Tallinn tähistab taasiseseisvumispäeva vabaõhukontserdi ja perepäevaga

Taasiseseisvumispäeval toimub Harjumäel, 20. augusti väljakul suur vabaõhukontsert. Toonaste sündmuste üheks tulipunktiks olnud Teletorni juures peetakse aga maha põnev perepäev.

20. augusti väljakul kell 14 algaval kontserdil astuvad üles Kaitseväe orkester ja Birgit Õigemeel, Mikk Saar ja Karl-Erik Taukar. Esitamisele tulevad legendaarsed Alo Mattiiseni isamaalised laulud, samuti Eesti levimuusika klassikute Raimond Valgre ja Arne Oidi palad, kuulda saab ka uuemaid ilusaid eestikeelseid ja isamaalisi laule.

Tallinna Teletorn ootab kõiki meeleolukale perepäevale „Kas mäletate Teletorni kaitsmist 1991. aastal?“. Perepäevale paneb punkti kell 18 algav ansambli Kõrsikud kontsert, mille korraldab Pirita linnaosa valitsus.

Teletorni õuel taasiseseisvumispäeval peetava temaatilise perepäevaga soovitakse lähendada  nooremaid inimesi minevikusündmustele ning aidata vanematel 1991. aasta augusti pöördelisi päevi meenutada.

Teletorni 20. augusti perepäeva jagub nii muusikat, teatrit kui ajalugu. Esineb Kaitseliidu Tallinna maleva orkester, saab osaleda Tartu Üliõpilasteatri performance’is „Teletorni kaitsmine“ ning vaadata-kuulata ajaloolisi materjale.
Teletorni õuele seatakse väljapanek Toompea sidekeskuse tehnikast ning raadiosidevahenditest. Näitusel on võimalik kuulata originaalseid helisalvestisi sellest, kuidas Teletorni vallutama tulnud nõukogude dessantväelased raadiosidet pidasid ning Eesti pool selle maha surus.

„Teletorni kaitsmine“ on kogu perele mõeldud väikse ajaloolise kiiksuga lõbus osalusteatri vormis etendus, milles publik on ühtlasi etenduses osalev rahvas.
Perepäev Tallinna Teletorni juures algab kell 10, õues toimuvad üritused on kõigile tasuta. Torni öökülastus toimub kella 19.00 – 01.00, pileti hind on 3 eurot. Trepikõnnile „Tõuse taevasse“ saab igal täistunnil liituda 10 kiiremat elavas järjekorras.

Nõmmel Vabaduse pargis esineb aga kell 18 ansambel Jäääär. Korraldajad soovitavad kontserdile tulla ühistranspordiga, jala või jalgrattaga ning istumiseks kaasa võtta teki.

Lasnamäel Lindakivi kultuurikeskuses annab kell 14 tasuta kontserdi käsikellade ansambel Campanelli, dirigent Inna Lai.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara