Autor: Sekretär.ee • 14. september 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

43 tööandjat said peresõbraliku tööandja algmärgise

Foto: Ann Vaida
Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva andis 43 tööandjale peresõbraliku tööandja algmärgise, mis võimaldab praegustele ja tulevastele töötajatele näidata, et tööandja hindab töötajate soove ning on valmis panustama nende heaolusse. Algmärgise saamiseks läbisid konkursiga valitud tööandjad eelhindamise ja koostasid tegevuskava, kuidas nad organisatsiooni töökultuuri peresõbralikumaks muudavad.

„Peresõbralike meetmete rakendamine on tihti kulukas, kuid selline investeering oma töötajatesse suurendab usaldust tööandja vastu ja teeb ka töötajad õnnelikumaks,” rääkis Kaia Iva.

Uuringute kohaselt on peresõbralikud tööandjad konkurentsivõimelisemad. Eriti nähtav on töö- ja pereelu ühitamise positiivne efekt tööandjatele, kes vajavad spetsiifiliste oskustega tööjõudu. Positiivse tulemusena on välja toodud ka haiguspäevade arvu vähenemist, töötajate madalamat stressitaset ja tööandja maine paranemist.

Peresõbralikud tööandjad 2017
Foto: Ann Vaida

„Peresõbraliku tööandja märgise saamiseks peab tööandja läbima hulga hindamisi, teda nõustatakse ja lisaks juhtkonnale kaasatakse protsessi ka töötajaid. Seega on iga peresõbraliku märgise saaja teinud tõsiseid jõupingutusi töö- ja pereelu ühildamise võimaluste parandamiseks ja väärib tunnustust,” selgitas Kaia Iva. 

2017. aastast alates annab sotsiaalministeerium väljaperesõbraliku tööandja märgist, mida saavad taotleda kõik tööandjad era- ja avalikus sektoris ning kodanikuühendused. Märgise laiem idee on muuta ühiskonna hoiakuid peresõbralikumaks, parandada tööandjate konkurentsivõimet töötajate värbamisel abil ning suurendada töötajate turvatunnet.

Peresõbraliku tööandja alamärgist on Äripäeva esindajana vastu võtmas Sigrid Veskioja.
Foto: Ann Vaida

Peresõbralikud ettevõtted aastal 2017

- Insly OÜ

- Cash On Go Ltd

- Tartu Vangla

- AS Äripäev

- must maja OÜ

- Swedbank AS

- Hoolekandeteenused AS

- Enics Eesti A

- Express Post AS

- Baltic Restaurants Estonia AS

- Eesti Liinirongid AS

- LHV Pank AS

- Vapi People OÜ

- DHL Estonia AS

- Tallinna Tehnikakõrgkool

- Lennuliiklusteeninduse AS

- AS Fertilitas

- Proekspert AS

- T-Tammer OÜ

- Scania Eesti AS

- AS Tartu Terminal

- Incap Electronics Estonia OÜ

- AS Oilseeds Trade (Oilseeds grupp)

- Eesti Keele Instituut (taotlemisel)

- Tallinna Vaimse Tervise Keskus

- ADM Interactive OÜ

- BDO Eesti AS

- Iglu OÜ

- Sillamäe Gümnaasium

- RAINTREE ESTONIA OÜ

- AS Valdek

- Boardic Eesti OÜ

- Keila Alushariduse OÜ

- Scoro Software OÜ

- Brightspark OÜ

- MOREK IT OÜ

- ToughWood Homes OÜ

- SA Innove

- DPD Eesti AS

- Maksu- ja Tolliamet

- Ragn Sells

- Dimedium

- Statistikaamet

- Paulig Grupp

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700