Uus trend: kolm pildirakendust, mis fotod palju koledamaks muudavad

telekaks
Tele2 mast Glitche rakendusega.

Nutitelefoni rakendustepoodidest leiab tuhandeid fotorakendusi, mis teevad pildid ilusamaks. Neile vastukaaluks on aga nüüd tekkinud uus sotsiaalmeediatrend postitada võimalikult koledaid fotosid. Tele2 tootedirektor Katrin Aron kirjeldab moega kaasaskäijatele kolme rakendust, mis annavad piltidele ja videotele tõeliselt eemaletõukava välimuse.

BitCam lubab muuta fotod sakiliseks ning tükiliseks, luues sellega vanamoelise välimuse.

„Vanamoelised filtrid on väga populaarsed ja need võivad pildid väga ägedateks muuta, kuid BitCam keerab vindi üle, muutes pildid raskesti hoomatavaks ja andes neile üleüldiselt halva välimuse,” rääkis Aron.

Glitche lubab luua fotosid, mis näevad välja, justkui oleks ekraan katki ja pilt seetõttu vigase välimusega. „Maitse asi, aga rakenduse eest tuleb maksta euro ja tulemus on küllalt halb, mis ilmselt oli ka eesmärk,” ütles Aron.

Fisheye kalasilma-objektiivid on fotomaailmas populaarsed, kuid rakenduste abil on sarnast efekti võimalik luua ka telefonikaameraga. Fisheye pingutab aga sellega kõvasti üle ja fotost, mis kunagi võis olla isegi üsna ilus, jääb alles moonutatud jubedus.

Kuidas tunda ära head rakendust?

Kuna fotorakendusi on palju, võib hea leidmine olla üsna keeruline ülesanne. Tele2 tootedirektor annab mõne soovituse, kuidas just endale sobilik pilditöötlusrakendus leida.

 • Uuri, millised rakendused on populaarsed, ja loe, mida nende kohta arvatakse.
 • Populaarsemad rakendused on suurema tõenäosusega ka vähemalt üle keskmise head.
 • Internetist leiab ohtralt arvustusi, neid lugedes-vaadates saad vältida rakendusi, mille kohta on palju kehvi arvustusi avaldatud.

Kuula oma sisetunnet. Kui sulle tundub, et mingi filter on kole, kuigi kõik teised seda kasutavad, siis tasub sellest ikkagi eemale hoida.

Allikas: Tele2

Osale arutelus

 • Katrin Aron, Tele2 tootedirektor

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara