Autor: Tööelu.ee • 25. veebruar 2020

Tööõnnetus: töötaja kukub aknast alla

Igas ettevõttes on tulenevalt ettevõtte tegevusalast kõrgendatud riskid seoses teatud õnnetuste juhtumisega. Suure osa ajast veedame töötades hoonetes ning siseruumides ja ruume, kus viibime, on vaja ka puhastada. Seda ülesannet täidavad tihti just koristajad - millised ohud võivad varitseda?
Foto: Shutterstock

Mis juhtus: Koristaja tööülesannete hulka kuulus ka akende pesu suurpuhastuse ajal. Töötaja hakkas pesema hoone esimese korruse aknaid. Akna pesemiseks tõusis töötaja mööda kolmeastmelist treppredelit 40 cm laiusele aknalauale ja hakkas akent pesema. Aknalauale läks töötaja hoonest seestpoolt, ning akent pestes seisis ruumis seespool aknalaual. Ühel hetkel kukkus töötaja avatud aknast välja, miks ta kukkus, töötaja ei mäleta. Akna alumise osa kõrgus maapinnast oli kaks meetrit, kukkudes sai töötaja raskelt vigastada.

Miks juhtus: Tööandja oli korraldanud töökeskkonna riskianalüüsi, milles oli hinnatud töötajate kukkumisi kõrgustest, sealhulgas akende pesemisel. Tööandja oli koostanud ohutusjuhendi koristajale, ohutusjuhendis ei olnud kirjeldatud kõrgustes töötamist.

Töötaja ametijuhendis oli sõnaselgelt kirjas kohustus pesta aknaid, samuti oli akende pesemine hinnatud töökeskkonna riskianalüüsi käigus mis tähendab, et tegemist ei olnud esmakordse ega juhusliku tööülesandega. Ehk tööandja oli tööohutusse panustanud - viinud läbi töökeskkonna riskianalüüsi, koostanud ohutusjuhendi ja töötajat juhendanud, kuid kahjuks juhtus ikkagi raske tagajärjega õnnetus.

Selle õnnetuse põhjuseks oli see, et justkui teati mida ja kuidas teha ei olnud sellesse siiski süvenetud. Ehk ei olnud lõpuni selgeks mõeldud see, kuidas vältida kukkumise ohtu akende pesemisel. Tasuks mõelda selle peale, kas ettevõtte suudab ise korraldada akende pesemine töötaja jaoks ohutult või oleks targem osta akende pesemine sisse teenusena.

Allikas: Tööelu

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700