Kakumäe rannast võetud suplusvee proovid näitasid vetikate biomassi 214 g/m3. Oluliseks võib pidada õitsengut, kui vetikate biomass on 500 g/m3. Kakumäe ranna suplusvesi oli proovide järgi sogane ning alates eilsest lehvib rannas kollane lipp.
Suplusvesi oli suhteliselt puhas Pirita ja Pikakari randades, kus vetikate biomass oli vastavalt 138,1 mg/m3 ja 67,1 mg/m3. Viiest Tallinna G4S Eesti rannavalvega rannas on tänaseks vetikaid leitud kolmes. Tervist ohustavaid vetikaid on ka Stroomi rannas ning Harku järves.
Sõltuvalt tuule suunast võib sinivetikate olukord mererannas muutuda kas või poole tunniga. Kui vesi on värvunud rohekaks, pruunikaks või punakaks, siis sisaldab see massiliselt vetikaid. Kui supleja kahtleb, mida kollane lipp rannas tähendab või kui palju sinivetikaid vesi sisaldab, siis tasub nõu pidada rannavalvega. Kollane lipp lehvib rannas ka siis, kui veetemperatuur on alla 18 kraadi.
Terviseameti seisukohast ei ole suplemine "õitsvas" veekogus soovitatav allergilistele inimestele, väikestele lastele, vanemas eas inimestele ning eriti ohtlik on see loomadele.
G4S Eesti rannavalvurid hoolitsevad suvitajate ohutuse eest 15 suuremas suplusrannas Tallinnas, Haapsalus, Tartus, Otepääl, Elvas, Türil, Põlvas ja Pärnus. Randade kohta leiab jooksvalt infot www.g4s.ee/rannad.