Autor: Sekretär.ee • 21. veebruar 2020

Mitmekesise tööandja märgis “Austame erinevusi” ootab kandideerima

Juba teist korda on Eesti tööandjatel võimalus taotleda mitmekesise tööandja märgist “Austame erinevusi”. See on märgis tööandjale, kes väärtustab kõiki oma töötajaid, peab lugu võrdsest kohtlemisest ning hindab mitmekesisust edendavat ja kaasavat organisatsioonikultuuri.
Foto: Eesti Inimõiguste Keskus

“Austame erinevusi” on kvaliteedimärk, mis näitab, et ettevõte või asutus on atraktiivne tööandja, mis ootab tööle talente sõltumata nende taustast. "“Austame erinevusi“ märgis annab ühelt poolt inimesele kindluse, et Häirekeskuse lähtub oma tegevutes kindlatest väärtustest. Teisalt annab see teadmise ka ühiskonnas laiemalt, et oleme organisatsioon, mis arvestab erinevustega,” selgitas Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela.

Märgis saadab väärtuspõhise sõnumi ka klientidele ja koostööpartneritele, et organisatsioon hoolib Eestist ja maailmast ning annab oma panuse selle paremaks muutmiseks. “Mitmekesisuse märgis näitab, et ettevõte pöörab suurt tähelepanu eetikale ja inimõigustele ning mõistab, et mitmekesine personal on ainult positiivne väärtus. See näitab, et ettevõte pöörab personalivalikul tähelepanu eelkõige ametialasele pädevusele, mitte stereotüüpidele,” toonitas Koduekstra tegevjuht Tõnu Lemsaar. Mõlemaid organisatsioone tunnustati märgisega 2018. aastal.

“Märgise saanud organisatsioonid peavad oluliseks, et see aitab neil konkurentsitihedal tööturul teiste tööandjate seast eristuda ning meelitada ligi tipptalente. Samuti näevad nad seda hea võimalusena kinnitada töötajatele, et nende heaolu on tähtis, ning näidata partneritele ja klientidele oma edumeelsust,” sõnas Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht Liina Rajaveer.

Märgise taotlemise eeltingimuseks on see, et mitmekesisuse, kaasatuse ja võrdse kohtlemise põhimõtted on ettevõtte või asutuse väärtustes olulisel kohal – näiteks on organisatsioon liitunud Eesti mitmekesisuse kokkuleppega või sõnastanud need sisedokumentides. Kandideerimise esimeseks sammuks on eneseanalüüs, seejärel tuleb sellele toetudes panna paika 2-aastane mitmekesisuse plaan, mis sisaldab tegevuskava. Plaani koostamise juures on taotlejale soovi korral abiks kogemustega mitmekesisuse nõustajad. 2020. aastal on mitmekesisuse plaanide esitamise tähtajaks 30. aprill. Märgise saajaid tunnustame pidulikult sügisel 2020, märgis kehtib kaks aastat.

Märgise “Austame erinevusi” infotund toimub 20. veebruaril kell 12 Nordic Hotel Forumis. Rohkem infot austameerinevusi.ee.

Märgise “Austame erinevusi” on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium ning seda annab 2018. aastast välja Eesti Inimõiguste Keskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700