Eesti läheb üle uuele digidokumendi formaadile

Järgmise aasta algusest saab dokumentidele anda ainult rahvusvahelise standardiga digiallkirju, uus BDOC-failiformaat on senisest DDOC-ist turvalisem, väiksem ja lihtsamini avatav.

1. jaanuarist 2015 hakkab Eestis dokumentide digitaalsel allkirjastamisel kehtima uus failivorming BDOC, mis on välja töötatud vastavalt rahvusvahelistele ETSI (Euroopa telekommunikatsiooni standardite instituut) standarditele, kirjutab Eesti Päevaleht.

„See puudutab kõiki inimesi, kes annavad digiallkirju ja puutuvad kokku digiallkirjastatud dokumentidega,” ütles riigi infosüsteemi ameti pressiesindaja Rauno Veri.

Kui praegu on arvutites kasutusel failiformaat DDOC, mis oli mõeldud kasutamiseks ainult Eesti piires, siis uue formaadiga saab allkirjastada dokumente vastavalt Euroopas kehtivatele reeglitele.

Tavakasutajale tähendab see seda, et uued digiallkirjastatud dokumentide nö konteinerid on palju väiksemad kui seni ning see muudab ka digidokumentide vaatamise lihtsamaks.

Uuele süsteemile üleminekus võib probleeme tekkida asutuste ja äriühingutega, mis ei jõua infosüsteemide arendustööde kulukuse tõttu 8-12 kuuga olla valmis aktsepteerima BDOC-failivormingut ja kasutaja jääb olukorda, kus dokumenti on lihtsam edastada ametiasutusse käsitsi.

Loe lisaks Eesti Päevalehest.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara