Säästmine on jõukohane igaühele

säästmine

Kulutuste piiramine on üks kindlamaid viise, kuidas oma rahalist tulevikku kindlustada. See ei tähenda muidugi äärmuslikku askeedi elustiili. Vähesega on võimalik palju ära teha, kirjutab MarketWatch.

Tähelepanu tuleks suunata sellele, mis on need positiivsed faktorid, mis kulude kokkuhoiuga kaasnevad. Finantspuhvri omamine tekitab tunde, et suudad oma rahaasju hästi juhtida. Sa ei pea elama palgapäevast palgapäevani ning pidevalt kartma, mis elu tuua võib. See annab sulle võimu maksta autoparandus või arstiabi kohe kinni. Saad säästa ka pensionieaks või püüelda finantsvabaduse poole.

„Kokkuhoidlikult elamine ei tähenda, et sa oled odav. See tähendab, et sa investeerid oma raha asjadesse, mis on tegelikult tähtsad,“ ütles Frugali blogija Lydia Senn.

Finantseksperdid annavad tihtipeale soovituse säästa sissetulekutest vähemalt 15 protsenti. Ühtlasi andsid nad ka soovitusi, kuidas säästmine hõlpsamaks muuta. Tähtsamad neist on siin.

Ole oma raha boss. Peaksid igale eurole andma ülesande, see võib olla väga tõhus. Nõustaja Elizabeth Warren soovitab populaarset 50-30-20 meetodit, mis jagab raha kulutamise kolme kategooriasse. Nendeks on vajadused, tahtmised ning säästmine ja võla tagasimaksed. 50 protsenti peaks kuluma vajaduste peale, mitte rohkem kui 30 protsenti tahtmistele ning 20 protsenti säästmisele ja võlamaksetele.

Kui raha tuleb, pane osa kohe kõrvale. See on lihtne põhimõte – maksa endale esimesena. Kui sissetulek laekub arvele, siis tekita automaatne süsteem, kus osa sellest summast liigub näiteks säästu- või investeerimiskontole.

„Alusta väikselt ja iga palgatõusu ajal lisa säästusummale paar protsenti juurde,“ soovitab LJPR Financial Advisorsi tegevjuht Leon LaBrecque.

Proovi elada ühe sissetulekuga. Kui teil on kodumajapidamine ning elukaaslane teenib samuti palka, siis võib kaaluda ühe palgaga elamist. Kui see on võimalik, peaks kodumajapidamise kulusid nii palju koomale tõmbama, et ainult üks inimene suudab nende eest maksta. See annab tohutult finantsvabadust.

Teist palka võib kasutada näiteks säästmiseks, investeerimiseks või võla maksmiseks. See annab juurde palju paindlikkust.

Ära osta liiga suurt kodu. Ära osta kõige kallimat kodu, mille jaoks on pank sulle nõus laenu andma. Selle asemel muretse endale hubane kodu, mis vajab remonti, soovitab El Segundo finantsplaneerija Diane Manuel. Kui ostad liiga suure kodu, pead tasuma ka suuremaid võlamakseid ja kommunaalkulusid.

Osta kasutatud auto. Kas sul on tõesti vaja seda uhiuut autot, mis kaotab salongist välja sõites 20 protsenti väärtusest ja mille eest tuleb maksta 500 eurot kuus? Kui ostad sularaha eest kasutatud auto, säästad kõvasti närve. Sa ei pea iga kuu lisaks autoga seotud kulutustele ka laenu tagasi maksma.

„Pea meeles, et auto on ainult transpordi jaoks. Kasutatud autode ostmine on hea mõte,“ ütleb Manuel. „Eelistage väikese läbisõiduga autosid, millel kehtib garantii.“

Maksa vähem intressi. Kui sul on võetud mitu krediitkaarti, peaksid tõsiselt töötama selle nimel, et neist vabaneda. Nende intress võib ulatuda 15-20 protsendini, mis on meeletult suur. Kui krediitkaardivõlad ära tasud, jääb sulle palju rohkem raha kätte.

Artikkel on ilmunud Äripäevas.

Osale arutelus

 • Mait Kraun

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara