11 detsember 2018

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Lennusadam  

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eheda atmosfääri lummuses

Ürituse korraldajana avaneb teil võimalus võõrustada külalisi ehedas veealuses maailmas ajal, mil muuseum on tavakülastajaile suletud. Teie jalgealuseks on merekaart ning kaaslasteks poid ja meremiinid. Teid ümbritsevad allveelaev Lembit ja vanim Eesti vetest leitud laevavrakk. Pea kohal, veepealsel tasandil hõljuvad purjekad ning kõrgustest võib leida ka vesilennuki. Võimalus õhtuse programmi algusesse lisada ringkäik ekspositsioonisaalis muudab sündmuse veelgi meeldejäävamaks.

Võimalusi väikestele ja suurele seltskondadele

Kuigi Lennusadama angaarides on põrandapinda ligi 5000 m2 ning galaõhtusööke saab korraldada kuni 800 ja vastuvõtte kuni 1500 inimesele, ei tasu väiksemate seltskondade puhul end sellest heidutada lasta. Senine kogemus on näidanud, et võrdselt hästi ja mugavalt saab siin end tundma panna nii 300- kui ka 30-inimeselise seltskonna.

Kuni 20 külalist võib viia õhtustama hoopis Lennusadama jahisadamas seisvale jäämurdjale Suur Tõll. Ohvitseride mess jäämurdjal on intiimne ja õdus ning laeva tekil on fantaasia piiriks sõna otseses mõttes vaid taevas või miks ka mitte meresügavus.

Külluslikult mänguruumi fantaasiale

Väikeste detailidega saab ürituse muuta eriliseks ja omapäraseks ka siis, kui otsustate Lennusadamasse tulla juba mitmendat korda. Eelkõige sobivad selleks valgus- ja videolahendused. Lennusadama angaarid on näinud fantastilisi valgusshowsid katusekuplitel ja allveelaev Lembitul.

Erinevatel üritustel on programmi täitnud muuhulgas näiteks õhuakrobaadid, mustkunstnikud, tantsijad või maailmakuulus släkklainer. Ruumi kõrgus ja esinemisvõimalus mitmel tasandil toetavad nii solisti kui ka suurema trupi etteastet. Angaarid sarnanevad oma omadustelt veidi kiriku või katedraaliga, seega kõlavad majas kaunilt näiteks klassikaline muusika ja jazz, instrumentidest keelpillid. Samas on angaarides mänginud ka rokkbändid. Seega on leidlik valgus- ja helitehnik ürituse õnnestumise võtmeisikud.

Kõik algab aga koostööst. Koos kliendi, tehnilise partneri ja cateringiga arutatakse läbi ürituse kontseptsioon ja seejärel visioon sellest, kuidas külalistele õhtu meeldejäävaks teha. Nii paigutatakse plaanile lava ja banketi- või kokteililaudade asukoht, täpsustatakse valguslahendused, otsustatakse õhtune programm ja palju muud. Kuni selleni välja, kas igale lauale asetada küünal, lill või hoopis kõrgustesse ulatuvad õhupallid.

Kontakt: Triin Piip, sündmuste koordinaator, tel. 529 1392, triin.piip@meremuuseum.ee

Apollokad on uuendusmeelsed, julged, asjatundlikud, austavad ja mängulised ning meie ootused jõulupeo kohale peavad alati vastama nendele väärtustele. Lennusadam kindlasti seda on. Meie sündmuse muutis eriliseks koht ise, võimalus külastada muuseumit, samuti koha avarus ja valgustehniline lahendus. Kui enamik konverentside või firmapidude toimumiskohti on lihtsalt saal ja lava, siis Lennusadam on üks suur eksponaat või atraktsioon, mis muudab iga jõulupeo palju meeldejäävamaks ja erilisemaks. – Ardo Krass, Apollo grupi jõulupeo korraldaja.

Lennusadama eriline ning veidi müstiline atmosfäär aitab sündmuste õnnestumisele kaasa. Plussiks on ka Lennusadama suurus, mis võimaldab läbi viia üle 400 inimesega üritusi. Vastavalt vajadusele saab valguslahendustega ruumi peole sobivaks kohandada ning võimalusi lava ja toolide-laudade paigutamiseks on mitmeid. Lennusadama personal on olnud väga vastutulelik ning aidanud kaasa mõelda, kuidas üritust Lennusadamas läbi viia – kuhu paigutada lava, milline võiks olla valgutus, milline helitehnika angaaride eripäraga sobib jne. – „Mari Annus, Innove”

Tiimitöö abivalmite ning sisuliselt kaasamõtlevate asjatundjatega tagas selle, et Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames korraldatud konverents sujus väga hästi. Õhtu muutis eriliseks kaasatud partnerite oskuslikult loodud pidulik olustik, Lennusadam koos ekspositsiooniga ja jõulueelsel ajal meeleolu loonud uhke kuusk. Vihmase talvepäeva lõpetuseks oli turvaline olla „sadamas“, isegi kui ümbruses olevad elusuuruses eksponaadid olid aukartustäratavad. – Jenny Jakobson, siseministeerium; Anu Leps, justiitsministeerium

Sündmused Lennusadamas on kordumatud  
Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Birgit Aljaste
Birgit AljasteSekretar.ee ärijuhtTel: 5373 8733
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700