Vaata, millistes randades vohab sinivetikas

1. augustil Pirita, Pikakari ja Kakumäe randadest võetud ja TÜ Eesti Mereinstituudi laboris uuritud suplusvee analüüsid näitasid, et suplusvesi Kakumäe rannas oli sogane ning Pirita ja Pikakari rannas suhteliselt puhas.

Kakumäe rannast võetud suplusvee proovid näitasid vetikate biomassi 214 g/m3. Oluliseks võib pidada õitsengut, kui vetikate biomass on 500 g/m3. Kakumäe ranna suplusvesi oli proovide järgi sogane ning alates eilsest lehvib rannas kollane lipp.
Suplusvesi oli suhteliselt puhas Pirita ja Pikakari randades, kus vetikate biomass oli vastavalt 138,1 mg/m3 ja 67,1 mg/m3. Viiest Tallinna G4S Eesti rannavalvega rannas on tänaseks vetikaid leitud kolmes. Tervist ohustavaid vetikaid on ka Stroomi rannas ning Harku järves.
Sõltuvalt tuule suunast võib sinivetikate olukord mererannas muutuda kas või poole tunniga. Kui vesi on värvunud rohekaks, pruunikaks või punakaks, siis sisaldab see massiliselt vetikaid. Kui supleja kahtleb, mida kollane lipp rannas tähendab või kui palju sinivetikaid vesi sisaldab, siis tasub nõu pidada rannavalvega. Kollane lipp lehvib rannas ka siis, kui veetemperatuur on alla 18 kraadi.
Terviseameti seisukohast ei ole suplemine "õitsvas" veekogus soovitatav allergilistele inimestele, väikestele lastele, vanemas eas inimestele ning eriti ohtlik on see loomadele.
G4S Eesti rannavalvurid hoolitsevad suvitajate ohutuse eest 15 suuremas suplusrannas Tallinnas, Haapsalus, Tartus, Otepääl, Elvas, Türil, Põlvas ja Pärnus. Randade kohta leiab jooksvalt infot www.g4s.ee/rannad.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara