Maria Faust Group pakub distsipliini ja hullust

Eesti-Taani kollektiiv Maria Faust Group esitab publikule kahel kontserdil improvisatsioonilist ja range kompositsiooniga muusikat.

Nii klassikalise kui ka džässihariduse saanud saksofonisti Maria Fausti, kes elab Taanis, ent on sündinud Saaremaal, näeb peagi ühes grupiga musitseerimas Tallinnas ja Viljandis. 

Tallinna Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli (õp Villu Veski) saksofoni erialal lõpetanud Maria Fausti ja tema gruppi  on iseloomustatud kui kontsertidel esinevat loodusjõudu.
Neis leidub ühtaegu ranget muusikalist distsipliini ja isikupärast hullust, mis lubab neil võrdse kontsentratsiooni ja muusikalise enesekindlusega mängida nii lihtsaid ja kauneid meloodiaid kui ka hullumeelseid helilisi märatsusi. Maria Faust Groupi jaoks on muusikas olulisim siirus.

Grupi muusikaline keel on jõuline, kuid samas romantiline sulam erinevatest stiilidest, kus tooni annavad džäss ja rokk.
Praeguseks on nad välja andnud kaks plaati. Viimane ehk “Warrior Horse” ilmus 2010. aastal ja sellel ühendatakse tugevalt läbikomponeeritu vabaimprovisatsiooniga, mis loob mitmetasandilise ja nõiduslikult kütkestava muusika. Iga osa on kirjutatud spetsiifiliselt konkreetsele muusikule, mis muudab Maria Faust Groupi kõlapildi automaatselt äratuntavaks.

Maria Faust Group
07.09 kl 22 NO99 Jazziklubis
09.09 kl 16 Viljandi pärimusmuusika aidas
Pilet: 5,5–10 eurot
www.jazzkaar.ee

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Puhkepäev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara