Autor: Sekretär.ee • 17. september 2020

Kes pälvisid mitmekesise tööandja kvaliteedimärgise?

Eesti Inimõiguste Keskus ja sotsiaalministeerium tunnustasid kvaliteedimärgisega „Austame erinevusi” 32 tööandjat, kes on võtnud fookusesse mitmekesisuse ja kaasatuse edendamise oma organisatsioonis.
Telia Eesti on üks märgise saajatest
Foto: Andras Kralla

Märgised andis pidulikult üle sotsiaalminister Tanel Kiik Fotografiska kohvikus toimuval tunnustusüritusel.

Mitmekesisuse juhtimine on muutunud Eesti töömaastikul järjest olulisemaks, sellega teadlikult tegelevad organisatsioonid on edukamad, innovaatilisemad ja kohanevad kiiremini muutustega. „Austame erinevusi” on märgis tööandjale, kes peab lugu võrdsest kohtlemisest ja kaasavast organisatsioonikultuurist ning kelle sisuline töö mitmekesisuse juhtimisel on eeskujuks ka teistele.

Esimest korda pälvisid tunnustuse Telia Eesti, ADM Interactive, Pipedrive, IPF Digital, SOL Baltics, VIA 3L, Vabaühenduste Liit, Playtech Estonia, Ellex Raidla, Prisma Peremarket, Nordea Bank Abp Eesti filiaal, Creditstar Group, Vanalinna Ehitus, Enics Eesti ja Töötukassa.

„Lähtume ADM-is alati inimestest ja peame oluliseks kõikidest töötajatest päriselt hoolimist, sest iga inimene on väärtuslik. Just see teebki meid organisatsioonina tugevaks,” ütles esmakordselt märgisega tunnustatud ADM Interactive’i personalijuht Sigrid Pedak.

Pedaku sõnul peab ettevõte „Austame erinevusi” märgist ka omamoodi kvaliteedinäitajaks, mis näitab märgise saanud organisatsiooni pühendumist mitmekesisuse toetamisele ning seeläbi ka parema töökeskkonna ja ühiskonna loomisele. „Need on olulised väärtused, mida peab iga tulevikku vaatav ettevõte ja asutus järgima,” kinnitas Pedak.

Mitmekesisuse märgis annab Eesti Töötukassa personalijuhi-tööandjatega koostöö nõuniku Kristiina Palmi sõnul võimaluse juhtida nii organisatsiooni sees kui töötukassa kliendisuhtluses veel enam tähelepanu sellele, et maailm meie ümber muutub märkimisväärselt mitmekesisemaks, kui inimeste erinevaid vajadusi märgata, mõista ja aktsepteerida suudame. „Erinevuste väärtustamisest võidamegi ju kõik – nii töös kui ka igapäevaelus,” kinnitas Palm. Ka töötukassa pälvib 2020. aastal esmakordselt mitmekesise tööandja märgise.

Märgist „Austame erinevusi” annab välja Eesti Inimõiguste Keskus ja selle on loonud sotsiaalministeerium. Märgis kehtib kaks aastat ja tänavu antakse seda välja teist korda. Tunnustusüritusel õnnitletakse lisaks kõiki 2018. aastal märgise pälvinud organisatsioone, kes pikendasid märgist järgmiseks perioodiks, nende seas näiteks Swedbank, Kaubamaja ja Häirekeskus.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700