Autor: Sekretär.ee • 27. aprill 2021

5 võimalust korraldada suvine ühisüritus väikese eelarvega

Paljudes ettevõtetes on muutunud traditsiooniks korraldada meeskonnale väiksemaid ja suuremaid ühisüritusi. Kõige levinumad on näiteks iga-aastased suve- ja talvepäevad. Meeskonnaga koosolemine on oluline hea läbisaamise ja ühise arusaama loomiseks. Siinkohal ei ole aga vahet, kas tegu on suure või väikese ettevõttega, eelarve on tavaliselt ikka liiga väike.
Foto: Pexels

Pakume välja viis võimalust, mida saaksite väikeste vahenditega oma osakonna, piirkonna või kogu ettevõtte töötajatega ette võtta.

1. Minge rappa!

Planeerige paar nädalat ette ja seadke kolleegidega sammud mõnele loodusrajale. See ettevõtmine on jõukohane kõigile ning paaritunnine jalutuskäik toob mõnusa värskenduse igapäevatöösse. Looduses saab ammutada inspiratsiooni, lasta meelel puhata ja saada uusi häid mõtteid. Selleks, et tunda koosolemisest veelgi rohkem rõõmu, võiksite raja jooksul või lõpus olevas lõkkekohas korraldada ka väikese ühissöömise ja -muljetamise. Värske õhk, grillvorstikeste särisemine, hea meeskond ning kaunid vaated – see on kõik, mida vaja ühe suurepärase päeva õnnestumiseks!

Mida läheb vaja: transport sihtkohta ja tagasi (mõnesse kohta saab minna ka ühistranspordiga), soovi korral grillimise jaoks tarvikud ja söök-jook (võib paluda ka töötajatel endal midagi kaasa võtta), istumisalused.

Soovitus: Näiteks Kakerdaja rabas leidub mitmeid grillimiskohti ning valida saab ka erinevate jalutuskäigu pikkuste vahel.

2. Korraldage jalgrattamatk

Kui teie meeskonnas on palju rattaomanikke, siis nad kindlasti rõõmustavad selle mõtte üle. Hüpake lihtsalt rongi peale, sõitke sobivasse sihtkohta ja alustage matka. Avastage põnevaid kohti, tutvuge vaatamisväärsustega ja veetke töökaaslastega mõnusalt aega. Kui on soovi korraldada mitmepäevane sündmus, siis võite võtta kaasa ka telkimiseks vajalikud asjad või broneerida seltskonnale näiteks RMK metsamaja. Eriti mõnus on ühildada matk mõne õhtuse vabaõhuetenduse vaatamisega.

Mida läheb vaja: jalgrattad, vajadusel ööbimisasjad + ööbimiskoht, söök-jook, meelelahutuse jaoks vajalikud piletid (soovi korral).

Soovitus: Avastage Lõuna-Eestit, tehke tiir ümber mõne järve või ühendage Aegviidu metsade vahel sõitmine mõnusa etendusega Albu vallas.

3. Discgolf looduskaunis kohas

Antud mäng, kus tuleb visata kettaid korvi, on muutunud aina populaarsemaks. Mängu kõige suuremaks eeliseks ongi see, et sobib kõigile, olenemata inimese sportlikust ettevalmistusest. Valige meeskonna jaoks sobiv rada, laenake kettad ja asuge mängima. Kui keegi kolleegidest on mängu reeglite ja tehnikaga rohkem kursis, siis saab ehk tema särada teisi õpetades. Kui mäng on aga kõigi jaoks uus ja tundmatu, siis oleks mõistlik uurida, kas ehk saaks keegi teine teile algõpetust tegema tulla. Selleks, et muuta discgolfi mängimine meeskondlikuks, jagunege tiimidesse ja võistelge omavahel. Tore oleks motivatsiooniks panna ka mingi väike auhind välja.

Mida läheb vaja: discgolfi kettad ja rada, mänguõpetust.

Soovitus: Tallinna kesklinnast paarikümne minuti kaugusel asuv Männiku rada pakub nii mängu- kui ka looduse nautimise elamusi.

4. Linna orienteeruma

Alati ei pea kuskile kaugele sõitma selleks, et mõnusalt aega veeta. Väga huvitava ja hariva ürituse saab korraldada ka enda kodukohas. Natukene nuputamist ja ettevalmistust ning saabki valmis kaart erinevate punktidega, mida töökaaslased läbima asuvad. Kui tahta tekitada väikest võistlusmomenti, siis saab mõõta kiirust, testida tee peal saadud teadmisi või jagada punkte läbitud teekonnal tehtud ülesannete eest.

Mida läheb vaja: aega ettevalmistuseks, ülesandeid, sissepääsupileteid näiteks muuseumidesse.

5. Grillipidu kolleegi aias

Kui mõnel kolleegil on linnas või linna lähedal mõnus aiaga majake ja ta on nõus seltskonda võõrustama, siis võib korraldada ühe toreda aiapeo. Selleks, et kolleeg ei peaks muretsema ilma ega istekohtade pärast, saab rentida suurema peotelgi koos laudade ja pinkidega. Siis jääb vaid tuua toit ja joogid ning koosolemine võibki alata. Kui tahta, võib meisterdada tiimides kohapeal toit valmis. Ja miks mitte viia läbi ka toidukonkurss, kus hinnatakse üksteise sooritust. Loomulikult on ka igasugused õuemängud meelelahutuseks teretulnud.

Mida läheb vaja: koht, peotelk + -mööbel, söök-jook, mängud.

Allikas: CVkeskus

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700