küla 20, Kohtla vald, Ida-Virumaa

Kuressaare Linnateater

03.08 kl 19 “Yksine”

04.08 kl 19 “Yksine”

05.08 kl 19 “Yksine”

07.08 kl 19 “Yksine”

08.08 kl 19 “Yksine”

09.08 kl 19 “Yksine”

Tallinna 20, Saaremaa

Lohusalu sadamas

07.08 kl 19 “Vahva rätsep”

08.08 kl 19 “Vahva rätsep”

Lohusalu küla, Keila vald, Harjumaa

Piip ja Tuut Mängumaja

05.08 kl 11 “Piip ja Tuut kontserdil - India moodi”

Toom-Kooli 13, Tallinn

Poslovitsa rand Pühajärve ääres

07.08 kl 20 “Pühajärve sõda ja rahu”

08.08 kl 20 “Pühajärve sõda ja rahu”

09.08 kl 20 “Pühajärve sõda ja rahu”

Otepää vald, Valgamaa

Pärnu Vanalinna õuel

03.08 kl 21.30 “Tituse halastus”

05.08 kl 21.30 “Tituse halastus”

Pühavaimu 29/ Nikolai 26

Raadi väli

08.08 kl 20 “Naised valitsevad maailma”

Vahi tn, Tartu

R.A.A.A.M

03.08 kl 19.30 “Tahame luua näitemängu mis muudaks maailma”

Jäneda Pulli Tallis

04.08 kl 16 “Tahame luua näitemängu mis muudaks maailma”

Jäneda Pulli Tallis   

05.08 kl 16 “Tahame luua näitemängu mis muudaks maailma”

Jäneda Pulli Tallis  

06.08 kl 20 “Surm, sünd ja laulatus” Tõstamaa mõisas

Süda 8-7a, Tallinn

Saueaugu Teatritalu

08.08 kl 19 “Rekvisiitori tähetund”

09.08 kl 19 “Rekvisiitori tähetund”

Läänemaa, Martna vald, Ohtla küla, Saueaugu talu

Theatrum

04.08 kl 20 “Elu sees” 

Reigi pastoraat ja kirik

Vene 14, Tallinn

Vana Baskini Teater

07.08 kl 19 “Vahva rätsep”  

Lohusalu sadamas

08.08 kl 19 “Vahva rätsep”  

Lohusalu sadamas

Tartu mnt.55/59, Tallinn

KONTSERT

Alatskivi lossihoov

03.08 kl 20 “Suvine päikeseloojang Dave Bentoniga”

Lossi 10, Alatskivi vald, Tartumaa

Ammende Villa

06.08 kl 19 “Vene romanssidest Võssotskini” Heli Vahing, Rain Simmul, Jaan Sööt

08.08 kl 19 Pehk, Päss, Bonzo - Mööda koduvälju

Mere pst. 7, Pärnu

Genialistide Klubi

09.08 kl 22 “Klubiõhtu Genialistide Klubis” Galvanic Elephants, Elephants from Neptune, Barthol Lo Mejor

Magasini 5, Tartu

Haapsalu Kuursaal

03.08 kl 20 “Paljajalu Promenaadil”, Toomas Rull “Eesti Hääled 2” ja Rebecca Kontus

Promenaadi 1, Haapsalu

Kadrioru Lossi Lilleaed

03.08 kl 20 “Suvegurmee”

Maarja, Rein Rannap & Mihkel Mattisen

04.08 kl 20 “Suvegurmee”

Koit Toome, Hanna-Liina Võsa & Oliver Kuusik (RO)

Tallinn

Kohvik-restoran l.u.m.i.

09.08 kl 20 “LumiSuvi 2012 kontserdid” Tanel Padar

Munamäe 8, Otepää

Kloostri Ait

03.08 kl 20 Savva Terentyev (klaver)

04.08 kl 20 Roland Karu (saksofon),

Paul Daniel (kitarr)  

Vene 14, Tallinn

Klubi Kink Konk

09.08 kl 21 “Klubiõhtu Kink-Konkis”  Prägnantne Brigaad, Animal Drama

Vallikraavi 4, Tartu

KURESSAARE LINNA PUHKEALA

03.08 kl 22 Tanel Padar & The Sun

04.08 kl 22 Gerli Padar & The Moon

Kuressaare, Saaremaa

KURESSAARE LOSSIHOOV

04.08 kl 21 Kukerpillid - 40 juubel

Lossihoov 1, Kuressaare, Saaremaa

Kõltsu mõis

03.08 kl 19 “Pärlid” Tõnis Mägi, Andres Mustonen ja Hortus Musicus

09.08 kl 19 “Tango Nuevo” Villu Veski ja Tiit Kalluste

Kõltsu, Keila vald, Harjumaa

Kärdla Linnapark

03.08 kl 21 Kukerpillid - 40 juubel

Kärdla, Hiiumaa

Leigo talu

03.08 kl 16 “Leigo Järvemuusika festival 2012”

04.08 kl 16 “Leigo Järvemuusika festival 2012”

Nõuni, Palupera, Valgamaa

LIHULA KÕLAKODA

09.08 kl 21 Meie Mees 15 Juubelituur

Tallinna mnt 1 a, Lihula vald, Läänemaa

Lohusalu sadam

09.08 kl 21 Rockmantika -

Terminaator

Lohusalu küla, Keila vald, Harjumaa

Niguliste kirik

03.08 kl 20 “Orelifestival 2012”:

Edouard Oganessian  (orel, Prantsusmaa)

04.08 kl 16 “Orelifestival 2012”: Hortus Musicus  

05.08 kl 16 “Orelifestival 2012”:

Aare-Paul Lattik (Eesti)

Niguliste 3, Tallinn

Nõmme spordikeskus

04.08 kl 17 Festival Nõmme Jazz 2012

Külmallika 15a, Tallinn

Paide Vallimägi

09.08 kl 20 Mart Sandri Peaaegu Juubelikontsert - Esineb Bel-Etage swingorkester

Paide

Pärnu Eliisabeti kirik

03.08 kl 20 “Orelifestival 2012”: Tariverdijev ja eesti vaimulik koorilaul. Anna Karpenko (Venemaa), Deniss Kasparovich (Eesti), Orthodox Singers

Nikolai 22, Pärnu

Rock Cafe

09.08 kl 20 “Greenfest City Edition”

Tartu mnt 80D, Tallinn

Rotermanni kvartal

09.08 kl 20 Birgit Õigemeel ja Uku Suviste

Tallinna vanalinna, sadama, Viru väljaku vahelisel alal

Saku Mõis

09.08 kl 20 Suvine päikeseloojang Dave Bentoniga

Juubelitammede tee 4, Saku vald

Stenbocki õu

08.08 kl 18 “Stenbocki õuemuusika”: Siim Aimla & Oceans 4

Rahukohtu 3, Tallinn

Tallinna Jaani kirik

03.08 kl 13.30 “Orelifestival 2012:”

Andres Uibo

04.08 kl 13.30 “Orelifestival 2012”: Christina Antoniadou (Kreeka)

04.08 kl 21 “Orelifestival 2012”:

Peter Van Dijk, Edouard Oganessian,

Andres Uibo

05.08 kl 20 “Orelifestival 2012”:

Lõppkontsert

Vabaduse väljak 1, Tallinn

Tartu Antoniuse õu

09.08 kl 14 “Kontsert Antoniuse Õues” Abraham’s Cafe, Tartu Popi ja Roki Instituut

09.08 kl 20 “Kohtumine Raimond Valgrega” Rain Simmul (sõna, laul), Jaan Sööt (kitarr)

Lutsu 5, Tartu

Tallinna Raekoda

09.08 kl 19 “Italiana” Urmas Põldma (tenor, rahvusooper Estonia), Neeme Ots (trompet), Siim Selis (klaver)

Raekoja plats 1, Tallinn

Vormsi saar

03.08 kl 20 Jäääär - Kaunite kohtade kontserdid

Vormsi vald, Läänemaa

KINO

CINAMON  Tartu 

“Vaprake”

eesti keeles: kl 11.00, 11.45, 13.00, 14.00, 15.00, 16.15, 19.00

“Pimeduse rüütli taastulek”

kl 11.15, 14.30, 17.35, 20.45, 21.45

“Keelatud tants 4”

kl 13.30, 15.30 , 17.45, 19.30, 21.15 (v.a. N)

“Ted”

kl 14.15, 20.00, 22.15

“Punased tuled”

kl 22.00 (v.a. N)

“Imeline Ämblikmees”

kl 18.30

“Jääaeg 4”

eesti keeles: kl 12.15, 16.30

“Madagaskar 3: Euroopa tagaotsituimad”

eesti keeles: kl 11.30

“Täielik mäluvahetus”

N kl 21.15

“Naabrivalve”

N kl 21.30

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza  

“1+1”

kl 14.40, 19.30 (v.a. N); N kl 21.55

“Lumivalgeke ja kütt”

kl 11.45, 16.55

“Prometheus” 2D

kl 20.55

“Super-Mike”

kl 21.50

“Jääaeg 4” 3D

eesti keeles: kl 11.50, 17.15; R–P kl 15.05;

vene keeles: kl 12.15, 14.00 (v.a. N), 16.30 (v.a. N)

“Imeline Ämblikmees” 3D

kl 21.35

“Põrgulikud pulmad”

kl 13.45, 22.05

“Ted”

kl 12.00, 14.25, 14.30, 17.10, 19.40, 19.45, 22.10, 22.15

“Cosmopolis”

kl 21.55 (v.a. N)

“Punased tuled”

13.00, 15.30, 18.30

“Pulkson on hädas”

eesti keeles: kl 12.05

“Pimeduse rüütli taastulek”

kl 14.45, 18.05 (v.a. R), 18.15 (v.a. N), 20.30, 21.30, 21.45

“Vaprake” 3D

eesti keeles:

kl 11.25 (v.a. N), 12.25, 14.15, 17.00 (v.a. E, K), 19.00; L–P kl 13.15, 15.45;

vene keeles: kl 11.40, 14.20, 16.50;

L,T kl 19.35;

inglise keeles! ilma tõlketa: R, P, N kl 19.35

“Naine ladina kvartalist”

kl 16.15, 18.20, 20.15

“Keelatud tants 4” 3D

kl 12.30 (v.a. N), 18.00, 19.25, 22.00 (v.a. N); E–K kl 15.05

“Totaalne mäluvahetus”

N kl 19.05, 22.00

“Kuutõusu Kuningriik”

N kl 19.30

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan 

“Jääaeg 4”

eesti keeles:

3D kl 11.45 (v.a. K);

2D kl 13.45, 15.45, 20.00

“Ted”

kl 22.00

“Pimeduse rüütli taastulek”

kl 21.15

“Vaprake”

eesti keeles:

3D kl 14.00 (v.a. K), 16.30, 19.00;

2D kl 11.30 (v.a. K), 17.45

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri  

“Jääaeg 4” 3D

eesti keeles: P, T kl 15.30;

vene keeles: kl 13.15, 15.30 (v.a. P, T);

L–P kl 11.00

“Ted”

E, N kl 21.00;

vene keeles: kl 21.00 (v.a. E, N)

“Punased tuled”

vene keeles: kl 18.15; L–P kl 12.45

“Pimeduse rüütli taastulek”

E, N kl 17.45; P, T kl 21.15;

vene keeles: kl 17.45 (v.a. E, N); 21.15 (v.a. P, T)

“Keelatud tants 4” 3D

kl 19.00

“Rokiajastu”

kl 15.15, 20.45

“Vaprake”

eesti keeles: L, E, K kl 16.30;

vene keeles: kl 14.00, 16.30 (v.a. L, E, K);

L–P kl 11.30

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Kannel

“Jääaeg 4”

R, P kl 16.30, 18.15;

E, N kl 17.15

“Põrgulikud pulmad”

R kl 20.00; E, N kl 19.00, 21.00

Liiva 13, Võru

Kino Kosmos

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Diktaator”

kl 15.45

“Jääaeg 4” 2D

eesti keeles: 13.45, 17.45

“Öö varjud”

kl 20.00

“Mida oodata last oodates”

kl 20.45

“Vaprake” 2D

eesti keeles: kl 14.00, 16.15, 18.30

Pärnu mnt. 45, Tallinn

Kino Mai 

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Vaprake”

eesti keeles: kl 17.00, 19.00, 21.00

Papiniidu 50, Pärnu

SOLARIS KINO

“Imeline Ämblikmees” 3D

16.00, 21.00 (v.a. N)

“Jääaeg 4” 3D

eesti keeles: R–K. 11.00(v.a. K), 12.30, 14.40, 16.50, 19.30; N kl 12.10, 14.15, 16.15, 17.50;

vene keeles: kl 11.40  

“Ted”

R–K kl 13.40, 17.45, 19.40, 22.00;

N kl 13.40, 17.30, 19.20, 21.40

“Cosmopolis”

R–K kl 22.10; N kl 21.50

“Punased Tuled”

R–K kl 21.30; N kl 12.45

“Pimeduse rüütli taastulek”

E–K kl 12.00, 13.10, 14.30, 16.30, 18.15, 20.00, 21.45; N kl 12.00, 14.15, 15.15, 18.15, 20.00, 21.30

“Keelatud tants 4” 3D

R–K kl 13.10, 15.20, 18.45, 21.15;

N kl 13.00, 15.10, 18.45, 21.00

“Vaprake” 3D

eesti keeles: E–K kl 11.30(v.a. K), 13.45, 16.00, 17.30, 19.00;

N kl 11.20, 13.30, 15.40, 17.20, 18.30;

vene keeles: E–K kl 11.10, 12.20, 15.15, 17.20;

N kl 11.00, 12.10, 15.10, 17.15;

inglise keeles: E–K kl 20.05; N kl 19.45

“Kuutõusu Kuningriik”

N kl 22.00

“Täielik mäluvahetus”

N kl 19.30

Estonia pst 9, Tallinn

 

 

Autor: Signe Sillasoo, Mari Hiiemäe

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee