Signe Sillasoo • 24 august 2012
Jaga lugu:

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja valiku sündmusi, mida teha nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Adamson-Eric ja tema kaasaegsed. Mina peegeldused ajas”, kuni 04.11

Püsinäitus: “Adamson-Eric – ühe looja mitmekülgsus”

Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

“Varjatud ruum”, Sirja-Liisa Eelma, kuni 08.09        

Pikk 18, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum

“Näitus alkomeetritest”

“Laadawärk”

“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee ajaloost

„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”

“Kogu elu teel” Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel

Püsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”

Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja

“Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.-2000. aastatel”, kuni 31.12

“Eesti filmi rajaleidjad soome-ugri ja põhjarahvastejuures”, kuni 31.12

Püsinäitus: “EESTI. Maa, rahvas, kultuur”

J. Kuperjanovi 9, Tartu

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

“Ääremärkused” Miniraamatud, kuni 23.09

“Me metamorfne tulevik. Disain, tehniline esteetika ja eksperimentaalne arhitekuur Nõukogude Liidus 1960-1980”, kuni 02.09

“Moderniseerimine. Balti kunst, arhitektuur ja disain 1960.-1970. aastatel”, kuni 04.11

Püsiekspositsioon:  “Ajamustrid 3”

Lai 17, Tallinn

Haus Galerii

“Ma elan Polaarjoonel” Lapimaa Kunstnike Liit, kuni 07.09

Uus 17, Tallinn

Hobusepea galerii

Paul Kuimet, 29.08–10.09

“Tallinna joonistustriennaal”, kuni 27.08                  

Hobusepea 2, Tallinn

Kumu

“Pimeduskiirus ja teised lood”, kuni 30.09

“Tõnis Vint ja tema esteetiline universum”, kuni 09.09

“Romantiku pilguga. Hollandi ja Belgia 19. sajandi maalikunst Rademakersi kogust”, kuni 26.08

“Jüri Kaarma. Must hobune ja teised joonistused”, kuni 21.10

Püsiväljapanek: Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Niguliste muuseum

Püsiväljapanek: “Kirikukunst 13.–18. sajandist”,

“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku

hõbevarad”

Niguliste 3, Tallinn

Nuku muuseum

“Teatri Taptoe nukkude näitus”, kuni 05.09

Püsinäitused: “Ferdinand Veike ekspositsioon”

“Nukuteatri ajalugu Eestis”

“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”

“Maailma nukkude saal”

“Õuduste kelder”

“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”

“Tähtede Võlv”

“Nukutöökojad”

“Auruteater”

Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

“B3: Pärnu, Šiauliai ja Jelgava. Line in Space”, kuni 25.08   

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii Raekojas

“B3: Pärnu, Šiauliai ja Jelgava kaasaegne kunst”, kuni 01.09      

Uus 4, Pärnu

Tallinna Kunstihoone

“Vaikne revolutsioon” kuraator Anu Juurak, kuni 09.09

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum

“Katkilõigatud meteoriit, kus elavad karud…” Merje Rääbise ja Piret Siguse ühisnäitus, kuni 30.09

Püsiekspositsioon: “Need vanad armsad mänguasjad”

Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

Eva Sepping, kuni 02.09  

Harju 13, Tallinn

Tampere Maja

Mari Hokkanen, fotod, kuni 26.08

Jaani 4, Tartu

Tartu Kunstimuuseum

“Kunstikabineti näitus Skulptuuri-inimesed”, kuni 09.09

“Luxe, Calme et Volupté. Suplejate motiiv eesti kunstis 1920-1945”, kuni 26.08

Raekoja plats 18, Tartu

Tartu Kunstimaja

Raivo Kelomees, kuni 26.08

Maris Tuuling, kuni 26.08

Saskia Kasemaa, kuni 26.08

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Tuntud inimeste mänguasjad”, kuni 23.09

“Ää-ää-ää” Beebinukud ja titade mänguasjad Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest

“Meeri Säre meenutades”

“Eesti filminukud”

“Eesti mänguasjategijad”

“Ärtu äss ja ja pada emand”

“Ajalugu mängides”

Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli Kunstimuuseum

“Re(aal)produktsioon”, kuni 30.09

Ülikooli 18, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

XIX Rahvusvaheline aktinäitus “MEES ja NAINE”, kuni 02.09

Esplanaadi 10, Pärnu

Võru Linnagalerii

“Leonhard Lapin´i juubelinäitus”, kuni 30.08

Aivar Rumvolt ´i isiknäitus, kuni 30.08

Liiva 13, Võru

TEATER

Eesti Draamateater

24.08 kl 19 “Islandi kell”

25.08 kl 19 “Islandi kell”

28.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas

29.08 kl 19 “Islandi kell”

29.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas

30.08 kl 19 “Islandi kell” 

30.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas

Pärnu mnt 5, Tallinn

Emajõe Suveteater

24.08 kl 20 “Viimane Dracula”  Athena keskuses 

25.08 kl 20 “Viimane Dracula”  Athena keskuses   

Jaama 14, Tartu

Kanuti Gildi SAAL

24.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Twisted Dance Company /

Tallinn/ “Nox”

25.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Pieter Ampe, Guilherme Garrido, Hermann Heisig & Nuno Lucas /Brüssel-Kent-Berliin-Lissabon-Pariis/ “a coming community”

27.08 kl 19 Augusti TantsuFestival 2012: Kris Verdonck / A Two Dogs Company & Alix Eynaudi /Brüssel/ “Exit”

27.08 kl 21 Augusti TantsuFestival 2012: Kris Verdonck / A Two Dogs Company & Alix Eynaudi /Brüssel/ “Exit”

30.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012 Doris Uhlich /Viin/ “Rising Swan”

Pikk 20, Tallinn

Kell Kümme

24.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisas

25.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisas

26.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisas

www.kell10.ee

Komöödiateater

24.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Haapsalu Piiskopilinnuses

25.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Pärnu Kalevi Staadionil

26.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Rapla Laululaval

27.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Viljandi Kaevumäel

28.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Paide Vallimäel

29.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Keila Laululaval

30.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Rakvere Laululaval

www.piletilevi.ee

Monoteater

26.08 kl 19 “Vanaisa” Haapsalu Kultuurikeskuses

27.08 kl 19 “Vanaisa” Vene Kultuurikeskuses

28.08 kl 19 “Vanaisa” Võru kultuurimajas Kannel

www.piletilevi.ee

Piip ja Tuut Mängumaja

26.08 kl 11 “Piip ja Tuut marsil - kosmoseetendus”

Toom-Kooli 13, Tallinn

Rakvere Teater

28.08 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal 

29.08 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal 

30.08 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal 

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

24.08 kl 18 “Tõde ja õigus. Teine osa”

24.08 kl 19 “Üsna maailma lõpus”

25.08 kl 18 “Tõde ja õigus. Teine osa”

25.08 kl 19 “Üsna maailma lõpus”

27.08 kl 19 “Aeg ja perekond Conway”

28.08 kl 19 “Aeg ja perekond Conway”

Lai 23, Tallinn

Teater NO99

28.08 kl 19 “Iphigéneia Aulises”

29.08 kl 19 “Iphigéneia Aulises”

Sakala 3, Tallinn

Theatrum

29.08 kl 20 “Elu sees” ja Weekend Guitar Trio kontsert Püha Katariina

kirikus

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

24.08 kl 14 “Tuul pajuokstes”  Männimäe Külalistemaja aias

24.08 kl 19.30 “Ööhaigur”  Olustvere mõisa reheküünis

25.08 kl 14 “Tuul pajuokstes”  Männimäe Külalistemaja aias

25.08 kl 19.30 “Ööhaigur”  Olustvere mõisa reheküünis

26.08 kl 14 “Tuul pajuokstes”  Männimäe Külalistemaja aias

26.08 kl 19.30 “Ööhaigur”  Olustvere mõisa reheküünis

Vaksali 7, Viljandi

Vana Baskini Teater

24.08 kl 19 “Minu girlfriend on eestlane” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel

26.08 kl 15 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel

26.08 kl 19 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel

27.08 kl 19 “Minu girlfriend on eestlane” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel

28.08 kl 15 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel

29.08 kl 19 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel

30.08 kl 19 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel

Tartu mnt.55/59, Tallinn

VAT Teater

24.08 kl 19 “Rekvisiitori tähetund” Hiiumaal, Sõru Paadikuuris

Tõnismägi 2, Tallinn

Viljandi Nukuteater

25.08 kl 14 “Vaenelaps ja kurat” Viljandi Muuseumis

25.08 kl 16 “Vaenelaps ja kurat” Viljandi Muuseumis

26.08 kl 14 “Vaenelaps ja kurat” Viljandi Muuseumis

26.08 kl 16 “Vaenelaps ja kurat” Viljandi Muuseumis

Lossi 31, Viljandi

Von Krahli Teater

27.08 kl 20 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Kultuurikatlas (Põhja pst 27A)

28.08 kl 20 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Kultuurikatlas (Põhja pst 27A)

28.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Roger Bernat /barcelona/ “The Rite Of Spring”

29.08 kl 20 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Kultuurikatlas (Põhja pst 27A)

29.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Roger Bernat /barcelona/ “The Rite Of Spring”

Rataskaevu 10, Tallinn

KONTSERT

Clazz

24.08 kl 22 Rebecca Kontus & Marjamaa Brothers

26.08 kl 22 Blue Notes: Tuuli Rand Trio

29.08 kl 22 Watch Out feat. Sergei Solovjov

Vana turg 2, Tallinn

Estonia kontserdisaal

25.08 kl 19.30 Asia-Pacific United Orchestra

Estonia pst 4, Tallinn

Hansa Hoov

24.08 kl 21 Rockmantika - Smilers

Aleksandri 46, Tartu

Hopneri maja saal

29.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Madis Kari (klarnet), Magdalena Filipczak (viiul, Poola) Dr. Henry-David Varema (tšello), Irina Zahharenkova (klaver)

Raekoja plats 18, Tallinn

Kallaste Turismitalu

30.08 kl 19 Kõrsikud - “Mööda koduvälju” Bonzo, Pehk, Päss

Padise

Katariina kirik

25.08 kl 19 Kahe Rännumehe Kohtumine ehk Jaan Tätte ja Tom Valsbergi lauluõhtu Katariina Kirikus

Vene tn 12/14, Tallinn

Kloostri Ait

24.08 kl 20 Tõnu Naissoo (klaver)

25.08 kl 20 Kirke Karja (klaver), Ara Yaralyan (kontrabass)

Vene 14, Tallinn

Kohvik Arturi Juures

24.08 kl 21.30 Terminaator

Järve 3, Suure-Jaani

Kostivere Kultuurimõis

26.08 kl 19 “Mu süda, ärka ...” Solist Hanna-Liina Võsa, Lembit Saarsalu-saksofon, Jaak Lutsoja-akordion, Merle Kollom-klahvpill

Mõisa tee 2 , Kostivere, Jõelähtme vald, Harjumaa

Kukruse mõis

29.08 kl 19 “Suur merereis flöödi ja kitarriga” Oksana Sinkova (flöödid),

Jelena Ossipova (kitarr)

Mõisa, Kukruse küla 20, Kohtla vald, Ida-Virumaa

Laitse Graniitvilla

26.08 kl 19 Tanel Padar & Tarvo Valm

Laitse, Kernu vald, Harjumaa

Mustpeade Maja

26.08 kl 17 Eller 125: Heino Elleri kogu kvartetilooming

30.08 kl 19 EIL 10. hooaja kontserdid! Lembit Orgse

Pikk tn 26, Tallinn

Põltsamaa lossihoov

25.08 kl 20 “In memory of Jimi Hendrix 70” Cry Baby ja The Real Deal

Lossi 1, Põltsamaa

Rock Cafe

24.08 kl 21 Billy’s Band (RUS)

Tartu mnt 80D, Tallinn

Tabasalu

24.08 kl 19 “Tabasalu Jazz Fest” Peedu Kass Momentum

24.08 kl 20 “Tabasalu Jazz Fest” Sofia Rubina kvartett feat. Jason Hunter ( USA )

24.08 kl 21 “Tabasalu Jazz Fest” Ultima Thule & Politsei- ja Piirivalveameti Big Band

Tabasalu

Tartu Uus Teater

24.08 kl 20 Kõrsikud - “Mööda koduvälju” Bonzo, Pehk, Päss 

Lai 37, Tartu

Tallinna Jaani kirik

24.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” L. Rossi / D. Terranova ooper “Orfeus. Kujutlused kaugusest” (kontsertettekanne) Festivali Kammerorkester 

30.08 kl 19 Maria Listra ja Jassi Zahharov

Vabaduse väljak 1, Tallinn

Tallinna Raekoda

25.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Sigrid Kuulmann (viiul), Oksana Sinkova (flööt), Marko Martin (klaver)

27.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Sigrid Kuulmann (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Andreas Lend (tšello), Marko Martin (klaver)

28.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Oksana Sinkova (flööt), Andreas Lend (tšello), Anna Maria McElwain (klavessiin, Soome/USA),

Dr. Michael Tsalka (klaver, Iisrael/Rootsi)

30.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Geraldine Casanova (sopran, Prantsusmaa), Helen Lokuta (mezzosopran, RO Estonia), Rene Soom (bariton, RO Estonia), Ralf Taal (klaver)

Raekoja plats 1, Tallinn

Tallinna Rootsi-Mihkli kirik

30.08 kl 17 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Marike Kruup (viiul), Marten Altrov (klarnet), Neeme Ots (trompet), Age Juurikas (klaver)

Rüütli 9, Tallinn

Toila rand

25.08 kl 16 Meri, muusika ja muinastuled

Toila rand

Vihula mõis

23.08 kl 19 Vanadest vene romanssidest Võssotskini

Vihula, Lääne-Virumaa

Viru Keskuse katuseterrass

25.08 kl 16 C-Jam / Sügisjazz 2012

Viru väljak 4/6, Tallinn

Võru kultuurimaja Kannel

24.08 kl 19 Mari Kalkun ja sõbrad

Liiva 13, Võru

KINO

Cinamon  Tartu 

NB! Kolmapäev 29. august kino Cinamon 4. sünnipäev! Erikava!

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”

kl 16.00, 22.15 (v.a. K,N); N kl 14.00

“Hull isa”

kl 12.15, 14.45, 17.15 (v.a. K), 19.30

“Naabrivalve”

kl 17.30 (v.a. K), 19.45 (v.a. K); K kl 16.30, 18.30

“Palgasõdurid 2”

kl 13.00, 15.15, 18.00, 20.10, 22.00 (v.a. K); K kl 22.15

“Kuutõusu kuningriik”

kl 16.30 (v.a. K)

“Täielik mäluvahetus”

kl 16.45

“Vaprake”

eesti keeles: kl 11.30, 12.00, 14.00 (v.a. N)

“Pimeduse rüütli taastulek”

kl 20.45

“Keelatud tants 4”

kl 12.30

“Ted”

kl 14.30, 19.15 (v.a. K), 21.30

“Jääaeg 4”

eesti keeles: kl 13.45, 18.30 (v.a. K); K kl 17.15

“Bourne’i pärand”

N kl 22.15

Sünnipäeva eri:

“Nüüd läheb sõjaks”

K kl 19.15

“Artist”

K kl 17.30

“Vanne”

K kl 19.45

“Vastikud ülemused”

K kl 21.45

“21 Jump Street”

K kl 22.00

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza  

“1+1”

kl 14.20, 18.20 (v.a. K), 19.05, 21.35; L–P kl 13.30

“Jääaeg 4” 3D

eesti keeles: kl 12.00, 16.50; vene keeles: kl 16.30

“Ted”

kl 11.30, 15.50, 20.10, 22.30

“Punased tuled”

17.30

“Pimeduse rüütli taastulek”

kl 16.15 (v.a. L–P), 21.20 (v.a. N)

“Vaprake” 3D

eesti keeles: kl 11.40, 13.55, 17.00, 19.00 (v.a. N); vene keeles: kl 11.20, 14.25; L–P kl 17.25

“Keelatud tants 4” 3D

kl 21.50

“Täielik mäluvahetus”

kl 11.50, 19.15 (v.a. N), 22.00

“Kuutõusu Kuningriik”

kl 13.50, 18.10

“Palgasõdurid 2”

kl 12.20, 14.45, 17.15, 19.40 (v.a. N), 22.05 (v.a. N); L–P kl 16.00; N kl 19.15

“Naabrivalve”

kl 12.40, 15.00, 19.55, 22.15

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D

kl 11.35, 14.15, 16.55, 19.35, 20.50 (v.a. K), 22.20

“Hüvasti, mu kuninganna”

kl 14.00, 19.45

“Hull isa”

kl 11.45, 14.40, 17.20, 19.50, 22.25

“Maailma viimane armulugu”

kl 12.05, 14.30, 17.05, 19.30, 21.55

“Bourne’i pärand”

N kl 20.00

“Sõja õied”

N kl 18.45

“Kurjast vaevatud”

kl 21.50 (v.a. N)

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan 

“Ted”

kl 19.45

“Vaprake”

eesti keeles: 3D kl 12.30; 2D kl 15.15, 17.30

“Jääaeg 4”

eesti keeles: 3D kl 15.00

“Palgasõdurid 2”

kl 21.45

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”

3D kl 17.00, 19.30; 2D kl 13.00, 22.00

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri  

“Jääaeg 4”

eesti keeles: 3D L, K kl 16.45; vene keeles: 3D kl 16.45 (v.a. L, K); L–P kl 12.15

“Ted”

E kl 21.00; vene keeles: kl 21.00 (v.a. E)

“Punased tuled”

vene keeles: kl 14.30, 21.15; L–P kl 12.00

“Vaprake”

eesti keeles: P, N kl 14.00; vene keeles: kl 14.00 (v.a. P, N); L–P kl 11.30

“Palgasõdurid 2”

kl 14.15, 18.45

“Mehaanik”

kl 17.00, 19.15

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D

P, K kl 16.30; T, N kl 19.00; R kl 21.30; vene keeles: 16.30 (v.a. P, K), 19.00 (v.a. T, N), 21.30 (v.a. R)

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Artis

“Vennaksed”

T kl 11.00; K kl 11.30

“Jäneseurg”

N kl 11.00

Estonia pst 9, Tallinn

Kino Kosmos

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Jääaeg 4” 2D

eesti keeles: 13.45, 15.45

“Vaprake” 2D

eesti keeles: kl 14.00, 16.15

“Palgasõdurid”

kl 20.30

“Lumivalgeke ja kütt”

kl 17.45

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 2D

kl 18.30, 20.45

Pärnu mnt. 45, Tallinn

Kino Mai 

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Abraham Lincoln:Vampiirikütt”

kl 18.45, 21.00; L–P kl 16.30

Papiniidu 50, Pärnu

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Birgit Aljaste
Birgit AljasteSekretar.ee ärijuhtTel: 5373 8733birgit.aljaste@aripaev.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee