Signe Sillasoo • 31 august 2012
Jaga lugu:

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja valiku sündmusi, mida teha nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

TEATER

DRAAMA 2012

02.09 kl 19 “Maailmale nähtamatud pisarad” (Tallinna Linnateater), Vanemuise Suures majas

03.09 kl 16 “Maailmale nähtamatud pisarad” (Tallinna Linnateater),Vanemuise Suures majas      

03.09 kl 18 “Nähtamatu maja” (Pärnu Teater Endla), Sadamateatris

03.09 kl 20 “Diiva” (Paavo Piik), Athena Keskuse kinosaalis

03.09 kl 21 “Vanemuise biitlid” (Tartu Uus Teater), Tartu Uues Teatris

04.09 kl 17 “Mee hind” (Teater Ugala), Sadamateatris

04.09 kl 18 “Diiva” (Paavo Piik), Athena Keskuse kinosaalis 

04.09 kl 18 “Iphigeneia Aulises” (Teater  NO99), Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste saalis 

04.09 kl 20 “Kuni inglid sekkuvad” (Eesti Draamateater), Vanemuise Suures majas,  

04.09 kl 20 “Nisa” (VAT Teater), Tartu Uues Teatris 

04.09 kl 21 “Fookus: Maarja Mitt jt” Athena Keskuses

04.09 kl 21 “Seitse venda” (Eesti Draamateater), Genialistide Klubis      

04.09 kl 23.30 “Karjäär” (Teater Vanemuine), Sadamateatris

05.09 kl 15 “Ajuloputus” (NUKU Teater), Sadamateatris

05.09 kl 17 “Kuni inglid sekkuvad” (Eesti Draamateater), Vanemuise Suures majas

05.09 kl 18 “Iphigeneia Aulises” (Teater NO99), Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste saalis

05.09 kl 18 “Une” (Leedu Riiklik Draamateater), Genialistide Klubis 

05.09 kl 20 “Ajuloputus” (NUKU Teater), Sadamateatris   

05.09 kl 21 “Nisa” (VAT Teater), Tartu Uues Teatris   

05.09 kl 21 “Fookus: Nero Urke, Viire Valdma, Tiina Tauraite” Athena Keskuses

05.09 kl 22.30 “Fookus: Katariina Unt” Tartu Uues Teatris

05.09 kl 23 “Funk Kon” (Taavi Varm), Athena Keskuse pööningusaalis

06.09 kl 12 “Tasandikkude helinad” (SA Eesti Teatri Festival ja Saueaugu Teatritalu), Saueaugu Teatritalus

06.09 kl 17 “Esimene mängimine: lugemine” (Noored eesti näitlejad), Genialistide Klubis

06.09 kl 18 “Luuleliblikas” (Pilditeater, Läti), Sadamateatris 

06.09 kl 18 “Aeg ja perekond Conway” (Tallinna Linnateater), Tallinna Linnateatris 

06.09 kl 21 “Ukuaru” (Teater Ugala), Vanemuise Suures majas  

06.09 kl 21 “Fookus: Batuudimees - Jörgen Liik ja Henrik Kalmet”, Athena Keskuses

Tartu

Eesti Draamateater

04.09 kl 20 “Kuni inglid sekkuvad” Vanemuise suures majas

04.09 kl 21 “Seitse venda”  Genialistide klubis

05.09 kl 17 “Kuni inglid sekkuvad” Vanemuise suures majas

Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

01.09 kl 12 “Käed ja kindad”

01.09 kl 13.30 “Okasroosike”

02.09 kl 12 “Vurr-vurr vurrkann”

02.09 kl 13.30 “Okasroosike”

04.09 kl 11 “Pesamunad”

05.09 kl 11 “Vurr-vurr vurrkann”

06.09 kl 11 “Käed ja kindad”

Lai 1, Tallinn

Endla Teater

03.09 kl 18 “Nähtamatu maja” Sadamateatris

Keskväljak 1, Pärnu

Estonia

06.09 kl 18 “Manon Lescaut”

Estonia pst 4, Tallinn

Kanuti Gildi SAAL

31.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Tabea Martin /Basel-Amsterdam/ “Duet for Two Dancers”

31.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Elina Pirinen /Helsingi/ “Lover of the Pianist”

Pikk 20, Tallinn

Komöödiateater

31.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Tartus Tamme staadionil

www.piletilevi.ee

Piip ja Tuut Mängumaja

02.09 kl 11 “Piip ja Tuut köögis”

Toom-Kooli 13, Tallinn

Rakvere Teater

31.08 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal 

01.09 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal 

06.09 kl 19 “Uurimise all”

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

02.09 kl 19 “Maailmale nähtamatud pisarad” Vanemuise suures majas

03.09 kl 16 “Maailmale nähtamatud pisarad” Vanemuise suures majas

04.09 kl 19 “Keti lõpp”

04.09 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

05.09 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

05.09 kl 19 “Keti lõpp”

06.09 kl 18 “Aeg ja perekond Conway”

Lai 23, Tallinn

Tartu Uus Teater

03.09 kl 21 “Vanemuise Biitlid”

Lai 37, Tartu

Teater NO99

04.09 kl 18 “Iphigéneia Aulises”  Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste saalis Tartus

05.09 kl 18 “Iphigéneia Aulises” Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste saalis Tartus

Sakala 3, Tallinn

Teoteater

02.09 kl 18 “Kõik armastavad Roosit”

06.09 kl 19 “Kõik (s)ängis”

Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Ugala Teater

31.08 kl 19.30 “Ööhaigur”  Olustvere mõisa reheküünis

04.09 kl 17 “Mee hind” (Festival Draama raames) Tartu Sadamateatris

06.09 kl 21 “Ukuaru” (Festival Draama raames) Vanemuise suures majas

Vaksali 7, Viljandi

Vana Baskini Teater

31.08 kl 19 “Minu girlfriend on eestlane” Tartu Hansahoovis

Tartu mnt.55/59, Tallinn

Vanemuine

02.09 kl 19 “Oblomov” esietendus  Sadamateatris

04.09 kl 19 “Kalendritüdrukud” Rakvere Teatris

05.09 kl 19 “Kalendritüdrukud”  Viljandi Ugalas

06.09 kl 19 “Kalendritüdrukud” Võru Kandles

Vanemuise 6, Tartu

VAT Teater

04.09 kl 20 “Nisa” Tartu Uues Teatris

05.09 kl 21 “Nisa” Tartu Uues Teatris

Tõnismägi 2, Tallinn

Viljandi Nukuteater

01.09 kl 15.15 “Nif Nuf Nafi-i lugu”  Viljandi Kultuurimajas

Lossi 31, Viljandi

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Adamson-Eric ja tema kaasaegsed. Mina peegeldused ajas”, kuni 04.11

Püsinäitus: “Adamson-Eric – ühe looja mitmekülgsus”

Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

“Varjatud ruum”, Sirja-Liisa Eelma, kuni 08.09        

Pikk 18, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum

“Näitus alkomeetritest”

“Laadawärk”

“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee ajaloost

„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”

“Kogu elu teel” Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel

Püsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”

Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja

“Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.-2000. aastatel”, kuni 31.12

“Eesti filmi rajaleidjad soome-ugri ja põhjarahvastejuures”, kuni 31.12

Püsinäitus: “EESTI. Maa, rahvas, kultuur”

J. Kuperjanovi 9, Tartu

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

“Ääremärkused” Miniraamatud, kuni 23.09

“Me metamorfne tulevik. Disain, tehniline esteetika ja eksperimentaalne arhitekuur Nõukogude Liidus 1960-1980”, kuni 02.09

“Moderniseerimine. Balti kunst, arhitektuur ja disain 1960.-1970. aastatel”, kuni 04.11

Püsiekspositsioon:  “Ajamustrid 3”

Lai 17, Tallinn

Haus Galerii

“Ma elan Polaarjoonel” Lapimaa Kunstnike Liit, kuni 07.09

Uus 17, Tallinn

Hobusepea galerii

Paul Kuimet, kuni 10.09                

Hobusepea 2, Tallinn

Kumu

“Geomeetriline inimene. Eesti Kunstnikkude Rühm ja 1920.–30. aastate kunstiuuendus”, 31.08–06.01

“Pimeduskiirus ja teised lood”, kuni 30.09

“Tõnis Vint ja tema esteetiline universum”, kuni 09.09

“Jüri Kaarma. Must hobune ja teised joonistused”, kuni 21.10

Püsiväljapanek: Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Niguliste muuseum

Püsiväljapanek: “Kirikukunst 13.–18. sajandist”,

“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku

hõbevarad”

Niguliste 3, Tallinn

Nuku muuseum

“Teatri Taptoe nukkude näitus”, kuni 05.09

Püsinäitused: “Ferdinand Veike ekspositsioon”

“Nukuteatri ajalugu Eestis”

“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”

“Maailma nukkude saal”

“Õuduste kelder”

“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”

“Tähtede Võlv”

“Nukutöökojad”

“Auruteater”

Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

“ArtPrint Noore Kunstniku konkurss”, 05.09–22.09   

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii Raekojas

“B3: Pärnu, Šiauliai ja Jelgava kaasaegne kunst”, kuni 01.09      

Uus 4, Pärnu

Tallinna Kunstihoone

“Vaikne revolutsioon” kuraator Anu Juurak, kuni 09.09

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum

“Katkilõigatud meteoriit, kus elavad karud…” Merje Rääbise ja Piret Siguse ühisnäitus, kuni 30.09

Püsiekspositsioon: “Need vanad armsad mänguasjad”

Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

“Pargimaastikud” Mare Vint, 06.09–30.09

Eva Sepping, kuni 02.09  

Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimuuseum

“Kunstikabineti näitus Skulptuuri-inimesed”, kuni 09.09

Raekoja plats 18, Tartu

Tartu Kunstimaja

Art ist kuku nu ut, 05.09–09.09

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Tuntud inimeste mänguasjad”, kuni 23.09

“Ää-ää-ää” Beebinukud ja titade mänguasjad Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest

“Meeri Säre meenutades”

“Eesti filminukud”

“Eesti mänguasjategijad”

“Ärtu äss ja ja pada emand”

“Ajalugu mängides”

Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli Kunstimuuseum

“Re(aal)produktsioon”, kuni 30.09

Ülikooli 18, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

XIX Rahvusvaheline aktinäitus “MEES ja NAINE”, kuni 02.09

Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal galerii

“Hommage Peeter Mudisti loomingule”, kuni 08.09

Tartu mnt 80d, Tallinn

Võru Linnagalerii

“Marje Ernits´a isiknäitus”, 03.09–27.09

“Marju Vaher´i skulptuurinäitus”, 03.09–27.09

“Ungari Instituudi poolt korraldatud fotonäitus”, 03.09–27.09

“Leonhard Lapin´i juubelinäitus”, kuni 30.08

Aivar Rumvolt ´i isiknäitus, kuni 30.08

Liiva 13, Võru

KONTSERT

Bastioni aed

31.08 kl 19 Lates 5

01.09 kl 19 Anna Kuchinsky

02.09 kl 19 Peedu Kass ja Raun Juurikas

Viru 23, Tallinn

Eesti Draamateater

02.09 kl 19 Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi “Öö valge on õnn”

Pärnu mnt 5, Tallinn

Estonia kontserdisaal

06.09 kl 19 “86. Hooaja avakontsert” Guy Spielman (klarnet), Erso, dirigent Neeme Järvi

Estonia pst 4, Tallinn

Genialistide Klubi

31.08 kl 22 “Neljas sektor” Galvanic Elephants, Ans. Andur, Laulan Sinule

Lai 37 taga, Tartu

Hopneri maja saal

31.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” K. Grott, M. Filipczak, U, Uljona,

Dr. H.D Varema, I. Zahharenkova

Raekoja plats 18, Tallinn

Kloostri Ait

31.08 kl 20 Viktoria Vasjura (vokaal), Vladimir Võssotski (klaver)

01.09 kl 20 Sergei Pedersen (vokaal, klaver)

Vene 14, Tallinn

Mustpeade Maja

02.09 kl 17 Eller 125: Heino Elleri kogu kvartetilooming  

Pikk tn 26, Tallinn

Noblessneri Valukoda

01.09 kl 19.30 “Elleri 3 sümfooniat” Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Tööstuse 48, Tallinn

Paide Vallimägi

01.09 kl 12 “Kuma raadio sünnipäev” Untsakad

Paide

Palamuse laululava

31.08 kl 21 Tanel Padar & The Sun

Palamuse

Rock Cafe

01.09 kl 21 Smilers / Tanel Padar & The Sun / Ott Lepland

Tartu mnt 80D, Tallinn

Rock & Roll Heaven

01.09 kl 21 Singer Vinger ja Sõbrad “Suu Laulab, Süda Läigib”

Tiigi 76a, Tartu

Tallinna Rootsi-Mihkli kirik

31.08 kl 17  “VIII Tallinna Kammermuusika Festival”

Noored talendid. K. Kippr; A. Urb; T. Kolk; P. Balakin; P. Paemurru

Rüütli 9, Tallinn

Tallinna Teletorn

05.09 kl 20 “Päikeseloojang kitarrimuusikaga Tallinna Teletornis” Maano Männi ja Tiit Peterson

Kloostrimetsa tee 58A, Tallinn

Tartu Jaani kirik

01.09 kl 19 Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi “Öö valge on õnn”

04.09 kl 21 InBoil

Jaani 5, Tartu

Vanalinna Muusikamaja

02.09 kl 18 “ELLER 125: Eller&Pärt”

Uus tn 16C, Tallinn

Vanemuise kontserdimaja

01.09 kl 19 “XX sajandi muusikaeksam – vinüülist mp3ni” Ines,

Uku Suviste, Ivo Linna, Norman Salumäe, Andres Kõpper, Bonzo, Birgit Varjun,

Marten Kuningas, Vj Lowbite, GAM vokaalansambel, Teatrikool TeatriPolygon

Vanemuise 6, Tartu

Viljandi Kultuurimaja

01.09 kl 20 Liis Lemsalu kontsert

Tallinna tn 5, Viljandi

Von Krahli Teater

05.09 kl 20 Junior Boys (CA) , Galvanic Elephants (EE)

Rataskaevu 10, Tallinn

Väravatorn

01. 09 kl 16 “La musica / Ülistades muusikat” Hortus Musicus, Kunstiline juht Andres Mustonen

Lühike jalg 9, Tallinn

KINO

Cinamon Tartu 

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”

kl 22.15

“Hull isa”

kl 16.30, 20.45

“Naabrivalve”

kl 20.00

“Palgasõdurid 2”

kl 12.45, 17.45, 22.00

“Täielik mäluvahetus”

kl 15.45

“Vaprake”

eesti keeles: kl 12.00, 12.30, 14.45 (v.a. N)

“Pimeduse rüütli taastulek”

kl 18.45

“Ted”

kl 15.15, 21.30

“Jääaeg 4”

eesti keeles: kl 14.15, 18.45; R–P kl 11.30

“Bourne’i pärand”

kl 13.30, 16.00, 18.35, 19.30 (v.a. N), 21.45; N kl 14.35

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza  

“1+1”

kl 14.10, 16.35, 18.45, 19.00; L–P kl 13.15

“Jääaeg 4” 2D

eesti keeles: kl 12.00, 16.25

“Ted”

kl 11.30, 16.40, 22.00

“Pimeduse rüütli taastulek”

kl 21.25

“Vaprake” 3D

eesti keeles: kl 11.25 (v.a. N), 14.25, 17.00, 19.35 (v.a. L, P, N);

vene keeles: kl 11.50; R, K, N kl 19.30; L–P kl 16.55

“Täielik mäluvahetus”

kl 11.40 (v.a. N), 21.55 (v.a. N)

“Kuutõusu Kuningriik”

kl 14.20

“Palgasõdurid 2”

kl 12.20, 15.00, 19.40, 22.05

“Naabrivalve”

kl 11.45, 14.05, 19.25, 21.45

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D

kl 14.15 (v.a. N), 16.55 (v.a. L, P, N), 22.15; L–P kl 19.35

“Hüvasti, mu kuninganna”

kl 11.55

“Hull isa”

kl 13.00, 15.40, 18.15, 20.45

“Maailma viimane armulugu”

kl 18.40, 21.00

“Bourne’i pärand”

kl 12.30, 13.50, 15.30, 16.30, 18.30 (v.a. N), 19.15, 21.15, 21.30; L–P kl 15.45

“Sõja õied”

kl 15.50 (v.a. N), 19.10 (v.a. R, K, N), 21.10 (v.a. N)

“Kurjast vaevatud”

kl 13.40 (v.a. N), 17.25, 18.55, 22.05

“Puhastus”

N kl 18.50

“Tütart päästmas”

N kl 21.10

NT Live: “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” N kl 21.00

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan 

“Vaprake” 2D

eesti keeles: kl 14.45

“Jääaeg 4” 3D

eesti keeles: kl 12.15

“Palgasõdurid 2”

kl 22.15

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”

3D kl 14.30;

2D kl 17.00

“Bourne’i pärand”

kl 12.00, 16.45, 19.15, 19.30, 22.00

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri  

“Jääaeg 4” 3D

eesti keeles: L, K kl 15.30;

vene keeles: kl 15.30 (v.a. L, K); L–P kl 13.15

“Punased tuled”

vene keeles: kl 14.30, 21.15; L–P kl 12.00

“Vaprake”

eesti keeles: P, N kl 13.45;

vene keeles: kl 13.45 (v.a. P, N); L–P kl 11.30

“Palgasõdurid”

kl 17.00, 19.15

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D

T, N kl 17.45;

vene keeles: 17.45 (v.a. T, N)

“Bourne’i pärand”

P, K kl 16.00, T, N kl 18.45; R kl 21.30;

vene keeles: kl 16.00 (v.a. P, K), 18.45 (v.a. T, N), 21.30 (v.a R)

“Sõja õied”

E, K kl 20.00;

vene keeles: kl 20.00 (v.a. E, K)

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Artis

“Üksik saar”

T kl 11.00

“Üks elu”

N kl 11.00

Estonia pst 9, Tallinn

Kino Kosmos

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Vaprake” 2D

eesti keeles: kl 14.00 (v.a. K), 18.30 (v.a. K)

“Lumivalgeke ja kütt”

kl 15.00 (v.a. K), 20.15 (v.a. K)

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 2D

kl 16.15 (v.a. K), 20.45 (v.a. T, K)

“Punased tuled”

kl 17.45 (v.a. K)

Pärnu mnt. 45, Tallinn

Kino Mai 

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Abraham Lincoln:Vampiirikütt”

kl 21.00

“Imeline ämblikmees”

kl 18.15

Papiniidu 50, Pärnu

Solaris kino

“Bourne’i pärand”

R–K kl 12.15, 14.10, 17.00, 18.50, 21.45; N kl 13.00, 15.50, 18.45, 21.40

“Sõja õied”

R–K kl 15.10, 17.15, 21.20; N kl 15.10, 17.00, 21.20

“Kurjast vaevatud”

R–K kl 20.15, 22.15; N Kl 20.20, 22.15

“Maailma viimane armulugu”

R–P kl 17.20, 21.40; E–K kl 17.30, 21.40; N kl 16.10

“Hull isa”

R–K kl 19.50, 22.10; N kl 12.30, 20.00

“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”

R–K kl 15.00; N kl 14.50, 22.20

“Naabrivalve”

R–P kl 13.15, 19.30; E, T kl 13.10, 15.20; K kl 15.20; N kl 14.00

“Palgasõdurid 2”

kl 15.15, 17.30, 19.45, 22.00

“Täielik mäluvahetus”

kl 12.50

“Vaprake” 3D

eesti keeles: R–P kl 11.00, 12.20, 14.30, 16.40, 19.00; E–K kl 12.20, 14.30, 16.40, 19.00; N kl 12.20, 14.30, 16.40;

vene keeles: R–P kl 12.00, 15.20; E, T kl 12.00, 17.00; K kl 13.20, 17.00; N kl 12.00, 16.45

“Pimeduse rüütli taastulek”

kl 18.10

“Keelatud tants 4” 3D

R–P kl 12.30, 14.40, 16.50; E–K kl 12.40, 14.50, 19.30; N kl 12.30, 14.40, 18.15

“Ted”

R–K kl 21.10; N kl 21.00

“Jääaeg 4” 3D

eesti keeles: R–P kl 11.20, 13.15; E–N kl 13.15

Estonia pst 9, Tallinn

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Birgit Aljaste
Birgit AljasteSekretar.ee ärijuhtTel: 5373 8733birgit.aljaste@aripaev.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee