Kuidas uut töönädalat rahulikumalt alustada?

Mitmete küsitluste järgi on üle pooled töötajatest esmaspäeviti halvas tujus. Töötervise psühholoog I. Korhonen annab nõu, kuidas vähendada esmaspäevast stressi.

„Uue nädala alustamine võib tekitada natuke ärevust, aga põhimõtteliselt peaks esmaspäeval tööle naasmine olema suhteliselt lihtne. See nõuab aga kolme eeltingimust: töö peaks meeldima, meeskonnas asjad sujuma ja nädalavahetusel taastumine peaks olema olnud piisav,” toob ta välja.

„Kui on raske puhata, lõõgastuda ja keskenduda ning ei oska lahti lasta tööasjadest, siis on põhjust võtta aega ja analüüsida olukorda täpsemalt.”

Sama meelt on ka tööotsingu portaali Duunitori juht T. Grönholm. Ta näeb selget seost esmaspäevase aktiivse tööotsimise ja negatiivse meeleolu vahel.

1. Planeeri järgmist töönädalat

Mõnelegi võib olla kasulik pühendada väike hetk järgmise töönädala plaanile, enne kui minna nädalavahetust veetma. Pisut struktureerida, milline nädal on tulemas, et esmaspäevane töö algus õnnestuks sujuvamalt.

2. Tegele vabal ajal meeldivate asjadega

Tegele vabadel päevadel selliste asjadega, mis toetavad sinu taastumist, aitavad mitte mõelda tööasjadele ja annavad jõudu uueks nädalaks. Nädalavahetuseks ei tasu aga planeerida liigselt tegevusi, sest ka meeldivad asjad, kui neid on liiga palju, võivad kasvatada ülekoormuse tunnet.

3. Maga piisavalt

Enamus inimesi vajab 7–9 tundi und. Unerütm oleks hea pidada regulaarsena ka nädalavahetusel, et pühapäeva ja esmaspäeva vahelisel ööl hästi magada ning uut nädalat virgena alustada.

4. Vajadusel määra tööasjadele oma hetk

See, et tööasjad nädalavahetusel pähe tikuvad, on loomulik. Neid aga ei tasu jääda oma peas liiga kauaks ketrama. Vahel võib olla kasulik võtta nädalavahetusel näiteks 20 minutit, kus endale lubada tööasju mõelda.

5. Mõtle, mis halba tuju tekitab

Kui märkad, et halb tuju esmaspäeviti kordub, siis tee endale selgeks, millest see tingitud on. Kas probleemiks on konkreetne tööülesanne või elustiil? Kas magad piisavalt? Kas jõuad nädalavahetusel uueks nädalaks akusid laadida? Kui iga pühapäev möödub uue nädala pärast muretsedes, siis tasub võtta hetk ja mõelda, miks see nii on.

Allikas: Kauppalehti/Tööheaolu.ee

Osale arutelus

 • Tööheaolu.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara