Autor: Sekretär.ee • 2. märts 2021

Töötukassa: kolmandikul töötajatest on olemas plaan B

Eesti Töötukassa tellitud uuringust selgus, et kui inimene ei saaks oma tänasel erialal enam tööd teha, siis varuplaan on olemas vähestel. Peamisteks takistusteks uue ameti õppimisel peetakse aega ja raha.
Foto: Pexels

37 protsenti küsitletutest vastasid jaatavalt küsimusele: „Kui kaotaksite oma praegusel erialal töö, kas Teil on olemas teine eriala, millel töötada?“. Üle 60 protsenti vastajatest tõdesid, et nad on mõelnud uue eriala õppimisele.

Vanemad vastajad tõdesid, et neil pole mõtet pingutada. Nooremate vastajate puhul tuli välja, et neist 45 protsenti ei õpi ajapuudusel, 35 protsenti tõdes, et pole leidnud endale sobivat eriala ning 32 protsenti vastajatest arvab, et õppimine on kallis ning nad kaotavad palgas, kui vahepeal kooli tagasi lähevad. Üks vastaja kirjutas, et tahaks väga veel õppida, aga ta ei näe, et tal oleks võimalik seda majanduslike põhjuste tõttu teostada.

Töötukassa toetab nii tööotsijate kui töötavate inimeste õpinguid kutse- ja kõrghariduses ning maksab paljudel juhtudel tasemeõppes osalemise toetust. Selle aasta alguses toetus tõusis, nii töötavad inimesed kui tööd otsivad inimesed saavad tööturul vajalikel erialadel õppimise eest nüüd kuus 292 eurot. Toetuse saamiseks tuleks aga juba täna hakata sügise peale mõtlema.

Töötukassa teavituskampaania „Ära jää kooli hiljaks“ tuletab inimestele meelde, et just praegu on õige aeg hakata tegutsema, et sügiseks oleks teada, kuhu õppima minna ja nii ennast igal ajal tööturul konkurentsivõimelisena hoida.

Töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonna juhataja Karin Andre ütles, et esimene september on lähemal kui tundub. Ta nendib, et mitmel varasemal aastal on nende töötajad puutunud kokku sellega, et inimesed avastavad augustis, et võiks minna midagi uut õppima, aga nad ei tea täpselt mida ja kuhu. Sellistel juhtudel läheb kiireks ning õppimisplaanid lükkuvad taas aasta võrra edasi.

Andre sõnul võiksid eelkõige mõelda õppimisele need inimesed, kel viimasest kooliskäimisest on möödas 15 aastat või veel rohkem. Loomulikult ka need, kes eriala pole omandanud ja põhikooli või gümnaasiumitunnistus on saadud vähemalt viis aastat tagasi.

„Töötukassa toetab nende erialade ja ametite õppimist, kuhu on tulevikus vaja rohkem töötajaid ning kus juba praegu sobiva ettevalmistusega töötajaid napib. Erialade valik on lai, õppida saab üle Eesti ja nii eesti kui vene keeles,“ selgitas ta.

Kolme aasta jooksul on töötukassalt tasemeõppes osalemise toetust saanud umbes 3000 inimest, karjäärinõustamisel on käinud rohkem kui 48 000 töötavat inimest.

Allikas: Töötukassa

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700