16. aprill 2018

5 asja, mida peaksid õppimise kohta teadma

Foto: Marvin Meyer / Unsplash
Elukestev õpe ei ole pelgalt lööklause, see on põnev uus reaalsus. Kui sa tead, kuidas sinu aju omandab uut teadmist, siis on sinu käsutuses võimsad tööriistad ja tehnikad, kuidas muuta õppimine lihtsamaks ja tasuvamaks, leiab neuroteadlane Friederike Fabritius oma raamatus „The Leading Brain: Powerful Science-based Strategies for Achieving Peak Performance”.

5 asja, mida peaksid õppimise kohta teadma:

Õppimisel ei ole ealisi piire- . Varem usuti, et inimene omandab uut teadmist kõige paremi kuni 20ndate eluaastateni. Nüüd on leitud, et aju on rohkem vasardatav ja plastilisem kui neuroteadlased ette kujutlesid. Tuleb lihtsalt teada, kuidas õppida.

Õppimine on emotsionaalne protsess- . Õppimine toimub vaid juhul, kui sa oled emotsionaalselt seotud – kas positiivselt või negatiivselt. Ilma emotsionaalse kohaloluta on uue informatsiooni meelespidamise väljavaated pikemas perspektiivis nullilähedased.

Õppimine toimub ka magades.- Magamine on hädavajalik õppimise protsessis, mil otsustatakse, kas uus informatsioon on väärt pikaajalisse mällu ülekandmist.

Õppimine toimub paremini sotsiaalses kontaktis.- Sotsiaalsete olenditena õpime paremini teistelt ja koos teistega.

Õppimine on ellujäämise küsimus.- Aju seisukohast on meeldejätmist väärt vaid informatsioon või kogemus, mis käivitab sinus preemia või ohu reageeringu.”

Allikas: Personaliuudised.ee

Autor: Mariliis Aigro, PARE

Sekretar.ee toetajad:
Liina LeitenSekretar.ee ärijuhtTel: 51 84 004
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700