Laupäeval osaleb Maijooksul rekordarv naisi

Kahekümne seitsmendat korda toimuv Ida-Euroopa suurimaks naiste liikumis- ja tervisesündmuseks pürgiv SEB Maijooks toob tänavusel Liikumisaastal Tallinna Lauluväljakule taas rekordiliselt tublisid naisi. SEB Maijooksu osalejate arv läheneb sel aastal juba viieteistkümne tuhande osalejani.

Et rajal oleks rohkem ruumi, on sel aastal kasutusele võetud viitstardid. Osavõtjad jagatakse stardinumbrite alusel viieminutiliste vahedega startivateks gruppideks, mis tagab kõigile rajal ka parema liikumisvõimaluse ja muudab lahedamaks joogipunkti külastamise.

Lisaks naistele mõeldud seitsmekilomeetrisele ajavõtuga ning ilma ajata jooksmisele, käimisele ja kepikõnnile toimuvad MyFitnessi treenerite eestvedamisel soojendusvõimlemine ning lõbusad Draakoni Lastejooksud Venno Loosaare juhtimisel.

Tegevust jagub ka meestele, sest terve päev on avatud Ericssoni Meestehoid, kus on nii sportlikke mõõduvõtmisi, mitmeid meeleolukaid ajaviitmisvariante kui ka saab juuksuri teenuseid kasutada. Meeste peamine roll sel päeval on aga maijooksulistele kaasa elada. Päeva lõpetab traditsiooniline SEB Maijooksu kevadkontsert, kus sel korral hullutab publikut just Maijooksu päeval, 17. mail, oma sünnipäeva tähistav Ott Lepland.

Koostöös Avoniga soovivad SEB Maijooksu korraldajad ja Eesti Vähiliit juhtida tähelepanu rinnavähi varajase avastamise olulisusele ning tõsta inimeste teadlikkust sellest haigusest. Maijooksul on kõigil võimalus soetada Avoni heategevustooteid ja toetada seeläbi rinnavähi ennetustegevust. Kohal on ka Vähiliidu mammograafiabuss.

SEB Maijooks teeb koostööd ka SEB Heategevusfondiga, mis on sel aastal pühendunud laste hobitegevuse toetamisele. Maijooksule registreerides oli osalejatel võimalus teha annetus, millest laekunud summa eest soetab SEB  Heategevusfond Maijooksul osalenud asendus- ja turvakodude lastele jooksujalatsid.

Arvestades suurt osalejate arvu tasub SEB Maijooksule tulla aegsasti. Mõistlik on auto koju jätta ning kohale sõita ühistranspordiga või tulla tervisliku päeva puhul üldse jalgsi. Saabuda võib ka jalgrattaga, sest lauluväljaku Mere värava juures on avatud rattaparkla. Kui siiski tullakse autoga, peab jälgima liikluse reguleerijate märguandeid ning parkima selleks ettenähtud parklates ja  parkimiskohtadel Pirita teel või Eesti Näituste parklas.

Ümbruskonna elanikel ja inimestel, kes jooksutrassi ümbruses liiguvad, paluvad korraldajad varuda aega ja kannatust. Kõige pingelisem aeg on ajavahemikus kell 13-15.00. Kui vähegi võimalik, palutakse vältida sel perioodil auto või muu sõidukiga jooksutrassi piirkonda sattumist. Samuti palutakse jalakäijatel ja rulluisutajatel Maijooksu rajal osavõtjatele teed anda. Maijooksu liiklust reguleerivad ja ohutust tagavad politsei Põhja prefektuuri patrullsõidukid ja AS Ühisteenused reguleerijad. Korraldajad paluvad kõigilt mõistvat suhtumist.

SEB Maijooksu programmm:
10:00 – Võistluskeskuse avamine
11:30 – Draakoni Lastejooksud
12:45 – My Fitness soojendusvõimlemine
12:55 – SEB XXVII Maijooksu avamine
13:00 – 13:40  viitstardid (5min vahedega)
Ajavõtuga jooksjad, ajavõtuta jooksjad, käijad, kepikõndijad
Finišis tervitab saabujaid Jüri Homenja
14:30 – Autasustamine
14:45 – SEB Maijooksu kontsert – Ott Lepland
16:00 – Finiši sulgemine
NB! Kogu päev on avatud Meestehoid.

Infot SEB Maijooksu kohta leiab internetilehel www.jooks.ee.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara