Autor: Virtuaalkliinik.ee • 29. jaanuar 2020

Terviseamet soovib iluteenuste turgu reguleerida

Seoses üha kasvava iluteenuste turu ning ebakvaliteetsete teenuste kasvu riskiga tegi terviseamet sotsiaalministeeriumile ettepaneku muuta iluteenuste osutamine majandustegevuse registris teavitamiskohustusega tegevuseks.
Terviseamet paneb südamele, et iluprotseduuri teenuse osutaja valikul tuleb kindlasti lähtuda haridusest, väljaõppest ja eelnevatest kogemustest.
Foto: Shutterstock

Terviseameti peadirektori Merike Jürilo sõnul arenevad iluteenused pidevalt ning kasutusele võetakse järjest enam uusi protseduure ja aparaate, mille turvaline kasutamine nõuab uusi oskusi ja senisest asjatundlikumaid taustateadmisi. „Täna võib igaüks oma hetkemõtte ajel avada „ilutoa“ ning kui tundub, et vist läks valesti, kaob kiiresti silmapiirilt ja alustab oma tegevust uuesti mõnel teisel tänavanurgal,“ ütles Jürilo, kelle sõnade kohaselt ei võta majandustegevusteate esitamine majandustegevuse registri e-keskkonnas kuigi palju aega, kuid sellest saadav kasu on suur nii tarbija kui ka teenusepakkuja jaoks. „Parema ülevaate saamine aitab nii kvaliteetset teenust otsivat tarbijat kui ka ausat teenusepakkujat, kes on investeerinud nii oma sisseseadesse kui ka töötajate koolitamisse.“

Jürilo sõnul saavad ka tarbijad turvalise teenusepakkuja valimisel olulise eeltöö ise ära teha. „Näiteks tuleb teenuse osutaja valikul kindlasti lähtuda haridusest, väljaõppest ja eelnevatest kogemustest. Oluline on olla aktiivsed ja julgelt küsida teenuse osutajalt vastavat infot,“ ütles Jürilo.

Mitteametlikel iluprotseduuride pakkujatel võib küll olla soodne hind, kuid seda tihti kvaliteedi arvelt - selle taga olla reeglite eiramine või teenindaja vähene kogemus. Samuti võib soodne hind olla seotud uudse metoodika juurutamise ehk et teenusepakkuja vähese kogemusega.

Keerulised noorendamise protseduurid (nagu näiteks ilusüstid, mesoteraapia, keemiline koorimine, mesoniitide paigaldamine, plasmalifting, laserseadmete kasutamine) eeldavad teenuseosutajalt vastavat meditsiinialast haridust. Iluteenindaja õigust töötada tervishoiuteenuse osutajana on võimalik kontrollida terviseameti veebilehelt tervishoiuteenuse osutajate avalikust registrist.

Rohkem infot iluprotseduuri osutajatele kehtestatud nõuetele ning muule lisainfole leiab terviseameti veebilehelt.

Allikas: Virtuaalkliinik

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700