Autor: Allikas: www.cvkeskus.ee • 25. veebruar 2021

Kaheksa märki, et sul läks tööintervjuul hästi

Ei ole vahet, kas käisid just enda elu esimesel tööintervjuul või oled juba kogenud vestleja, pärast kohtumist ettevõtte esindajaga veeretad kindlasti oma peas mõtteid selle kohta, kuidas Sul minna võis ja millised võiksid olla Sinu väljavaated seoses tööpakkumisega. Vahel on aga väga keeruline teisel pool istuva inimese näoilmest, häälest ja kehakeelest välja lugeda, kas peaksid rõõmustama või pigem tunnistama endale, et seekord ilmselt ei osutu Sa valituks.
Foto: Pexels

Jagame 8 märki, mis annavad lootust, et tööintervjuu möödus hästi:

Teil tekkis pingevaba vestlus

Kui umbes 5-10 minuti pärast hakkas tööintervjuu tunduma Sulle rohkem nagu hea tuttavaga suhtlemine, kus räägitakse üksteisega vabalt ja naerdakse üksteise naljade üle, siis võib julgelt väita, et ettevõtte esindajat köitis lisaks Sinu oskustele ja kogemustele ka Sinu isiksus. Selline suhtlusviis peegeldab ka ettevõttes normaalseks peetavat õhkkonda, mis näitab, et suure tõenäosusega sulanduksid kiiresti meeskonda.

Intervjueerija jagas Sulle positiivset tagasisidet

Samal ajal, kui püüad anda n-ö õigeid vastuseid intervjueerija küsimustele, võid olla sellega nii ametis, et ei pööra piisavalt tähelepanu vastas istuva inimese kehakeelele ja reaktsioonidele. Tegelikult aga just nendest saad nii mõndagi enda jaoks tähtsat välja lugeda – kui vestluskaaslane on täielikult haaratud mõttevahetusse ja toetab Sinu arvamusi, siis oled õigel teel.

Sulle räägiti ettevõttest

Kuigi iga intervjueerija räägib suure tõenäosusega Sulle võimaliku uue töökoha tööülesannetest, ei võta igaüks vaevaks, et tekitada Sinus suurt soovi just sellesse ettevõttesse tööle tulla. Seega kui märkad, et ettevõtte esindaja laskub detailsemasse arutellu, mis tööülesannetesse just Sina kaasatud oleksid, kuidas Sinu varasemad kogemused sobivad antud tööga ja millised ettevõttepoolsed hüved sellega kaasnevad, kui nende kasuks otsustad, siis suure tõenäosusega näevad nad Sind sellel ametipositsioonil.

Sind kaasati tulevikuplaanidesse

Kuidas saada aru, et (töö)suhe jääb püsima? Sulle räägitakse sellest, kuhu poole see liigub. Kui intervjueerija hakkab seletama, kuidas ja mis projektides saad tänu eelnevale kogemusele või teadmistele kaasa lüüa, millised oleksid arenguvõimalused ning kaasab võib-olla isegi teisi meeskonnakaaslasi arutellu, siis see näitab, et oled nende jaoks vägagi tõsiselt võetav kandidaat antud positsioonile.

Sind tutvustati meeskonnale

Kutse tulla tutvuma võimalike tulevaste kolleegide ja kontoriruumidega on veel üks samm tõestamaks ettevõtte esindajale, et sobiksid meeskonda. Samuti saad ka Sina paremini aimu, kas kujutaksid ennast ette seal töötamas. Kuna igaühte üldiselt meeskonnale ei tutvustata, siis tähendab, et oled jõudnud lõppvoorule üpris lähedale.

Intervjuu venis pikemaks kui lubatud

Olgem ausad, ettevõtte esindajate tööaeg on sageli väga tihedalt planeeritud erinevate kohtumiste, intervjuude ja muude tööülesannetega. Just seetõttu peavad nad pidama väga hästi kinni ajalistest piirangutest, et kõik tehtud saaks. Kui aga intervjuu Sinuga venib heas mõttes pikemaks, tähendab see seda, et intervjueerija soovib Sind lähemalt tundma õppida ja on valmis enda muid ülesandeid pisut edasi nihutama.

Sinult uuriti, millal saaksid tööga alustada

See küsimus võib tunduda täiesti tavaline ja üks muudest intervjuudel esitatavatest küsimustest. Kui ettevõtte esindaja küsib seda muuseas teiste küsimustega koos, siis suure tõenäosusega see ka nii on. Kui aga antud küsimust esitatakse eraldiseisvana ja arutletakse selle üle pikemalt, võib sellest järeldada, et intervjueerija püüab mõista, millal oleks esimene võimalus Sul nendega liituda ja kuidas nad senikaua Sinuta toime tuleksid.

Sind kutsuti järgmisse vooru

Palju õnne, oled vooru edukalt läbinud! Kuigi võid tunda end pisut ärevana, kuna Sul tuleb uuesti samasugune tee ette võtta, ära unusta positiivset – Sa meeldisid neile ja nad tahavad Sinust veelgi rohkem teada saada. Jää iseendaks, tee seda, mida teed ja loodetavasti oledki just Sina meeskonna uus kolleeg.

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700